Toplam 94 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Dambıllar & Halterler


Dambıl ve Halter Çeşitleri

Evde spor yapmak isteyenlerin tercih ettiği fitness aletleri grubunda olan dambıl seti kullanıma göre farklı ağırlıklara sahiptir. Dambıllar - Halterler isteğe bağlı olarak plastik, krom ya da alüminyum üst kaplamalı modeller arasından seçilebilir.

Dambıl Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Ağırlık seti seçerken öncelikli konu kullanılacak ağırlık konusunda net bir karara varmaktır. Gereğinden az ağırlık kullanmak istenilen sonucun elde edilme süresini uzatır. Fazla ağırlık kullanmak ise sakatlanmalara yol açabilir. Bu tür spor aletleri seçiminde eğer ilk kez kullanılacaklarsa düşük ağırlıklardan başlayarak kiloyu artırma yoluna gidilmesi en doğru yöntemdir. Yaşa, kiloya, genetik yapıya bağlı olarak her insanın kaldırabileceği yük değişiklik gösterir. Ağırlık çalışmaları sırasında aşamalar set ve tekrar sayısı ile dinlenme süresi not alınarak ağırlık ayarlaması yapılır.

Dambıl ile Evde Nasıl Çalışılır?

Spor alet çeşitleri arasında taşınabilir oldukları için avantaj sağlayan dambıllar, seyahat sırasında bile spor yapabilme imkanı sunarlar. Dambıllar - Halterler doğru kullanıldıkları takdirde omuz, sırt, kol, göğüs ve karın bölgesindeki yağların eriyip kasların geliştirilmesini sağlarlar. Dambıl ile evde egzersiz yapmak için güçlenmesi istenen bölgeye göre bir program belirlenir.

Başlangıç aşamasında dambıl 5 kg olursa yeterlidir. Vücudun çalışması istenilen bölgelerine göre farklı çalışma sistemleri bulunur. Yapılan hareketler ayakta ve oturarak tekrarlanır. Her duruş pozisyonunun etki sağladığı alan başkadır. Hareketlerin ortalama 10 tekrar ve 3 set sayısı kadar yapılması tavsiye edilir.

Dambıl ve Halter Fiyat Aralıkları

Ağırlık aletlerinin fiyatını etkileyen unsurlar ağırlık kısmının ve çubukların ham maddesidir. Bunun ardından ağırlığın sabit ya da arttırabilir olması gelir. Son yıllarda spora olan ilginin artmasıyla birlikte Dambıllar - Halterler renklendirilerek daha teşvik edici hale gelmiştir. İsteğinize ve kullanım amacınıza bağlı olarak dumbell set seçenekleri bulunmaktadır.

Dambıllar - Halterler konusunda depolama sorunu yaşayanlar bu aletlerin nizami bir şekilde toplanmasını sağlayan stantlardan edinebilir. Böylece ağırlıkların birbiriyle karışması, yer kaplaması sorunu da ortadan kalkar. Özellikle ayarlanabilir dambıl kullananlar için bu ürünlerin toparlayıcı işlevi bulunur. Stantlar sayesinde ağırlık gruplarının bir arada tutulması mümkündür.

Spor Aletleri Satın Alırken

Spor aletleri satın alırken bu aletlerin uzun süre kullanım amacıyla edinildiği gözden kaçırılmamalıdır. Aletin kişiye uyumu kadar, dayanıklılığı ve kullanışlılığı da ön plana çıkar. Tekzen farklı dambıl seti seçenekleriyle, dilediğiniz ürünü bulmanızı kolaylaştırır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT