Toplam 27 üründen, 1-27 arası gösteriliyor.

Silikonlu Boyalar


Casati Allegro İpek Mat Köpük 15 L
Casati Allegro İpek Mat Köpük 15 L
Sadece Mağazada
399,90 TL

Silikonlu Boya Çeşitleri

Silikonlu boyalar, uzun yıllar boyunca kullanılabilir olma özellikleriyle dikkat çekiyor. Silinebilir olması ve kolay kolay leke tutmaması sebebiyle çokça tercih edilen su bazlı silikonlu iç cephe boyası, Tekzen.com'da yüzlerce farklı renk ve model seçeneğiyle sizleri bekliyor.

Silikonlu Boya Nasıl Hazırlanır?

Duvar boyası hazırlarken takip edilecek aşamalar, aldığınız marka ve ürün özelliklerine göre değişiklikler göstermektedir. Bu sebeple, öncelikle satın aldığınızın ürünün kullanma kılavuzunu ve yönergelerini okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, Tekzen.com'dan almış olduğunuz iç cephe boyasının ürün özellikleri kısmından da faydalanabilirsiniz. Tüm boyamalardan önce, boyama yapılacak yüzey dikkatlice temizlenmelidir. Kabarmış, kirlenmiş ya da üzerinde eski boya kalıntıları olan yüzeyler kazınmalıdır. Boya hazırlanırken, ürün üzerinde belirtilen oranda su ile boya inceltilmelidir ve bir karıştırma çubuğu yardımıyla iyice karıştırılmalıdır.

Silikonlu Boya Nasıl Uygulanır?

Polisan silikonlu boya tarzındaki Silikonlu Boyalar kullanılmadan önce yüzeyin astarlanması gerekir. Boya kullanılmadan önce astarın iyice kuruması beklenmelidir. Bekleme süresi kullanılan astar özelliklerine göre değişebilir. Tercihe göre boyanızı fırça yada rulo yardımıyla boyayabilirsiniz. Boyanızı uygulanacak yüzeye ya da boya kapatıcılığına göre 2 veya 3 kat halinde boyayabilirsiniz.

Her katın yeterince kuruması için katlar arası 2 ya da 3 saat beklenmesi önerilir. Boyama işlemini bitirdikten sonra, su bazlı boyanız henüz kurumamışken temiz bir rulo ile yüzeyin üzerinden tekrar geçebilirsiniz. Böylece boya kusurları ortadan kalkacaktır.

Silikonlu Boya Nasıl Çıkarılır?

Silikonlu boyalar, boyama esnasında dökülmüş ve ya damlamışsa henüz kurumadan ıslak bir bez yardımıyla kolayca çıkarılır.Tüm boya markaları için en yaygın boya çıkarma yöntemi ise tinerdir. Pek tabii, boyanın döküldüğü yere ve kuruma süresine göre de kullanmanız gereken ürün değişecektir.

Silikonlu Boyalar, boya sökücü adı verilen ürünlerle de temizlenebilir. Daha doğal bir yöntem tercih ediyorsanız,duvar boyanızın döküldüğü yüzeyi sirke ile silerek de boyayı çıkarabilirsiniz. Bunun için boyanızın çok kurumamış olması gerekmektedir. Kumaş yüzeye dökülen silikon boyanızı ise, kumaş temizleyiciler ve sentetik tiner ile çıkarabilirsiniz.

Silikonlu Boya Nasıl Temizlenir?

İç cephe boyası olarak silikonlu boyaların tercih edilmesinin en önemli sebebi temizleme kolaylığıdır. Bir fırça ya da elektrik süpürgesi yardımıyla duvarınızın tozunu aldıktan sonra ılık su ve ıslak bezle yüzeyleri silebilirsiniz. Ilık suya isteğe göre deterjan eklenebilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT