Toplam 64 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Pilates ve Yoga Malzemeleri


Voit Yoga Block
Voit Yoga Block
Temin Edilemiyor
Protech Aerobik Minderi
Protech Aerobik Minderi
Temin Edilemiyor
Valeo Yoga Tekerleği
Valeo Yoga Tekerleği
Temin Edilemiyor
Valeo 3 mm Yoga Minderi
Valeo 3 mm Yoga Minderi
Temin Edilemiyor
Dynamic NBR Mat Mavi
Dynamic NBR Mat Mavi
Temin Edilemiyor

Pilates ve Yoga Malzeme Çeşitleri

Egzersizlerinizi gerçekleştirirken pozisyonları ve duruşları rahatça yerine getirebilmeniz açısından, uygun özelliğe sahip pilates malzemeleri kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Bedensel ve zihinsel aktiviteler arasında yer alan pilates ve yoga aktivitelerine yönelik özel olarak tasarlanmış olan tüm malzemeleri Tekzen'de bulabilirsiniz.

Pilates ve Yoga Malzemeleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Spor yoga pilates gibi aktivitelerinizi doğru bir biçimde uygulayabilmek için yaptığınız aktiviteye uygun ekipmanları kullanmanız gerekir. Pilates yaparken en çok ihtiyaç duyabileceğiniz ve aktivitenizi eksiksiz tamamlamanıza yardımcı olan aletler içinde pilates barı, pilates çemberi, köpük rulolar ve pilates topu ilk sırada yer alır.

Yoga yaparken size yardımcı olacak yoga malzemeleri arasında ise yoga minderi, yoga kemeri, mat havluları gibi malzemeler ilk sırada yer alır. Güç, denge, duruş, koordinasyon ve kas gücünü destekleyen pilates ve yoga malzemeleri seçeneklerini Tekzen'de bulabilirsiniz.

Pilates Malzemeleri Nasıl Seçilir?

Hem pilates hem de yoga yaparken kullanabileceğiniz malzemeler içinde yer alan pilates minderi ya da yoga matı, kaymayı engelleyen yumuşak bir yapıda olmalıdır. Pilates matı ve pilates topu alırken boyunuza ve kilonuza uygun ebatlarda olan ürünü tercih etmeniz hareketleri yaparken daha rahat olmanızı sağlar.

Pilates bandı ise direnç seviyelerine göre renklere ayrılır. Koyu renkli bantlar yüksek dirence sahipken açık renkli bantlar ise daha düşük dirence sahiptir. Pilates bandı alırken ambalaj üzerinde yer alan direnç seviyesin. Pilates çemberi ise 28-30 cm aralığında olmalıdır.

Pilates Malzemesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pilates malzemeleri seçerken, sporcunun vücut yapısını ve dengesini korumak açısından doğru ve kaliteli malzemelerin seçilmesi sağlık açısından son derece önemlidir. Pilates matı seçerken kalınlığının en az 1.50 cm olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Egzersizler esnasında minderin kaygan olmamasının yanı sıra omurgaya zarar vermeyecek şekilde yumuşak yapıda olması gerekir. Pilates için ihtiyaç duyulan tüm malzemeleri tek tek satın almak yerine pilates topu, pilates matı, direnç bandı ve pilates çemberi gibi ürünleri set olarak satın alabilirsiniz.

En İdeal Fitness ve Kondisyon Malzemeleri

Pilates ve yoga yaparken ihtiyaç duyduğunuz malzemelerin uzun ömürlü ve kullanışlı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Gymstick, Cosfer, Adidas, Fox Fitness, Delta Spor, Ebruli ve Kimpaş markalarına ait, fitness ve kondisyon malzemeleri seçeneklerini Tekzen'de bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT