Toplam 34 üründen, 1-30 arası gösteriliyor.

Derz Dolguları


Derz Dolgusu 1587
Derz Dolgusu 1587
Temin Edilemiyor
Kalekim Seramik Yapıştırma Harcı
Kalekim Seramik Yapıştırma Harcı
Sadece Mağazada
54,99 TL

Yapılarda özellikle fayans ve karo döşemelerinde aralardaki boşlukların doldurulmasında derz kullanılıyor. Fayansların arasındaki boşluğun doldurulup bu noktalarda kir birikmesini önlemek ve fayansların daha güzel görünmesini sağlamak amacıyla uygulanıyor. Dolgular uygulanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Teknik detaylara dikkat edildiğinde ürünün kullanım amacı gerçekleşmiş oluyor. Öncelikle inşaat malzemelerinde yapı kimyasalları içinde yer alan dolgular uygulanacağı fayansın rengine uygun bir renkte alınıyor. Ürünler genellikle açık renklerden oluşuyor. Bunun sebebi fayans aralarının daha güzel görünmesi olarak biliniyor. Ayrıca açık renk ürünler temizlendiğinde yeniden eski halini alıyor. Temizlik sırasında temizleyiciler veya kalem kullanılıyor. 


Malzemenin uygulanacağı fayanslar öncelikle düzenli bir şekilde monte ediliyor. Fayansların arası temizlenip nemlendiriliyor. Uygulama için hazırlanan fayansların arasına toz halde satılan dolgu harcı, silikonlu, hazır derz dolgusu, kartuşlu olmak üzere farklı çeşitlerde derz dolguları çekiliyor. Uygulama sırasında ürünün renginin fayanslarla uyumlu olmasına dikkat ediliyor. Ayrıca dolgu harcı hazırlanırken harcın yoğurt kıvamında olması gerekiyor. Fayans aralarına sürülen dolgunun boşlukları tam olarak doldurması sağlanıyor. Boşlukları doldurma işinin hemen ardından nemli bir süngerle fayanslar üzerindeki derzler silinir. 


Dolgular belli bir süre kullanıldığında renklerinde değişme ve kirlenme olabiliyor. Böylece dolgular özel olarak hazırlanan temizleyicilerle temizlenebiliyor veya kartuş kalemle üzerinden geçerek eski rengine dönebiliyor. Derzler fayans kullanılan ortamlarda görünüş olarak oldukça farklı ve güzel bir ortam oluşmasını sağlıyor. Ürünler Tekzen'de İnşaat-Boya kategorisinde yapı kimyasalları bölümünde yer alıyor. Kalekim, Chef, Flex, Ceresit, Derzmatik, Marbos gibi markalar derz dolgu üretimi yapan en ünlü firmalar olarak biliniyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT