Toplam 23 üründen, 1-23 arası gösteriliyor.

Ocak Modelleri

Set üstü ocak modelleri, pişirmeyi kolaylaştıran fonksiyonları ile mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Özellikle farklı ocak sayılarına sahip olan set üstü ocak doğal gazlı ve elektrikli seçenekleri ile de oldukça kullanışlıdır.

Ocak Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kumtel set üstü ocak, seçimi yaparken öncelikle ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. İki ve dört pişirme gözüne sahip olan modellerin yanı sıra, tekli portatif özelliğe sahip olan seçenekler de ürün grubu içinde bulunuyor. Doğal gazlı set üstü ocaklar gibi elektrikli ocaklar da oldukça talep görüyor. Ayrıca ocağın kullanılacağı ortam da tercihleri belirlerken önemli bir role sahiptir. Küçük bir tezgaha sahip mutfaklar için daha küçük ölçülere sahip modellerin tercih edilmesi, alanın verimli kullanılması açısından önemlidir.

Mutfakta Ocak Nereye Yerleştirilmeli?

Kullanışlı bir mutfak için eşyaların doğru dekore edilmesi gerekir. Mutfağınızda tezgah üstü ocak modellerinden birini tercih ediyorsanız, yerleşim konusunda daha özgürsünüz demektir. Fakat yine de ocaklar her daim davlumbazlar ile birlikte düşünülmelidir. Davlumbazın bulunduğu yere ocağın monte edilmesi, mutfağa yemek kokusunun yayılmaması için gereklidir.

Kullandığınız set üstü ocak doğal gazlı değil de elektrikli ise ocağınızı elektrik prizine yakın bir alana yerleştirmeniz gerekir. Prize yakın olması, aynı zamanda ihtiyaç halinde ocaktaki yemeğe mikser gibi küçük ev aletleri ile müdahaleyi kolaylaştıracaktır.

Setüstü Ocak Nasıl Bağlanır?

Tercihinizi Arçelik set üstü ocak modellerinden yana kullanıyorsanız, mutlaka uzman kişilerden yardım almalısınız. Özellikle doğal gaz ile çalışan modeller için yetkili servis ile görüşmekte yarar bulunuyor. Elektrikli ocak modellerinde ise ekstra bir montaj söz konusu olmadığı için kendiniz de kurulumu yapabilirsiniz.

Doğal gazlı set üstü ocak modellerinin gaz ile bağlantısının yapıldığı kısımda sızıntının olmadığına emin olmakta yarar bulunuyor. Bağlantı için doğal gaz uyumlu hortumlar tercih edilmelidir. Ocağın monte edileceği nokta, doğal gaz vanasından belirtilen ölçüde uzak olmalıdır. Tüm bu detaylar ile alanında uzman kişiler ilgilenmelidir.

Setüstü Ocak Nasıl Temizlenir?

Set üstü ocak modellerinin temizliği seçilen ürüne göre değişiklik gösterebilir. Özellikle siyah ve metalik tonlara sahip olan ocaklar çizilmeye müsait olduğundan, sadece deterjanlı yumuşak bir bez ile temizlenip sonrasında da durulanması gerekir. Temizleme işlemi her yemekten sonra yapılmalıdır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT