Toplam 59 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Akü Şarj Cihazları


Akü Şarj Cihazları

Tekzen.com'un oto aksesuar kategorisi içinde yer alan akü şarj aletleri, otomobil dışı aksesuar ihtiyaçlarının başında geliyor. Kaliteli yapılarının yanı sıra yeniden şarj edilebilen aletler çok sayıda motorlu araç için uyumlu yapısı ile geniş bir kullanım alanı sunuyor.

Akü Nasıl Şarj Edilir?

Oto akü şarj ya da motorsiklet akü şarj aletlerinin kullanımı oldukça basittir. Cihazın üzerinde yer alan kelepçeleri şarj edilecek olan akünün kutup başlarına (+/-) olacak şekilde bağladıktan sonra cihazı prize takarak çalıştırabilirsiniz. Bu bağlantıyı gerçekleştirmeden önce akülerin aynı voltaj ve kapasiteye sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Aküleri birbirine bağlayarak voltaj ve akımı dilediğiniz bir biçimde ayarlayabilirsiniz. Uygulamayı gerçekleştirmeden önce akünün sahip olduğu giriş voltajı, akünün kapasitesini bilmeniz büyük önem taşır. Böylece işleminizi daha sağlıklı ve hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Akü Şarj Cihazı Nasıl Çalışır?

Akü şarj aleti kullanım alanı ve özelliklerine göre farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Akü şarj cihazından en iyi verimi alabilmek için cihazın sahip olduğu teknik özellikler hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Akünün kapasitesi ve çeşidini detaylı bir biçimde öğrendikten sonra uygulamaya geçebilirsiniz.

Akü şarj aletleri üzerinde yer alan ışıklar yardımı ile işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Şarj işlemi gerçekleştiği esnada cihazın üzerinde yer alan gösterge kırmızı renkteyken, akü dolum işlemi gerçekleştiğinde bu ışık yeşil renge döner.

Akü Şarj Cihazı Nasıl Bağlanır?

İki ya da daha çok aküyü birbirine paralel ya da seri olarak bağlayabilirsiniz.Akü şarj aleti bağlantısını gerçekleştirirken akünün üzerinde yer alan Amper-Saat (Ah) değerini ve giriş voltajı (V) değerini kontrol etmelisiniz.

Akünün sahip olduğu çıkış akımı, şarj akımı, hızlı ve normal olarak ayarlanabilir. Ayrıca akıllı akü şarj aletlerinde LCD panel ya da uzaktan haberleşme gibi özelliklerden de faydalanabilirsiniz. Aküler için güvenli şarj hızının akünüzün %20-25’i kadar olması gerekmektedir. Akü redresörü seçilirken 12 volt 100 amper değerinde olan bir akü için 12 volt 10 - 15 amper aralığında bir redresör seçilmesi idealdir.

Akü Şarj Aleti Modelleri

Tüm akü türleri için uyumlu olan şarj aletlerini bulabileceğiniz Tekzen.com'da yer alan Einhell şarj cihazı modelleri ters kutup, aşırı yük ve kısa devre gibi durumlara karşı güvenli bir kullanım sağlar. Yüksek kapasite ile kullanabileceğiniz cihazlar taşıma kulbu sayesinde rahatlıkla taşınabilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT