Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Tavan Boyaları


En İyi Tavan Boyası Fiyatları Tekzen'de!

Boya seçimi iç ve dış mekânların dekorasyonunda önemli rol oynayan elemanlardandır. İç mekân boyalarında en önemli ve tamamlayıcı parça tavan boyası olmaktadır. Estetik bir şekilde dizayn ettiğiniz ortamları birbirinden renkli tavan boyaları sayesinde çok daha canlı hale getirebilir ve dilediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. Hem rengi hem dokusuyla en iyi tavan boyaları, canlı ve pürüzsüz görünümler elde ederken aynı zamanda uygulama kolaylığı da sağlar. fırça, rulo ve spatulalar gibi ekipmanları da kolaylıkla temin etmenize olanak tanıyan Tekzen sayesinde çok rahat bir şekilde kendi uygulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tavan Boyası Seçimi

Tavan boyası çeşitleri arasından en uygun olan seçimi yapabilmek için kullanacağınız yüzeyi iyi tanımanız gerekmektedir. Lekelenme gibi sorunlar yaşamayacağınızdan emin olduğunuz klasik tavanlarda sade bir görüntü elde etmek için beyaz tavan boyası oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Bu özelliklerde olan Bolero Tavan Boyası 17,5 Kg ile çok geniş yüzeyleri, yüksek kapatma gücü sayesinde rahatlıkla boyayabilirsiniz. Daha küçük bir alan boyayacak iseniz Bolero Tavan Boyası 3,5 Kg da tavanlarınızın canlılığını kazanması için gayet yeterli bir seçenek olmaktadır. Doğrudan güneş ışığı almayacak ve ağzı kapalı olacak şekilde sakladığınız ürünlerinizi, uzun ömürlü bir şekilde tekrar tekrar kullanabilme imkânına da sahipsiniz.

Tavan Boyası Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Tavan Boyası uygulamasına geçmeden önce ilk olarak yapılması gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Yüzeyi hazırlamak için kirli, tozlu bölgeler iyice temizlenmeli ve kabaran eski boyalı yüzeyler kazınarak yeni bir boya uygulanmasına hazır hale getirilmelidir. Su bazlı tavan boyalarının temizliği her ne kadar çok kolay olsa da etrafa çok fazla bulaşmaması için eşyaların dışarı çıkarılması veya üzerlerinin örtülmesi çalışma esnasında büyük kolaylık sağlar. Boya seçimi aşamasında, birden fazla odada veya çok geniş yüzeylerde uygulama yapmak için 20 kg tavan boyası tercih edilebilir fakat küçük alanlarda çalışma kolaylığı sağlaması açısından sprey boyalar ile püskürtme özelliği sayesinde çok pratik bir şekilde uygulama yapabilirsiniz.

Tavan Boyası Çeşitleri

Astarlanmış sıva beton gibi yüzeyler üzerine uygulama yapmak için plastik boyalar oldukça iyi bir tercih olacaktır. İçeriğinde bulunan silikon sayesinde su itici özelliği bulunan silikonlu boyalar ise rutubetli ortamlarda boyanın kabarmasını ve dökülmesini önleyerek sizlere uzun ömürlü bir kullanım sunar. Gerçek silinme özelliğinde, antibakteriyel ve sararmayan yarı mat boyalar ile de ipeksi dokuda tasarımlara sahip olabilirsiniz. Pürüzsüz hale getirilen yüzeye uygulayabileceğiniz permolit tavan boyası çeşitleri ile genel dizaynınızla bütünlük gösteren tavan renklerine sahip olmanız mümkün.

Tavan Boyalarında Fiyat Değişimi

Tavan boyası fiyatları ürünlerin marka ve boyutlarına göre değişebilmektedir. Tavan boyası 1 kg çeşitleri daha küçük alana ve küçük tadilatlara yardımcı olur. Bu sebeple tavan boyası 10 kg seçeneklerine göre daha uygun fiyatlarla satışa sunulur. Uygulayacağınız yüzeye göre en uygun boyutta tavan boyası seçimi yapmak en önemli noktalardan birisidir. Farklı markalara ait yağlı ve ahşap boyalar da fiyat açısından çeşitli seçeneklere sahiptir. Hem ahşap hem de yağlı boyalar renk seçenekleriyle dikkatleri çeker. İhtiyacınıza yönelik en doğru ve en ucuz tavan boyası modellerine Tekzen kalitesiyle en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

İç ve Dış Cephelerde Tavan Boyası Kullanımı

Duvar ve tavan yapısı arasında bazı farklılıklar bulunmasından dolayı kullanılan boyaların da yüzeye uygun olarak hazırlanmış boyalar olması önem taşımaktadır. Tavan bölgesinde hareket ve temasın az olmasından dolayı bu koşullar göz önünde bulundurularak üretilen tavan boyalarına göre, dış cephe tavan boyalarının soyulma ve darbelere karşı özel içeriklerle üretilmiş olması gerekmektedir. Tavan boyası duvarın boyayı emmesini engelleme özelliğine sahip olsa da üzerine uygulanacak boyanın tutunma gücünü de azaltmış olacağı için astar olarak yalnızca plastik tavan boyasının altına uygulanması tavsiye edilir. Seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken tüm bu noktalar dahilinde, ihtiyaç ve isteklerinizi karşılayabilecek her türlü inşaat ve boya malzemeleri arasından dilediğiniz seçimi Tekzen kalitesiyle rahatlıkla yapabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT