Ürün Kodu: 2733696

Zenfidan Mor Orman Gülü, Saksıda

En geç 19 Mayıs Çarşamba günü kargoda. Bayram ve resmi tatillerde kargo firmaları hizmet vermediğinden siparişiniz tatil sonrasında sevk edilecektir.
253,90 TL  (KDV Dahil)
28,21 TL x 9 Ay

Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

 • 3-4 m’ye kadar boylanabilen her dem yeşil çalılardır.
 • Yaprakları kısa saplı, eliptik biçimde, 10-20 cm uzunlukta, derimsi ve sertdir.
 • 5-20 çiçekli durumda toplanmış, çan biçiminde, mavimsi-mor renklidir.
 • Çiçeklenme mayıs-haziran ayındadır.
 • İri ve toplu şekilde çiçekleri vardır.
 
 
Orman gülleri bazısı yapraklarını döken, bir bölümü ise yaz kış yeşil kalabilen çalılardır. Bahar ya da yaz geldiğinde bu çalıların üstü beyaz, sarı, pembe, kırmızı, mor ya da mavi çiçek kümeleriyle bezenir. Haziran – ağustos ayında çiçeklenir. Çiçek sapları tüylüdür. 8-10 çiçekli bileşik salkım kurulları halindedir. Çanak tüylü, taç çan gibi, iç kısmı sarımsı beyaz, dış kısmı soluk gül rengindedir.
Yapraklarının uzunluğu türe göre, birkaç santimetreden 60 santimetreye kadar değişir. Yapraklar deri gibi, değişik formda, ancak çoğunlukla dar elips gibidir. Her iki uca doğru daralır. Kenarları içe doğru kıvnlmıştır. Üst yüzü parlak koyu yeşil, alt yüzü ise pas renkli tüylerle keçe gibi örtülmüştür.
Sıcaklık
Orman gülleri en iyi 6-8 hafta süre ile 18 0C’nin üstündeki gece sıcaklıklarında çiçek tomurcuğu oluşturur. Kısa gün şartları tomurcuk oluşumunu hızlandırır.
Orantılı Nem
Gelişme döneminde yüksek nemli havayı sever.
Işık
Tam veya yarı gölge yerlerden hoşlanır. Güneş ışığının fazla gelmesi çiçeklerin çabuk geçmesine neden olur.
Saksı Değiştirme
Saksı değiştirme her yıl şubat-mart ayları içerisinde yapılır.

Gübreleme
Orman güllerine her iki haftada bir 20.5.5’lik NPK gübresi uygulanabilir. Orman gülleri demiri topraktan absorbe edebilmek için asitli ortamları sever. Ortamda yüksek düzeyde bulunan alüminyum ve mangana tolerans gösterirler. Araştırmalar optimum gelişme sağlamak için az miktarda kalsiyumun da gerekli olduğunu göstermiştir. Bununla birlikte orman gülleri yüksek düzeydeki toprak tuzluluğuna tolerans göstermez.

Sulama
Kireç kapsamayan yumuşak su veya yağmur suyu kullanılmalıdır. Litreye 1 gram amonyum sülfat katılarak nötralize edilmiş su gelişme döneminde kullanılmalıdır. Çiçeklenme ve gelişme süresince üstten bol su ister, alttan su verilmez.

Haftada bir kez bitki saksıyla birlikte ılık suya batırılarak sulanmalıdır. Harç bu şekilde tamamen ıslanmış olur. Eğer bitki bir kez kuru kalırsa yapraklarını döker, hatta tümden solabilir. Sonbahar başında ve tomurcukların gelişme döneminde bol su verilmelidir.

Budama
Orman güllerinde istenilen görünüm tepe tacının olabildiğince bol çiçekle kaplanmasıdır. Bunun için de sürgünlerdeki yaprak sayısı ortalama 6’yı bulduğunda ilk 4 yaprak kalacak şekilde sürgünler kesilerek budanmalıdır. Kesilen her sürgünden genelde iki sürgün çıkar. Bu uygulama istenilen sürgün sayısına ulaşılıncaya kadar devam eder. Çoğunlukla, 32, 64, 128 sürgünlü dolayısıyla da çiçekli bireyler elde edilir.

Not: Sonbahar başlangıcı ile beraber bitki yapraklarında renk değişmesi yaşanmaktadır. Dönemsel bir durum olup ilkbahar yaz aylarında bitki normal seyrine dönecektir.Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


 • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
 • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
 • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
 • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
 • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
 • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
  garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Mor Orman Gülü, Saksıda

 
253,90 TL (KDV Dahil)
28,21 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT