Toplam 59 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Akü Şarj Cihazları


En Verimli Akü Şarj Cihazları Tekzen'de!

Araçlarda yer alan elektrik enerjisi kaynağı olan akümülatör ya da kısa adıyla akü, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo etmekle görevli cihazlardır. Akü, gelişen teknoloji sayesinde günümüzde daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Yaygın kullanımı ile artık daha sık tükenen aküleri, akü şarjı cihazları ile kullanım ömrünü arttırabilmek mümkün hale gelmiştir. NOCO Genius G26000 12V/24V 500Ah Ultrasafe Akıllı Akü Şarj ve Akü Bakım cihazı, 12V 500Ah ve 16V/24V 250 Ah kadar tüm aküleri şarj edebilmektedir. Aynı zamanda araba, kamyon, traktör, motosiklet, tekne, karavan, çim biçme, ATV gibi birden fazla aracın akülerine güvenli bir şekilde bakım yapmaktadır.

Akü Şarj Cihazı Nedir?

Akü şarj cihazı araçlarda kullanılan akülerin bitmesi durumunda yeni bir akü satın alma ihtiyacını ortadan kaldırarak uzun süre boyunca akülerin kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Manuel ya da otomatik olarak çalışan bu akü şarj cihazları, araçlarda bulunan farklı özelliklere sahip akülere göre satın alınmalıdır. Saniyede 4650 joules güç üreten NOCO Genius GB20 12V 500Amp Ultrasafe Lityum Akü Takviye + Powerbank + LED Lamba cihazı, diğer akü şarj cihazlarına oranla 2 kat daha güçlüdür ve 4 kat daha uzun süre şarjını korumaktadır. Ters kutup bağlama koruması ve olası kıvılcım çıkmasını ortadan kaldıran üstün teknoloji ürünü olan bu cihaz, herkes tarafından güvenle ve kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Akü Şarj Cihazı Özellikleri

Oto aksesuar ürünleri arasında yer alan akü şarjı, otomobiller için üretilmiş dış aksesuar ürünlerinden biri olmaktadır. Akü şarjı sadece otomobillerde bulunan aküyü şarj etmek için değil aynı zamanda her türlü motorlu araçların kullanımına da uyumludur. Akü şarj cihazları iki farklı çalışma prensibine sahiptir. Bunlar manuel ve otomatik çalışma şeklidir. Sahip olunan akü, kurşun - asit gibi bataryalarda ve basit bir yapıda ise manuel olan şarj cihazları kullanılır. Herhangi bir tipte aküyü şarj etmek için de otomatik şarj cihazları kullanılabilir. Çeşitli voltajlarda şarj cihaz aleti bulunmaktadır. Kullanım alanları açısından farklılık gösterebilen bu cihazlar, 6v akü, 12v akü ve 24v akü şarj cihazları olarak bulunur. Bazı şarj cihazları kullanıcının isteğine uygun voltaj seviyesini verebilir.

Akü Şarj Cihazı İşlemi

Akü şarj aleti özellikle arabalarda çok sık kullanılır ve akü şarj aletinin pek çok faydası bulunur. Akü şarj makinesi sayesinde akünün kullanım ömrü uzamaktadır. Kalitesi yüksek, iyi bir akü şarj cihazı sayesinde hiç vakit kaybı yaşamadan çok hızlı bir şekilde akünüzü şarj edebilirsiniz. Güneş enerjisi kullanım alanlarında da şarj cihazları aküleri doldurmaya yarar. Kullanım sırasına geçmeden önce alınan şarj cihazının kullanma talimatı dikkatli bir şekilde okunmalıdır. İstenilen akım ve voltaj değerleri seçilerek şarj bağlanma işlemi yapılır. Takviye kablolarının bağlanma işleminden sonra marşa basılır. Şarj cihazında yeşil ışığın yanması beklenmelidir. Yeşil ışık yandıktan sonra güç anahtarı kapanır. Daha sonra kablolar çıkartılır, böylece akü işlemi de hızlıca gerçekleşmiş olur.

Akü Şarj Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aküyü şarj etmenin farklı yolları vardır. Bunlar yavaş şarj, normal şarj ve hızlı şarj olarak karşınıza çıkar. Bazı akü cihazlarında şok şarj da bulunur. Yavaş şarj daha çok uzun süre kullanılmayan akülerde kullanılır. Çünkü bekletilen bir akünün plakalarında sülfatlaşma oluşur. Bu sertleşen plakaları çözmek için yavaş şarj işlemi uygulanmalıdır. Şarj alanı mümkün olduğunca havadar olmalıdır. Normal şarj işleminde toz kapakları açılmalıdır. Akünün şarj olma esnasında yanına fazla yaklaşmamak gerekir. akü şarj kabloları bağlanırken öncelikle artı kutuplar daha sonra eksi kutuplar bağlanmalıdır. Şarj işlemi bittikten sonra uçları ayırmadan önce ilk olarak şarj cihazı kapatılmalıdır.

Akü Şarj Cihazı Fiyatları

Sahip olduğu marka, model ve teknik özelliklere göre akü şarj fiyatları farklılık göstermektedir. Aynı zamanda akülerin çalışma şekillerine bağlı olarak değişiklik gösteren manuel ya da otomatik sistem özelliklerine sahip oluşu akü şarj cihazlarının fiyatlarının belirlenmesinde temel etken olmaktadır. Birçok farklı marka ve teknik özelliğe sahip akü şarj cihazı modellerini Tekzen kalitesinde inceleyebilir, ihtiyacınıza göre akü şarj cihaz modellerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Dahası, araba antenleri veya park sensörü gibi ürünlere de Tekzen ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT