Toplam 612 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Yolluklar


Yolluklar

Dar ve uzun alanların dekoratif görünümünde önemli yeri olan halı yolluk modelleri evin bütünlüğü açısından da oldukça önem taşımaktadır. Mutfak ve koridorların yanı sıra çocuk halıları, kilimler, halıfleks gibi çeşitleri de bulunan yolluklar her alanda pratik kullanım sağlamaktadır.

Yolluk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Yolluk seçimi alanın genişliğine, duvarların rengine, aksesuarların tasarımlarına göre yapılmalıdır. Dekorasyonun geneline bakılarak yollukların desen ve rengine karar verilir. Yolluk seçiminin ilk adımı zemin tespiti yapmaktır. Yolluğu kullanacağınız zemin özelliklerine bakarak neresinde ve ne büyüklükte bir yolluk seçeceğinize karar vermelisiniz. Kesme yolluk biçiminde de tasarlanan bulabileceğiniz yolluk çeşitleri farklı ölçülerde üretilir.

Ev tekstili ve dekorasyonunda önemli yere sahip olan halılardan açık renkli olanlarını zemine aydınlık bir görünüm kazandırmak için kullanabilirsiniz. Yollukların uzun süre kullanılmasının en önemli unsurlarından birisi de kaliteli malzemedir. Padişah, Sanat ya da Dekoreko gibi markaların yolluklarını gönül rahatlığıyla senelerce kullanabilirsiniz.

Kullanışlı Yolluk Nasıl Seçilir?

Kullanılacak zemine göre hangi çeşit halı tercih edeceğinize karar vermelisiniz. Yolluğun kullanışlı olması için ölçülerini doğru belirlemek gerekir. Eğer zemin parke ise kaymaz taban yolluk seçimi daha kullanışlı olacaktır. Yolluk, mutfak gibi bir mekanda kullanılacaksa temizliği kolay olan dokudaki halılar tercih edilmelidir.

Öncü halı markalarından olan Padişah'ın farklı desen ve boyutlardaki yollukların saçaklı ya da saçaksız çeşitleri bulunmaktadır. Uzun koridorlarda desenli halılar tercih edilirken daha dar alanlarda mekana genişlik katması açısından açık renkli ve az desenli halılar tercih edilmektedir.

Yolluk Halı Fiyatları Nasıldır?

Kullanım alanları oldukça geniş olan yollukların her tarza uygun modelleri bulunmaktadır. Kalitesine, tasarımına göre fiyatları değişen yolluklar genellikle her bütçeye hitap edebilmektedir. Yolluk modellerinin fiyatları modern ya da sade tasarımlarına göre de değişmektedir.

Yolluk çeşitlerinden bazıları mutfaklara uygun olarak tasarlanmıştır. Fincan ya da tabak gibi desenlerde mutfaklara özel olarak tasarlanmış modelleri bulunan yollukların diğer desenli tarzları da mutfaklarda kullanışlı olabilmektedir. Farklı ebatlarına göre değişiklik gösteren mutfak yolluklarının fiyatları düşük olmasıyla da göz doldurmaktadır.

Yolluk Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Farklı çeşitleri olan halıların sade ve modern yolluk modelleri evlerin bir çok alanında kullanılmaktadır. Kullanımı kadar temizliği de bir hayli önemli olan halıların sağlıklı bir yöntem ile temizlenmesi için kullanılacak en etkili yöntem sirke ve su ile hafifçe temizlik yapılmasıdır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT