}
Ürün Kodu: 660943

Kalekim Derz Dolgu 5kg Fildişi Ultra Fuga 1-6mm-2230

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Ürünümüz stoğa girdiğinde haberdar olmak için önce üye girişi yapmanız gerekmektedir

Ürün Özellikleri

ULTRAFUGA


Silikon Katkılı Derz Dolgu (1 - 6 mm)


Ürün Tanımı

> Çimento esaslı, silikon katkılı, küf ve mantar oluşumuna dirençli yüksek performanslı 1-6 mm derz aralığı için uygun derz dolgu malzemesidir.


Uygulama Alanları

> Seramik, granit, kotto, klinker, cam mozaik, mermer, doğal taş gibi kaplama malzemelerinin 1-6 mm arasındaki derz boşluklarının doldurulmasında kullanılır. 

> Banyo, duş, tuvalet gibi ıslak hacimlerde, mutfak gibi kolay kirlenebilen mekanlarda, yatay ve düşey uygulamalarda, mükemmel sonuç verir.


Özellikleri

> Zor kirlenir, kolay temizlenir. 

> Suyu iter. 

> Küf ve mantar oluşumuna dirençlidir. 

> Renkleri solmaz 

> Pürüzsüz yüzey sağlar. 

> Çatlamaz. 

> Aşınmaya dayanıklıdır. 

> 32 farklı renk seçeneğine sahiptir. 

Teknik Özellikleri

Genel Bilgiler: 

Görünüm: Beyaz ve renkli çok ince toz 

Raf Ömrü: Açılmamış ambalajında kuru ortamda 12 ay 


Uygulama Bilgileri: 

Uygulama Sıcaklığı: (+5°C) - (+35°C) 

Karışım Oranı: 6-6,6 lt su / 20 kg toz 1,50-1,65 lt su / 5 kg toz 

Kap Ömrü: 1 saat 

Kullanıma Alma Süresi: 1 gün 

Tüketim: Bkz. Derz Dolgu Tüketim Tablosu 


Performans Bilgileri: 

Eğilme Mukavemeti (EN 12808-3): ≥ 2,5 N/mm² 

Donma-Çözünme çevriminden sonra Eğilme Muk. (EN 12808-3): ≥ 2,5 N/mm² 

Basma Mukavemeti (EN 12808-3): ≥ 15 N/mm² 

Donma-Çözünme çevriminden sonra Basma Muk. (EN 12808-3): ≥ 15 N/mm² 

Aşınma Mukavemeti (EN 12808-2): ≤ 1000 mm³ 

Büzülme (EN 12808-4): ≤ 3 mm/m 

Su Emme 30dk./ 4saat(EN 12808-5): ≤ 2 gr / ≤ 5 gr. 

Sıcaklık Dayanımı: (-30°C) - (+80°C)


Uygulama Talimatı

> Derz dolgu uygulaması öncesinde yapıştırıcı kürlenmiş olmalıdır. 

> Derz araları tutunmayı önleyecek kalıntılardan tamamen arındırılmalıdır. Derz arası derinliğinin en az seramik kalınlığının 2/3?ü kadar olmalıdır. 

> Daha kolay temizlik için kotto, klinker, parlak granit seramik gibi gözenekli ve emici kaplama malzemelerinin üst yüzeyine derz boşluklarına bulaşmamasına dikkat ederek, SERACARE Yüzey Koruyucu uygulanabilir. 

> Emiciliği yüksek kaplama malzemeleri kullanıldığında, sıcak ve rüzgarlı havalarda uygulama yapılırken, derz aralarını temiz su ile nemlendirilmelidir. 

> 20 kg ULTRAFUGA, 6-6,6 lt su üzerine yavaşça boşaltılmalı ve homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmalıdır. Karışım düşük devirli mikser ile yapılmalıdır. Uygulama talimatında belirtilmeyen herhangi bir katkı katılmamalıdır. Suyun belirtilenden fazla veya az konulması çatlamaya, tozumaya ve renk kusurlarına neden olabilir. 

> Hazırlanan harç, olgunlaşması için 5-10 dakika dinlendirilmelidir. Uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika tekrar karıştırılmalıdır. 

> Harç yüzeye yayılarak lastik mala ile derz aralıklarına çapraz hareketlerle doldurulmalı ve fazlalıklar sıyrılarak yüzeyden alınmalıdır. 

> Derz boşluğuna doldurulan malzeme suyunu kaybedip matlaştığında, genellikle 10-20 dakika kadar sonra, yüzey nemli bir sünger yardımı ile dairesel hareketlerle temizlenmelidir. Güneşte beklemiş veya emiciliği yüksek kaplama malzemelerinin arasında, direk güneş, rüzgar gibi uygun olmayan ortam şartlarında yapılan uygulamalarda bu süre kısalabilir. Silme işlemi zamanından önce veya çok sulu süngerle yapıldığında renkte dalgalanma problemi ile karşılaşılabilir. Sünger sık aralıklarla temizlenmelidir. 

> ULTRAFUGA?nın derzden boşalmayacak kadar kuruduğundan emin olduktan sonra, yüzeyde kalan kalıntılar kuru bir bez ile temizlenmelidir. 

> Yüzeyde temizleme işleminin yanlış yapılmasından kaynaklanan harç kalıntıları bulunması durumunda derz dolgu uygulamasından 10 gün sonra uygulama talimatı takip edilerek SERACARE Çimento Sökücü ile temizleme işlemi yapılabilir. 

> Kaptaki kullanım süresi geçmiş veya kabuklaşmış harç atılmalıdır. 

> Uygulamadan sonra eller ve uygulama aletleri bol su ile yıkanmalıdır. 

> ULTRAFUGA çok sıcak, kuru ve rüzgarlı koşullarda uygulandığında, final performansını iyileştirmek için uygulamadan birkaç saat sonra üzerine su serpilmesi tavsiye edilir.


Uyarılar

> Çimento esaslı olduğundan tozunu solumayınız, cilde ve göze temas ettirmeyiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz.


Depolama

> Kraft torbalı ürünü, en fazla 10 kat istifle, kuru ortamda depolanmalıdır.


Ambalaj

> 5 kg polietilen torba, 

> 20 kg kraft.


Kalite Belgeleri

TS EN 13888 belgeli CG2WA sınıfı. 

C: Çimento esaslı 

G: Derz dolgu 

2: Yüksek performanslı 

A: Yüksek Aşınma Dayanımı 

W: Azaltılmış Su Emilimi 

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Kalekim Derz Dolgu 5kg Fildişi Ultra Fuga 1-6mm-2230

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT