Toplam 7 üründen, 1-7 arası gösteriliyor.

Her Renkten Ahşap Boya Tekzen’de!

Hayatınızın monotonluğu ve hızlı akışı içerisinde kendinize zaman ayırmak ve hobilerinizle ilgilenmek kendinizi rahatlatmak adına önem vermeniz gereken bir konudur. Hobilerinize ait malzemelere kolaylıkla ulaşabilmek ise bu süreci sizler için kolaylaştıracak bir başlangıç olacaktır. Tekzen ahşap boyası kategorisiyle hobinizi geliştirmekte yardımcı olacak geniş renk ve boya tipi skalasını beğeninize sunmaktadır.

En Popüler Ahşap Boya Renkleri Nelerdir?

Kendinizi ahşap boyama alanında geliştirmek istiyorsanız ancak henüz izlemeniz gereken adımlardan veya tercih etmeniz gereken renklerden emin değilseniz, en popüler boya renklerine göz atarak hobinizde sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Ahşap boya alanında en çok tercih edilen renklerden biri olan Matrix Enamel Sahra Beji Sentetik Boya ile boyamayı düşündüğünüz ahşap yüzeyi yüksek parlaklık veren yapısı ile birlikte boyayabilir ve memnun kalacağınız sonuçlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda açık rengi sayesinde üzerinde çalışmayı düşündüğünüz motif veya şekillere de bir zemin hazırlayabilirsiniz.

Boya Seçiminde Alan Kullanımı

Daha geniş ve sürekli kullanılacak bir yüzeyi boyamak istiyorsanız da bu göz önünde bulundurulması gereken farklı noktaları da beraberinde getirmektedir. Mesela, günlük kullanım sağladığınız veya bir mekanda insanların kullanım sağlaması için dekore edip yeniden boyamayı düşündüğünüz bir üründe açık renkleri tercih etmeniz daha çabuk kirlenme ve kir gösterme gibi sorunlara yol açabilir. Ancak koyu renkler veya ara renkler bunun tam aksi bir etkiyi sizlere sağlayacaktır. Örneğin, Matrix Enamel Boncuk Mavi Sentetik Boya ürününü tercih ederek boncuk mavisi rengini kurşun içermeyen sağlıklı yapısıyla hem günlük kullanım sağladığınız ürünleri rahatlıkla boyayabilir hem de sevdiklerinize hazırladığınız el emeği hediyelerinizde canlı bir renk seçeneği olarak kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, plastik boya seçenekleri de çeşitli alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Ahşap Boya Hangi Yüzeylerde Kullanılır?

Ahşap boya alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biri kullanacağınız yüzeyle ve kullanmayı düşündüğünüz alan ile uyumlu olup olmamasıdır. İç ve dış mekanlara uygun ürün kullanımı sağlayarak boyadığınız ürünü hem açık havada hem de kapalı alanlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Buna ek olarak boyadığınız ürünlerin parlaklıklarını uzun süre muhafaza etmeleri de doğru boya seçimi ile elde edebileceğiniz bir sonuçtur. Bu niteliklere sahip silikonlu boyalar kategorisinde tercih edebileceğiniz hem iç cephe hem de dış cephe kullanımına uygun boyalar bulunmaktadır. Aynı zamanda bu ürünleri sıva ve metal yüzeylerde kullanabilir ve kara ve deniz araçlarında da tercih edebilirsiniz. Sizler de mobilya boyası veya ahşap boyası gibi farklı boya tipleri hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve bu ürünlere kolaylıkla ulaşmak için Tekzen’e göz atabilirsiniz.

Boyalar ve Temizlik

Tekzen mobilya boyası kategorisinde sizlere farklı ürün özelliklerine sahip boyalar ve tinerler sunmaktadır. Boya yapan herkesin bilmesi gereken ilk noktalardan biri boyaların nasıl inceltileceği ve boya yaparken kullanılan araçların nasıl temizleneceği konusudur. Tiner hem boyalarınızı hem de vernik ve astarlarınızı inceltirken kullanabileceğiniz bir üründür. Aynı zamanda boya yaparken kullandığınız fırça, spatula, rulo ve parmak rulo gibi malzemeleri temizlemede de kullanılmaktadır.

Ahşap Boya Uygulamak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Boyayı farklı şekillerde uygulamak istiyorsanız, sprey boyalar kategorisine göz atarak boyama sürecinde sizlere sunulan kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. İster iç cephe ister dış cephe boyama kategorisinde karşınıza çıkacak olan tavan boyaları ise kapatma gücü daha yüksek olan boyalardır ve uyguladığınız yüzey ister alçı ister sıva olsun kapatıcılığını rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Kişisel zevklerinize uygun renk seçimleri ve boya uygulama teknikleri, elbette hem boyamayı düşündüğünüz alana hem de ne amaçla boyayı kullanacağınıza göre değişmektedir. Örneğin, sevdiklerinize el emeği bir hediye hazırlamak istiyorsanız elbette ki tercihiniz onların beğendiği renklerden yana olacaktır. Bu alanda kullanabileceğiniz kaliteli yağlı boya seçeneklerine Tekzen üzerinden anında ulaşabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT