Toplam 6 üründen, 1-6 arası gösteriliyor.

Mekik Aletleri


Gymtech Mekik Aleti
Gymtech Mekik Aleti
Temin Edilemiyor
Voit Sb001 Mekik Aleti
Voit Sb001 Mekik Aleti
Temin Edilemiyor

Mekik Aleti ve Modelleri

Birbirinden kaliteli spor ve fitness aletlerini kullanıcılarla buluşturan Tekzen, mekik sehpası ürünleriyle de dikkat çekiyor. Karın bölgesini güçlendirmek ve yağlardan kurtulmak isteyen kişiler için tasarlanmış ters mekik sehpası gibi ürünleri farklı çeşitlerle mekik aletleri kategorisinde bulabilirsiniz. Mekik hareketini kolaylaştıran bu alet aynı zamanda fit görünmenizi de sağlayacak.

Mekik Aleti Nasıl Kullanılır?

Birçok farklı çeşidi bulunan mekik çekme aletinin farklı çalışma formları vardır. Örneğin rocket mekik aleti kullanırken, yan taraflarda bulunan tutma demirlerinden destek almanız gerekiyor. Ardından sırtınız ve boynunuz düz olacak şekilde geriye doğru güç uygulamanız gerekli. Tüm bunları yaparken düzenli nefes alıp vermeyi de unutmayın. Dynamic ve Altis gibi kaliteli markaların ürünlerini tercih ederek mekik çalışmaya hemen başlayabilirsiniz.

Mekik aleti kullanımının en önemli konuları arasında nefes alıp verme işlemi bulunuyor. Doğru nefes alış verişi yaptığınız takdirde, mekik aletinden daha fazla verim alacaksınız. Bu durum gereksiz enerji harcamanızın da önüne geçer.

Mekik Aleti İle Mekik Nasıl Çekilir?

Klasik mekik hareketlerini kolayca yapabileceğiniz mekik masası, alt karın ve üst karın kaslarınızı çalıştırmanız için idealdir. Bu aleti kullanırken öncelikle masaya sırt üstü düz bir şekilde uzanın. Ardından ayaklarınızı masanın alt tarafında yer alan çıkıntılara sabitleyin. Bu sayede kalkış ve inişlerde enerji kayıplarının önüne geçmiş olacaksınız. Ardından vücudunuz düz olacak şekilde doğrulun ve tekrar eski pozisyonunuza geri dönün.

Bunları yaparken, boynunuzu da düz tutmanız gerekiyor. Aksi takdirde boyun sakatlanmaları ve ağrılarıyla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz ellerinizi başınızın arkasında alabilir veya göğsünüzün üzerinde duracak şekilde konumlandırabilirsiniz. Bu sayede tüm direnç yalnızca karın bölgenizde yoğunlaşır. Mekik hareketini ilk uygulayışınızda tümüyle doğrulmak yerine, zaman içerisinde kademe kademe yapmanızı tavsiye ederiz.

Hangi Mekik Aleti Alınmalı?

Birçok farklı çeşidi bulunan mekik aletlerinin en çok tercih edilenleri genellikle mekik sehpası, eğimli sehpa, AB roller ve Six Pack şeklindedir. Bazı mekik aletleri hareketi kolaylaştırırken, bazıları ise vücudun zorlanmasına daha fazla müsaade etmektedir. Burada kişinin hangi seviyede olduğu, daha önce mekik hareketi yapıp yapmadığı en önemli tercih nedenleri arasındadır.

Özellikle başlangıç seviyesindeki kişiler için, AB roller gibi mekik hareketini kolaylaştırıcı aletler tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Aynı zamanda hareketi daha sağlıklı yapılmasını sağlayarak, oluşabilecek kas yırtılmaları ve ödemlerini de önler. Başlangıç seviyesinin ilerisindeki kişiler için ise, hareket direncini artıran mekik aletleri tercih edilebilir. Örneğin düz veya ters mekik sehpası, bu seviyedeki kişiler için daha uygundur.

Mekik Aleti Nereden Alınır?

Birçok farklı çeşidin ve kaliteli markanın bir arada bulunduğu mekik aletleri tekzen.com.tr'nin avantajlı fiyatlarıyla sizleri bekliyor. Koşu bantları ve fitness aletlerinin de olduğu kategorilerde internete özel indirimler ve ücretsiz kargo seçeneğinden faydalanmak için hemen satın al butonuna tıklayın. Her bütçeye uygun mekik aletleri hem cebinizi hem de sağlığınızı koruyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT