Toplam 23 üründen, 1-23 arası gösteriliyor.

Akrobat ve Teleskopik Merdivenler


Akrobat ve Teleskopik Merdiven Modelleri

Katlanır merdiven seçenekleri arasında son dönemde oldukça geniş kullanıma sahip olan bu merdivenler, ev ve çalışma hayatımızda geniş yer tutmaktadır. Akrobat merdivenlerin, 4 basamaklı, 8 basamaklı, 10 basamaklı, 12 basamaklı, 16 basamaklı ve platform iskele modelleri bulunmaktadır.

Akrobat ve Teleskopik Merdivenin Kullanım Alanları Nelerdir?

Akrobat ve teleskopik merdivenler, daha çok endüstriyel amaçlı kullanılmaktadır. Büyük depolama alanlarında, sevkiyat depolarında yoğunlukla kullanılmaktadır. Katlanabilir merdiven çeşitleri içerisinde en kullanışlı olan merdiven çeşitleridir. İnşaat ve boya ustalarının kot farkı nedeniyle erişemediği noktalarda, elektrik ustalarının yetişemediği yüksek kotlu binalarda da sıkça kullanılır. Çatı katı olan dairelerde ise çatı merdiveni olan sabit tipli akrobat merdiven kullanılabilir.

Katlanabilir oluşu nedeniyle kullanıldıktan sonra yer kaplamaz. Alüminyum oluşları nedeniyle kolay taşınabilir bir portatif merdiven türüdür. Üzerinde yer alan mafsal kilit sistemleri sayesinde çok farklı amaçlarla kullanılabilir. Ayaklarında yer alan kaymaz kauçuklarla birlikte dış mekan kullanımı için de oldukça uygundur.

Akrobat ve Teleskopik Merdivenlerin Avantajları Nelerdir?

Akrobat ve teleskopik merdiven modelleri hayatınızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Var olan teknik özellikleri sayesinde ihtiyacınız olan bir çok noktada size bir yardımcı olarak her an yanınızdadır. Eski tip merdivenler sabit uzunlukta kalabilirken, akrobat merdiven modelini hem tek parça tek çıkışlı, hem çift çıkışlı olarak kullanabilirsiniz.

Akrobat ve teleskopik merdivenler alüminyum malzemeden üretildikleri için hafiftir ve çok kolay bir şekilde taşınabilirler. 4 parça halinde katlanabildikleri için yer kaplamazlar. Kaymaz kauçuk malzemeleri sayesinde de dış yüzeylerde kullanıma uygundur.

Akrobat ve Teleskopik Merdivenleri Kullanırken Güvenlik Esasları Nelerdir?

Akrobat merdiven ve teleskopik merdiven modelleri hayatımızda birçok kolaylığı getirse de doğru ve güvenli merdiven kullanımı konusunda çok dikkatli olunmalıdır. Ülkemizde birçok iş kazası kontrolsüz ve güvensiz kullanım nedeniyle oluşmaktadır.

Merdiveni kullanırken mutlaka yüzünüz merdivene dönük olmalıdır, merdivene tam yüzünüz dönük olmadan çıkmaya çalışmanız yaralanmalara ve iş kazalarına sebep olabilir. Merdiveni kullanırken dışarıda çalışılıyorsa mutlaka ayakkabılarınız kuru olmalıdır. Bu nedenle işe başlamadan mutlaka kontrol etmelisiniz. Merdiveni kullanırken mutlaka kullandığınız aletleri bel kemeri veya bel çantanıza yerleştirmelisiniz. Bu belirtilen kurallar tüm merdiven çeşitleri için geçerlidir ve hayati önem arz etmektedir.

Akrobatik merdiven ile Teleskopik Merdiven Farkları nelerdir?

Teleskopik merdiven kapalı haliyle akrobat merdivene göre daha az yer kaplar. Teleskopik yapısı nedeniyle istenilen yükseliğe ayarlanabilir, akrobat merdivenler daha sabit yapıdadır. Her iki merdiven tipi de tamir, boya, bahçe, ev işleri ve temizlik işlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT