Toplam 5 üründen, 1-5 arası gösteriliyor.

Dış Cephe Boyaları


En Uygun Dış Cephe Boyaları Tekzen'de!

Ev, iş yeri ve birçok yaşam alanının dış yüzeyini boyamak için kullanılan dış cephe boyaları, Tekzen kalitesi ile hem fonksiyonel hem de estetik bir kullanım sunar. Boya kategorisinde yer alan plastik boyalar ve sprey boyalar arasından doğru ürün seçimi ile yüzeylerin uzun süre parlak bir görünüm kazanmalarını sağlayabilirsiniz. Markalarına, özelliklerine ve boyutlarına göre farklılık gösteren boya fiyatları ve ürünlerin özelliklerini yakından keşfedebilirsiniz.

Dış Cephe Boya Çeşitleri

Silikonlu, yağ bazlı, akrilik, elastik ve su bazlı dış cephe boyası çeşitleri, farklı özellikleri ile her ihtiyaca yönelik seçenekler sunar. Bunun yanı sıra bu boyalar, yarı mat, parlak ve saten olarak parlaklıklarına göre de çeşitlendirilir. En sık tercih edilen dış cephe boyaları arasında yer alan silikonlu dış cephe boyası yüksek su itici özelliği sayesinde oldukça fonksiyonel bir kullanım sunar. Su bazlı boyalar, UV ışınlarına karşı yüksek direnç gösterir. Bununla birlikte uzun süre boyunca yüzeyin parlaklık seviyesini ve rengini korumasına yardımcı olur.

Dış Cephe Boyası Özellikleri

Dış cephe boyaları, farklı hava koşullarına maruz kaldığı için dayanıklı bir yapıya sahiptir. Solmaya karşı dirençli olan dış cephe boyaları, özel yapıları sayesinde soyulmaya ve ufalanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Su izolasyonu için geliştirilen Polisan Natura Çatı 2.5 Litre çatı, havuz, bodrum duvarları gibi suya dayanıklı olması gereken tüm yüzeylerde kullanılır. Kokusuz olan bu ürünler sararmaya sebep olmaz. Bunun yanı sıra esnek yapıya sahip olan bu boyalar, doğa dostu bir kullanım sunar. Silikonlu yapıya sahip olan Bolero Silikonlu Dış Cephe Beyaz 15 Litre son kat uygulamak için ideal olan bir dış cephe boyasıdır. Bu dış cephe boyası, güçlü alkali direnci sayesinde güneşe, yağmura ve neme karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda su itici özelliğe sahip olan bu boyalar, nemin dışarı çıkmasına yardımcı olur.

Kaliteli Dış Cephe Boyalarının Avantajları

Kaliteli dış cephe boyaları, evinizi hava şartlarından, böceklerden ve tozdan korumaya yardımcı olarak, bir koruma katmanı olarak çalışır. Üstün kapatma özelliğine sahip olan dış cephe boyaları, zengin renk yelpazesi ile her zevke uygun alternatifler sunar. Dış cephe boyaları, tıpkı tavan boyaları gibi çürümeyi önlerken yüzeyi değişen hava koşullarına ve elementlere karşı korumaya yardımcı olur. Kaliteli bir dış cephe boyası, eviniz için kalıcı bir izlenim bırakır. Saten boyalar, ahşap boyalar, yarı mat boyalar ve diğer boya çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun ürünü bulabilirsiniz.

Dış Cephe Boyası Seçimi

Farklı özellikler ile her kullanım ihtiyacını karşılayan bu boyalar ile fonksiyonel bir kullanım elde edebilirsiniz. Çok yağışlı bir yerde yaşıyorsanız yüksek su itici özelliğine sahip bir boya tercih etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra fazla güneş alan bir yerde ise dış cephe boyasının güneşe karşı dayanıklı olması dış cephe renginin solmasını önlemek için oldukça önemlidir. Boya yapma işlemini kolaylaştırmaya yardımcı olan boya tabancaları pratik bir kullanım sunar. Geniş ürün yelpazesi sunan en ucuz dış cephe boyası seçenekleri arasından bütçenize uygun ürünü bulabilirsiniz.

Dış Cephe Boyası Nasıl Yapılır?

Dış cephe boyama işleminde; kullanacağınız boyanın özelliğini, yüzey özelliğini ve hava şartlarını göz önünde bulundurmak önemlidir. Boyayacağınız yüzeyin pürüzsüz ve temiz bir zemine sahip olması gerekir. Dış cephe yüzeylerini iki kat olarak boyayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu katlar arasında kuruma süresi bırakmak önemlidir. Kullanacağınız yüzey için uygun boya çeşitleri tercih ederek kusursuz sonuçlar elde edebilirsiniz. Dış cephe boyası için ihtiyaç duyabileceğiniz fırça, rulo ve spatulalar gibi ürünleri ve kaliteli boya çeşitlerini Tekzen üzerinden dan hemen satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT