Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Duş Teknesi ve Kabinler


Banyonuza Yaraşır Duşakabin Modelleri Tekzen'de!

Banyolarda jakuzi ve küvete alternatif olarak öne çıkan duşakabin, her gün kullanılan bu alanlarda pratiklik ve sağlığı buluşturuyor. Her ebatta banyo içerisinde tercih edilebilen bu ürün; duş teknesi, duş kabini ve duşakabin kapısı olmak üzere üç ana kısımdan oluşur. Tarzınıza uygun bir Tekzen duşakabin ile banyoda şıklık ve işlevselliği yaratmanız mümkün. Duş sistemleri içinde küvet ve kabinler ile beraber yer alan duşakabinler, farklı ebat ve şekillerde üretilerek alıcılarıyla buluşuyor. Matrix 90x90 duşakabin ve duş teknesi, 4 mm temperli camı, akrilik duş teknesi ve eloksal alüminyum profilleriyle standart bir duşakabinden beklenen her şeyi karşılar nitelikte. Daha kalın ve koyu renkli duşakabin camı tercih edenler içinse Elit füme kabin oval panelli duş teknesi uygun bir seçenek olabilir.

Duşakabin En Doğru Şekilde Nasıl Temizlenir? 

Sürekli ıslak ve nemli olan bu alanlar, evde su lekelerine en çok maruz kalan alanlar olarak öne çıkıyor. Ancak birkaç püf noktasına dikkat edildiğinde temizlenmesi oldukça basit. Banyo yaptıktan sonra kapılarının bir süre açık bırakılması, ürünü, içerisinde birikecek nemden kurtaracağı için su lekelerini de en aza indirmeye yardımcı olur. Sonrasında yapılacak şey banyo temizlik malzemeleri kullanarak camlarını silmek olacaktır. Buradaki önemli nokta duşakabin camlarını tamamen kuruyana kadar mikro fiber bir bezle ovalamaktır. Bunu düzenli olarak tekrarladığınızda bu alanların temizliğinin zahmetsiz olduğu görülmektedir.

Duşakabin Ölçüsü Nasıl Alınır?

Banyodaki duşakabin yenilenmek istendiğinizde, en doğru ürünü seçebilmek için mevcut olanın ölçüsünü almak gerekir. Duşakabin ölçüleri, farklı ebatlardaki banyolara göre tasarlandığı için farklılık gösterebilir. Örneğin, teknesiz duşakabin ölçüsü alınacaksa, ürünün camlarının enine ve boyuna ölçülmesi gerekir. Ancak tekneli modellerde, camların ölçüsüne ek olarak teknenin de boyutları belirlenmelidir. Oval duşakabinlerdeyse durum daha farklıdır. Ürünün dayandığı duvarın iki köşesinin uzunluğu alındığında yuvarlak olan ön kısmını ölçmeye gerek kalmaz. 

Duşakabinlerin En Büyük Düşmanı Kireç Lekeleri Nasıl Giderilir?

Banyo duşakabinlerindeki kireç lekelerinden kurtulmanın yolu kireç sökücü kullanmaktan geçer. Öncelikle bir temizlik süngeri veya bir fırça kullanarak cama püskürtüp bekletilen kireç sökücü iyice ovalanır. Sonra bol suyla güzelce durulanır ve tamamen kuruyana dek kâğıt havlu veya pamuklu bir bezle silinir. Oturmalı duşakabin modellerinde, oturma kısmının da aynı şekilde temizlenmesine dikkat edilir. Bu yolla rahatlıkla temizlenebilen Tekzen duşakabin modelleri uzun ömürlü yapısını korumaya devam etmektedir.

Bu Banyo Mobilyalarıyla Banyolar Hem Şık Hem Düzenli

Banyolarda da evin diğer odalarında olduğu gibi belli bir tarz ve düzen hakimdir. Seçilen banyo mobilyası ve banyo aksesuarları mekânın tarzını yansıtırken aynı zamanda depolama görevi de üstelenebilir. Örneğin Tekzen’de bulabileceğiniz bir çamaşır makinası dolabı gibi ürünleri kullanarak hem estetik bir görünüm elde edebilir hem de deterjan ve havlularınızı düzgünce saklayabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz renkte tercih edeceğiniz bir boy dolabı da işinize epey yarayacaktır. 

Duşakabin Almadan Önce Bu İpuçlarına Göz Atın

Duşakabin alırken dikkat edilecek en önemli konu banyonuzun boyutu ve tarzıdır. Bu kriterlere göre ürünün şekli ve banyodaki yeri belirlenir. Genelde küçük banyoların köşe noktalarında tercih edilen oval duşakabin, bu küçük alanlardan etkin şekilde yararlanmak için ideal. Eğer banyonuzda yer sıkıntısı görece azsa dikdörtgen duşakabin de tercih edebilirsiniz. Bu duşakabin modelleri arasından birine karar verdikten sonraki montaj süreci, ürünün ömrünü belirleyeceği için oldukça önemlidir. Örneğin, tekneli duşakabin kurulumu yapılacaksa teknenin zemine çok iyi sabitlenmesi gerekir. Aynı şekilde kullanılacak silikonun su geçirmez özellikte olması banyonuzda sonradan yaşayabileceğiniz sıkıntıların önüne geçer. Siz de duşakabininizi yenilemek istiyorsanız Tekzen’in Duş Teknesi ve Kabinler kategorisine göz atabilir, birbirinden farklı modelleri her bütçeye uygun duşakabin fiyatları ile satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT