Toplam 11 üründen, 1-11 arası gösteriliyor.

Ahşap Boya Çeşitleri


Boyalar zemine özel olarak üretilirler. Başarılı bir boya işlemi için zemine uygun boya seçimi büyük önem taşır. Ahşap yüzeylerin boyanması için özel olarak üretilen ahşap boyaları mobilya boyası olarak kullanılabilecek ürünleri de içerir.


Ahşap Boya Nasıl Kullanılır?


Boya aşamasına geçmeden önce boya yapılacak zeminin hazırlanması gerekir. Zemine uygun bir macun kullanılarak kırık ve çatlaklar doldurulur. Zeminin düzeltilmesi özellikle iç cephe boyası uygulamasında daha iyi sonuç alabilmek için önemlidir. Zeminler için çoğunlukla kahverengi ahşap boyası ve tonları kullanılır.

Boyaya başlamadan önce güvenlik önlemlerinin alınması şarttır. Uygulama yapacak kişinin maske takması, kapalı mekanlarda uygun bir şekilde havalandırmanın sağlanması gerekir. Ardından dolgusu tamamlanan zeminlerin zımparalanması işlemine geçilir. Zımparanın ardından bütün tozların arındırılması sağlanır.


Ahşap Boya Nasıl Hazırlanır?


Ahşap boya hazırlama aşaması boyanın yapısına göre değişiklik gösterir. Su bazlı boyalarda inceltme işlemi için su kullanılır. Diğer çeşitlerde ise tiner kullanılır. Geniş yüzeylerde ahşap boyası renkleri arasında uyum sağlamak için boyanın hazırlanma aşamasındaki ölçülerine dikkat edilmeli, her bir kutunun aynı şekilde inceltilmesi sağlanmalıdır.

Boya kendisine uygun olmayan malzemeler ile karıştırılırsa bozulma yapar. Son kullanıma üzerilerinde bulunan talimatlara göre hazırlanmaları gerekir. Ayrıca sürüleceği zemine boya sürülecek malzeme seçilir. Zemin geniş ise rulo, küçük ise fırça tercih edilebilir.


Ahşap Mobilya Boyadıktan Sonra Yapılması Gerekenler


Yenileme veya farklı bir görünüme kavuşturmak için mobilyaları boyamak sık kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Mobilya boyası ile eskiyen ahşap mobilyalar çok daha güzel bir görünüme kavuşturulabilirler. Hatta renginden sıkıldığınız mobilyalarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Boyamaya geçmeden zemine bir kat astar uygulaması yapmanız boyanın daha kolay uygulanmasını sağlar. Kullanacağınız zemine göre sentetik boya tercih edebilirsiniz. Astar kadar önemli olan bir başka nokta ise boyanın ardından cila yapmaktır. Cila ile boyanın daha uzun ömürlü olması amaçlanır.


Polisan Ahşap Boya


Tekzen inşaat ve boya kategorisinden farklı markaların ahşap boyalarına ulaşabilir, boya için gerekli olan bütün ürünleri tercih edebilirsiniz. Polisan ahşap boya ya da diğer seçenekler arasında seçim yapabilmeniz için onlarca çeşit boya sizleri bekliyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT