Toplam 21 üründen, 1-21 arası gösteriliyor.

Yapılarda özellikle fayans ve karo döşemelerinde aralardakiboşlukların doldurulmasında derz kullanılıyor. Fayansların arasındakiboşluğun doldurulup bu noktalarda kir birikmesini önlemek ve fayanslarındaha güzel görünmesini sağlamak amacıyla uygulanıyor.Dolgular uygulanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.Teknik detaylara dikkat edildiğinde ürünün kullanım amacı gerçekleşmişoluyor. Öncelikle inşaat malzemelerinde yapı kimyasalları içinde yer alandolgular uygulanacağı fayansın rengine uygun bir renkte alınıyor. Ürünler genellikleaçık renklerden oluşuyor. Bunun sebebi fayans aralarının daha güzel görünmesiolarak biliniyor. Ayrıca açık renk ürünler temizlendiğinde yeniden eskihalini alıyor. Temizlik sırasında temizleyiciler veyakalem kullanılıyor. 


Malzemenin uygulanacağı fayanslar öncelikle düzenli birşekilde monte ediliyor. Fayansların arası temizlenip nemlendiriliyor. Uygulamaiçin hazırlanan fayansların arasına toz halde satılan dolgu harcı, silikonlu,hazır derz dolgusu, kartuşlu olmak üzere farklı çeşitlerde derzdolguları çekiliyor. Uygulama sırasında ürünün renginin fayanslarla uyumluolmasına dikkat ediliyor. Ayrıca dolgu harcı hazırlanırken harcın yoğurtkıvamında olması gerekiyor. Fayans aralarına sürülen dolgunun boşlukları tamolarak doldurması sağlanıyor. Boşlukları doldurma işinin hemen ardından nemlibir süngerle fayanslar üzerindeki derzler silinir. 


Dolgular belli bir süre kullanıldığında renklerinde değişmeve kirlenme olabiliyor. Böylece dolgular özel olarak hazırlanantemizleyicilerle temizlenebiliyor veya kartuş kalemle üzerinden geçerek eskirengine dönebiliyor. Derzler fayans kullanılan ortamlarda görünüş olarakoldukça farklı ve güzel bir ortam oluşmasını sağlıyor. Ürünler Tekzen'deİnşaat-Boya kategorisinde yapı kimyasalları bölümünde yer alıyor. Kalekim,Chef, Flex, Ceresit, Derzmatik, Marbos gibi markalar derz dolgu üretimi yapanen ünlü firmalar olarak biliniyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT