Toplam 6 üründen, 1-6 arası gösteriliyor.

Yağlı Boya Çeşitleri

Parlak ve kusursuz bir iç cephe boyası arayanların tercihleri arasında bulunan yağlı boyalar, kolay uygulanabilir özellikleri ile de dikkat çekiyor. Tekzen'de çeşitli ihtiyaçları karşılayan yağlı boya seçenekleri bir arada bulunuyor.

Yağlı Boya Kullanım Alanları Nelerdir?

Kalıcılığın yanı sıra parlak bakımından da dikkat çeken Bolero ve Polisan yağlı boya çeşitleri iç cephelerin boyanmasında sıklıkla tercih ediliyor. Dekorasyon bakımından da zengin bir atmosfer yaratan beyaz yağlı boya çeşitleri ise özellikle alan bakımından dar mekanlara ferahlık kazandırmak için kullanılıyor.

Kullanım alanına uygun bir yağlı boya her türlü iç mekanda rahatlıkla uygulanabiliyor. Ev ve ofislerin yanı sıra özellikle kafe ve restoran gibi işletmelerde yağlı boyalar, şık ve estetik bir görüntü elde etmek için sıklıkla kullanılıyor. Ahşap ve metal yüzeylerde de tercih ediliyor.

Yağlı Boya Nasıl İnceltilir?

Diğer iç cephe boyalarında olduğu gibi yağlı boyaların uygulanabilmesi için de inceltme işleminin yapılması gerekiyor. iç cephe boyası yaparken fırçanın zemin üzerinde kayarak boyanın zemine tutunabilmesi için tiner kullanabilirsiniz. İnceltme işlemi için sentetik tinerin yanı sıra selülozik tiner de ihtiyaca cevap verebiliyor.

Yağlı boyayı inceltmek için kullanılacak olan tiner oranı ise kullanılan boyanın çeşidine ve özelliğine göre farklılık gösterebiliyor. Uygun ölçüyü yakalayabilmek için ise ürünlerin üzerinde yer alan kullanma talimatlarını dikkatle okumanızda yarar bulunuyor.

Yağlı Boya Nasıl Yapılır?

Yağlı boyalar, gerek inceltme işlemi bakımından gerekse de zemine uygulama bakımından boyama işlemini ilk kez yapacak biri için kısmen zorlayıcı olabiliyor. Ayrıca boyanın yapılacağı zemine göre uygulama ve hazırlama işleminde de farklılıklar ortaya çıkabiliyor.

Polisan gibi kaliteli markaları tercih ederek işe başlamanız sizin için faydalı olacaktır. Boyanacak zeminin mutlaka temiz ve kuru olduğunu kontrol etmelisiniz. Fırçayı tek bir yönde ve zemin boyunca hareket ettirerek boyama işlemi sonrasında duvarda oluşabilecek dalgalanmaların önüne geçmiş olursunuz. Parlak görüntü elde etmek isterseniz boya üzerine vernik uygulayabilirsiniz.

Yağlı Boya Nasıl Çıkar?

Boyama işlemi sonrası etrafta oluşabilecek kalıntıların temizlenmesi için su gibi sıvı ürünler yerine yağlı boya çıkarıcı jellerin kullanılması daha rahat bir sonuç almanıza yardımcı oluyor. Tekzen boya çeşitleri arasından zevkinize ve ihtiyacınıza uygun alternatifleri bir arada bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT