Ürün Kodu: 2729867

Gazer MUR7100 Dahili Kameralı Dikiz Aynası

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Ürünümüz stoğa girdiğinde haberdar olmak için önce üye girişi yapmanız gerekmektedir

Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Gazer MUR7100 Dahili Kameralı Dikiz Aynası


Ürün Özellikleri

Aynalar otomatik karartma fonksiyonlu (Gazer MUR7100 modeli) ve bu işlevi olmayan sürümleriyle (Gazer MUR5100 modeli) sunulmuştur.


3'ü 1'inde Cihazı

Gazer MUR5100/MUR7100 modeli dahili 4.3" monitörlü salon dikiz aynasını ve HDR işlevli Super HD DVR’yi bir araya getiriyor. Cihazın çok yönlülüğü, aynı anda birkaç görev gerçekleştirmesine izin verir: 

- ayna yüzeyinin mükemmel kalitesi ve gövde tasarımı sayesinde Gazer MUR5100/MUR7100, fabrika dikiz aynası fonksiyonlarının "% 100" yerine getirecek bir mükemmel alternatif olacaktır. 

- 1000 cd/m² parlaklık değerine sahip dahili 4.3" monitör ve video çıkışının varlığı sayesinde Gazer MUR5100/MUR7100 modelini park sistemlerinde bir görüntüleme cihazı olarak kullanmak için olanak tanır. Süper-parlak monitör, görüntünü güneşli günde bile netleştirir ve doyurur, ekranın otomatik parlaklık ayarı da hem gün içinde hem de gece aynadan olabildiğince rahat kullanılmasını sağlar. 

- Super HD kayıt kalitesi ve motor kapatıldıktan sonra kayıt yapabilme özelliği ile en yeni nesil DVR, hareketli ve park edilmiş bir otomobil içerisinde 24 saat kayıt yapabilmesini sağlar.


Araba ile Tam Entegrasyon

Gazer MUR5100/MUR7100 DVR’li aynanın ayırt edici özelliği onun özel sabitleme elemanlarının tasarımdır. Cihaz braketinin üzerinde, Gazer MB serisi özel çıkartılabilir bir adaptör bağlanan evrensel düz bir platform bulunmaktadır. Böyle bir adaptör, belirli bir otomobil modelinde bir aynanın takılması için tasarlanmıştır – belirli bir araç için gerekli olan MB adaptörünü Gazer MUR5100 / MUR7100 ayna tutturma elemanıyla bağlamak yeterlidir. MUR5100/MUR7100 DVR’li Gazer aynası aracın tümleşik ağına bağlıdır, tüm kablo ve bağlantılar kabin kaplaması altında görünmez kalır. Bu durumda ayna, araç şebekesi üzerinden gelen sinyale göre otomatik olarak devreye girer, kapanar ve park kayıt moduna geçer.


Dahili Super HD DVR

Dahili monitörlü Gazer MUR5100/MUR7100 aynası, arabada video kaydının yapılmasında yeni kalite standartları koyuyor: progresif Ambarella A7 işlemci, HDR fonksiyonlu 1/3" sensör, Super HD kayıt çözünürlüğü, aynı zamanda akıllı trafik güvenliği sistemleri – bu cihazın avantajlarının tam bir listesi değil.


En İyi Görüntü Kalitesi

Yazılım ve donanım bölümlerinde, ileri düzeyde geliştirmeler sayesinde, Gazer MUR5100 / MUR7100 günün her saatinde yeni bir görüntü seviyesini sağlamaktadır. Model, algı için 30 fps'lik optimum bir kare hızıyla Super HD (2304х1296) çözünürlükte bir video kaydı üretiyor. Buna ek olarak kaydedicide, Full HD çözünürlükte 45 fps'lik bir kare hızına sahip bir video modu öngörülmüştür – bu mod, yüksek hızda sürüş sırasında çerçevede daha fazla ayrıntı yakalanmasını sağlar. Gazer MUR5100/ MUR7100 modelinde komşu şeritler ve kavşaklar dahil olmak üzere trafik durumunu tam olarak kayıt etmenize olanak tanıyan altı katmanlı mercek ve 140 derecelik geniş açılı lens ile yüksek kaliteli cam optik kullanılmaktadır.


HDR Modu

Karanlıkta ve gece hem de güneş ışınlarına karşı harekette çekim için Gazer MUR5100/MUR7100 modeli 1920х1080 çözünürlüklü özel HDR video moduna sahiptir. HDR modunda çalışırken (yüksek dinamik aralık) kaydedici farklı pozlama seviyelerine sahip üç çekim yapar (açık, karartılmış ve sıradan) ve bunları tek bir görüntü halinde birleştirir. Bu modun ana özelliği, HDR'nin sensörün donanımıyla uygulanmasıdır, bu da düşük ışık veya yüksek kontrastlı ışık salıncakları koşullarında işlemcinin gerçekten yüksek kaliteli bir resim oluşturmasına olanak tanır. HDR modu, gece karşı yönden gelen araçların ışığı çarptığında, akşam karanlığında veya güneşe karşı sürüş sırasında çekim yapmak için idealdir.


LDWS+FCWS Akıllı Teknolojileri

Sürüş güvenliğini artırmak için Gazer MUR5100/MUR7100 LDWS (Lane Departure Warning System) şeridi geçme FCWS (Forward Collision Warning System) araç yaklaşımı akıllı kontrol sistemleri ile donatılmıştır. LDWS sistemi arabanın mevcut şeridini izler ve sürücü bundan ayrıldığında bir bip sesi ile uyarır. FCWS sistemi, aracın önündeki aracın görüntüsünü tanımlar ve aracınızla diğer araçlar arasındaki güvenli mesafenin ihlali konusunda zamanında bilgi verir. Her iki fonksiyon aracın boyutlarına ve gelecek turun koşullarına göre ayarlanabilir. Söylemeye gerek yok, bu teknolojiler yalnızca bir trafik kazasını önlemekle kalmaz aynı zamanda sürücü ve yolcuların hayatlarını kurtarır.


Gözetimsiz Modda Çalışma

Gazer MUR5100/MUR7100 modeli katılımsız modda çalışır: cihaz motor başladığında otomatik olarak açılır ve aynı şekilde güç kaynağı kesildiğinde (motor kapalı olduğunda) kayıt durdurulur. Çevrimsel çekim modu sayesinde kayıt devamlı yapılır: hafıza kartı dolu olduğunda, kaydedici bağımsız olarak en eski kaydedilen video klibini bularak onun yerine yeni bir klip kaydedir. Bu durumda, bir video sinyali girildiğinde kaydedicideki görüntü otomatik olarak cihazın ekranında görüntülenir ve ayrıca video kanalları arasında (arka görüş kamerası bağlı olduğunda) otomatik olarak geçiş yapılır.


Motor Kapatıldıktan Sonra Kayıt

Gazer MUR5100/MUR7100 – modelinin bir diğer özelliği – motoru kapattıktan sonra video kaydının yapılabilmesidir. DVR'nin istenen çalışma süresi menüde 30 dakika ila 12 saat arasında ayarlanır. Aynı zamanda, kayıt cihazı, ulaşıldığında çalışması tamamlanacak araç üzerindeki ağın minimum voltajını (11.7V) izleme fonksiyonuyla donatılmıştır. Bu, aracın aküsünün motor çalıştırılamaz kritik bir seviyeye boşaltılmasını önlemeyi mümkün kılar.


G- Sensörü ve Hareket Sensörü Kaydı

En önemli video dosyalarının üzerine yazılmasını önlemek için modelde G-sensörü -üç eksenli bir hızlanma sensörü uygulanmıştır. Sensör, aracın hareketinin doğasındaki ani değişimleri otomatik olarak algılar ve geçerli kayıt dosyasının üzerine yazılmasını engeller. Sonuç olarak, en önemli anda, en önemli parçalar korunmuş olacaktır. Hafıza kartının doldurulmasını önlemek için acil durum videoları 15 video dosyasında çevrimsel olarak kaydedilir.

Park edilmiş bir otomobilde güvenlik video kaydı için Gazer MUR5100 / MUR7100, bir hareket sensörü ile donatılmıştır. Bu fonksiyon sayesinde, kaydedici yalnızca çerçevede herhangi bir hareket tespiti esnasında kayıt moduna geçer. Kullanıcı, hareket sensörünün hassasiyetini (düşük, orta ve yüksek), aracın konumuna bağlı olarak ve çekim isteklerine göre ayarlayabilir – sensörün hassasiyeti arttıkça, çerçevede az bile hareket tespitinde kayıt etkinleşer.


"Akıllı" Çalışma Prensibi

Gazer MUR5100/MUR7100 DVR’li aynanın çalışma prensibi – iyi düşünülmüş ve etkilidir. Arka görüş kamerasının sinyali daima bir öncelik taşır. Geri vitese geçildiğinde, kameradan video monitörde otomatik olarak görüntülenir. Aynı zamanda kaydediciden gelen kayıt durmaz. Arka vites kapandıktan sonra, ekran otomatik olarak orijinal durumuna geçer (bu mod açıksa video kaydediciden görüntülenir veya monitör kapanır).

Maksimum kullanım kolaylığı için dahili ayna ekranı otomatik parlaklık kontrol işlevi ile donatılmıştır ve ön panelde son mod hafızalı merkezi bir kontrol düğmesi bulunmaktadır. Geri vites sırasında bu düğme dahili monitörün parlaklık seviyesini ayarlar. Kaydedicinin çalışması sırasında, düğme, monitörün açma / kapatma işlevini yerine getirir.


Plug&Play kurulumu

Gazer MUR5100/MUR7100 DVR’li dikiz aynasının montajı mümkün olduğunca basittir ve minimum çaba gerektirir. Standart ekipman, bir anahtarlama ünitesi, montaj için gerekli elemanları ve kurulum ve bağlantı sürecini açıklayan ayrıntılı bir talimat içerir. Gazer arka görüş aynası, 12 voltluk dahili şebeke gerilimi olan otomobiller için tasarlanmıştır. Maksimum akım tüketimi 650mA'den fazla değildir. DVR, kızılötesi uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir.

Ayna

Model: Gazer MUR5100/MUR7100


Otomatik karartma

Gazer MUR5100 modeli için – yok

Gazer MUR7100 modeli için – evet


Video Girişi: Kompozit CVBS (RCA)

Besleme gerilimi: DC 12V

Model için akım tüketimi: ‹ 650 mA

Çalışma sıcaklığı: -20° – +65°


Tasarım tipi

MB017 seri çıkarılabilir adaptörleri bağlanan entegre üniversal braketli ile tam boyutlu bir ayna


Ürün Ölçüleri:

Genişlik: 267mm

Derinlik: 42mm

Yükseklik: 82mm


Paket İçeriği

Anahtarlama ve kontrol ünitesi; kamera güç kablosu +12V; kabloyu gizlemek için ön cam için kaplama parçası; uzaktan kumanda; kullanım kılavuzu.


Ekran

Çözünürlük: 480х272 (16:9)


Temel parametreler

TFT LCD 4,3"; video sinyali uygulandığında otomatik etkinleşme; kontrol düğmesi yardımıyla zorla kapatma, son mod hafızası.


Parlaklık:

1000 cd/m²; kontrol düğmesi yardımıyla parlaklık kontrolü, son ayar hafızalı. (arka görüş kamerasından sinyal görüntüleme modunda); ortam ışığına bağlı olarak otomatik parlaklık kontrolü.


Kontrastlık: 500:1

Sinyal biçimi: otomatik algılama işlevi ile PAL/NTSC

Kaydedici

Kamera sayısı: 1

Kameraların görüş açısı: 140°

Maksimum video çözünürlüğü: Super HD 2304х1296, 30 fps

Önerilen video çözünürlüğü: Super HD 2304х1296, 30 fps

Sensör: 1/3’’

Mercek: Açıklık F2.0

Kameraları döndürme özelliği: Evet, objektif çevirme

İşlemci: Ambarella A7

Video parametrleri: H.264, MP4

HDR işlevi: Evet

Ses kaydı: Evet

Mikrofonu susturma: Evet

Analog video çıkışı (TV out): Yok

HDMI video çıkışı: Yok

mini USB arayüzü: Yok

Hafıza kartı desteği

SDHC, 32GB’ye kadar

Dahili Bellek: Yok

Sette hafıza kartı

Evet, Gazer micro SDHC 16GB + Adapter

Saat ve Tarih konulması: Evet

Araç devlet plaka numaralarının altyazıda görüntülenmesi: Evet

Güç uygulandığında otomatik açılma

Evet, kayıt modunda

Döngü kayıt modu: Evet

GPS modülü: Yok

G-sensör


Evet, ek duyarlılık ayarı ile

Hareket sensörü


Evet, ek duyarlılık ayarı ile

Park modu: Evet


Araç üstü ağın gerilim denetimi

Evet, minimum voltaj seviyesi 11.7 V

LDWS+FCWS sistemleri: Evet

Görüntüleyici yazılımı: Yok

Uzaktan kumanda. Evet

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Gazer MUR7100 Dahili Kameralı Dikiz Aynası

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT