Toplam 15 üründen, 1-15 arası gösteriliyor.

En Sağlam Silikon & Mastik Çeşitleri Tekzen’de

Mastik evlerde pencere kasası ve duvar birleşimi alanlarında, duvar çatlaklarını ya da boşluklarını doldurmak için kullanılan bir malzemedir. Kurtarıcı bir malzeme olan mastik kolay ve pratik bir ürün olarak karşınıza çıkar. Piyasada yer alan mastik, akrilik mastik, poliüretan mastik, inşaat mastiği ve çekomastik gibi isimler ile de bilinmektedir. Uygulanan cephe üzerinde yerini belli etmeme özelliğine sahiptir. Silikon boya tutmadığı için daha temiz çalışmak gerekir. Silikon bulunduğu yüzeyden daha kolay bir şekilde sıyrılarak çıkar. Kuruduğunda esnekliğini kaybetmez. Akvaryum imalatında ya da tamirinde kullanılan Sista Akvaryum Silikonu Şeffaf Renk 310 ml ile canlılara zarar vermeden akvaryum camının kalitesini arttırabilirsiniz. Herhangi bir kimyasal içermeyen temiz içeriği ile balıklar ve bitkiler için zararsızdır.

Silikon Çeşitleri

Her türlü dış hava koşullarına, neme ve çeşitli kimyasal maddelere karşı oldukça dayanıklı bir malzeme olan mastik silikon performans açısından yüksek yapışma kuvvetine sahiptir. Silikon mastikler, düşük ve yüksek sıcaklıklarda esnekliğini koruyarak kalıcı esneklik özellikleri ile silikon ürünleri arasında ön plana çıkmaktadır. Bu ürünler, doğruca suya temas eden yerlerde dahi kullanılabilmektedir. Küf gibi istenmeyen durumlar yaşatmayan silikon mastik, çekme gibi sorunlar da yaşatmamaktadır. Standart silikon, anti küf silikonu, beyaz mastik slikon, ısıya dayanıklı silikon, inşaat silikonu ve kapı ve pencere silikonu gibi birden fazla isimle bilinir. Silikon mastikler, genel olarak PVC, alüminyum, küvet, lavabo, fayans, seramik gibi boya ve inşaat malzemeleri sırasında kullanılmaktadır. Etkili bir sızdırmazlık malzemesi olan ve kullanımı oldukça pratik olan Brio Pu Sosis Mastik 600 ml 40S Siyah Tekzen kalitesi ile sizlerle.

Silikon ve Mastik Yalıtım Malzemeleri

Yapı ve inşaat malzemelerinin, ısı yalıtım malzemeleri çeşitlerinin olmazsa olmaz malzemelerinden olan silikonun birden fazla silikon çeşitleri bulunmaktadır. Bu yalıtım malzemeleri arasında standart silikonlar, ayna silikonları, ısıya dayanıklı silikonlar, akvaryum silikonları gibi çeşitli silikon modelleri vardır. Özellikle banyolarda bulunan duşakabin, küvet ve lavabo kenarına su yalıtım malzemesi olarak standart silikonlar kullanılmaktadır. Her türlü çatlak ve boşlukların kapatılması sırasında, montaj ve kaplama işlemlerinde kullanılan akrilik mastik ve silikon mastik çeşitleridir. Aynı zamanda araçların ses yalıtımı ve su yalıtımında da kullanılan önemli bir malzeme olmaktadır. Pratik kullanımı, esnek ve uzun ömürlü yapısı sayesinde herkes tarafından tercih edilen silikon mastik modelleri Tekzen’de.

Silikon Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Silikonize mastik yüksek yapışma kuvvetine sahip bir üründür. Kalıcı bir esneklik yapısı bulunur. Esnekliği düşük ve yüksek sıcaklıklarda da korur. Neme ve dış hava koşullarının yanı sıra kimyasallara karşı da dayanıklı bir yapıya sahiptir. Silikon mastik yapımı uygulanırken yüzeyin nemli, ıslak ve tozlu olmamasına dikkat edilmelidir. Ürünün ağzı açıldıktan sonra mutlaka kapatılması gerekir. Açık bırakılan ürün kullanılmadan önce kuruyabilir. Silikon işlemi bittikten sonra taşan alanlar ve fazlalıklar düzeltilir. Düzeltme işleminden sonra silikon uygulanan alanın 12 ila 24 saat kuruması için beklenmesi gerekir. Kapı pencere bantı sayesinde de kapı ve pencere kenarlarında ve altlarında oluşan boşluklar kapatılabilir. Bu ürün sayesinde boşluklardan içeriye hava girişi engellenmiş yakıt ve enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Silikon ve Mastik Fiyatları

Silikon daha çok izolasyonda yapıştırma malzemesi olarak kullanılan bir üründür. Silikonun su dayanımı yüksektir. Mastik ise hem dolgu hem de izolasyon malzemesi olarak kullanılır. Mastiğin yüzey ile bütünleşme özelliği vardır. Poliüretan köpükler binaların yapımında kapı ve pencere gibi kasalarının montajında tercih edilen bir üründür. Aynı zamanda boşlukların doldurulmasını sağlar. Sıcak ya da soğuk su borularının izolasyonunda ve elektrik tesisatlarında, çatlakların ve boşlukların izole edilmesinde çok sık kullanılır. Mastik ve silikon fiyatları markasına, özelliğine ve ürünlerin büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Silikon ve mastik modelleri birden fazla marka seçeneği ile Tekzen’de sunuluyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT