Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Step Aletleri


Step Aletleri Kategorisinin Çok Satanları

Step Aleti ve Modelleri

Adım aleti evdeyken bile formunuzu korunmanıza yardımcı olan pratik bir çözümdür. Pek çok çeşidi bulunan adım tahtaları portatif olma özelliği ile yer kaplama açısından da size büyük kolaylık sağlar. Voit gibi fitness sektörünün önemli markalarının ürünleri arasından seçim yapabilir ve size en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Step Aleti Nasıl Kullanılır?

Kondisyon aleti gerek basamaklarına adım atıp inilerek, gerekse de koreografi takip edilerek kullanılan bir fitness aletidir. Step aletinin basamaklarını kendinize uygun seviyelere getirerek ayarladıktan sonra kullanabilirsiniz. Egzersiz yaparken önce düşük seviyeden başlayıp basamağı sonra yükseltmeniz önerilir. Egzersiz esnasında özellikle alt bacak ve kalça kasları çalışır. Seviye arttıkça, zemine uygulanan basınç da artar ve daha çok çalışırsınız. Aynı zamanda step yaparak kondisyonunuzu da iyileştirirsiniz.

Step aletlerinde iki çeşit bulunur. Bunlar, adım tahtası ve stepper olarak geçer. Adım tahtasında bir basamağın üzerine çıkarsınız. Stepperda ise hidrolik veya otomatik çalışan adım tabanlarında hareket ederek egzersiz yaparsınız.

Step ve Step Egzersizi

Vücut kondisyonunu sağlamak için pek çok fitness aleti kullanılabilir. Step de bunlardan biridir. Her egzersizde olduğu gibi burada da önce ısınma hareketleriyle başlanmalıdır. Egzersizler arasında molalar verilmelidir. Egzersizin sonunda, kramp ve kas ağrılarından kaçınmak için, birkaç dakika esnemeye ayrılmalıdır. Hattrick markası gibi ünlü markaların ister basamak türündeki step tahtası ister stepperları ile step egzersizini gerçekleştirebilirsiniz.

Egzersiz sırasında, kol ve vücut ile koordinasyon içindedir ve her harekette birlikte hareket eder. Yani dinçlik kazanır ve asla hareketsizlik yaşamazsınız. Step egzersizi sayesinde daha iyi bir duruşa kavuşursunuz. Step yaparken bedenin üst ve alt kısmı koordinasyonlu çalışır. Diğer kardiyo egzersizlerinde olduğu gibi düzenli step uygulaması sayesinde de solunumunuz düzenlenir, daha sağlıklı hale gelir.

Step Tahtası ve Stepper

Egzersiz tercihiniz, seviyeniz ve vücudunuzun ihtiyacına uygun olarak step aletinizi seçerken kullanılan malzeme kalitesi, yükseklik ayarları, kompakt tasarım, atılan adım gösterimi gibi özellikleri göz önünde bulundurmalısınız. Size en uygun, en kullanışlı ürün için Tekzen'in Fitness kategorisinde çeşitli ve kaliteli pek çok adım tahtası ve adım aletini bulabilirsiniz.

Etkili çalışmanın ve tüm vücudu çalıştırmanın en pratik yollarından olduğu için sitemizdeki step tahtaları ve step aletleri sayesinde yüksek oranda enerji harcatan ve neredeyse tüm kas gruplarını çalıştıran step egzersizine başlamanın tam zamanı. Kolay kurulumu, kompakt tasarımı, her ihtiyaca uygun ve katlanabilir özellikleri ile yüksek kaliteli step aletleri Tekzen'de. Ürünlerimiz gibi Voit gibi sektörün önemli üreticilerinin ürünleridir.

Altis Marka Step Aletleri

Pratik ve etkili bir egzersiz olduğu kadar sağlığa da faydalı olan step egzersizine başlamanın ilk kuralı, iyi bir step aletine sahip olmaktır. Altis markasının her türlü bütçeye uygun yüksek kalite step tahtalarını ve stepper ürünlerini tekzen.com.tr'de inceleyerek kolayca satın alabilirsiniz. Ürün özellikleri için sayfanın alt kısmına bakabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT