Toplam 232 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Yatak Örtüleri Tek Kişilik


Tek Kişilik Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak odası tasarımlarının vazgeçilmez parçalarından olan nevresim takımları Tekzen farkıyla yeniden yorumlanıyor. Yatak örtüsü tek kişilik modeller, tek kişilik baza örtüleri ve çok daha fazlası sezonun önde gelen çizgileriyle sizleri bekliyor.

Yatak Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Genç odası yatak örtüsü ve tek kişilik yatak örtüsü seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok faktör vardır. Bunlardan ilki terletmeyen, pamuk oranı yüksek kumaş seçimidir. Kumaş ne kadar kaliteli olursa, örtünüzün duruşu ve kullanım süresi de o kadar iyi olacaktır. Örtü boyutlarının yatak boyutlarınıza uygun olması da önemli bir noktadır.

Yatak örtüsünün tasarımı ve rengi de odanızın ışıldamasını sağlayacak etkenlerdendir. Duvarları koyu renk olan odaların boğucu durmaması için açık ve ferah tonlar seçilmelidir. Karışık bir dizaynı olan odalar için ise sade modeller kurtarıcı olabilir.

Tek Kişilik Yatak Örtüsü Nasıl Seçilmeli?

Tek kişilik yatak örtüsü seçiminde, örtünün yıkanabilirliği ve yıkanma derecesi de oldukça önemlidir. Çamaşır makinesinde yıkanamayan ürünler, ekstra özen ve dikkat gerektirebilir. Bu sebeple, çamaşır makinesinde yıkamaya uygun modeller kolaylık sağlar. Çift taraflı kullanılabilen tek kişilik baza örtüleri de oldukça fonksiyoneldir.

Yatak örtüsünün işçiliğinin özenli olması, örtünün kalitesini ve tasarımını öne seren bir detaydır. Be sebeple dikkatlice işlenmiş modeller tercih edilmelidir. Yatak örtüsünün kumaş olarak yumuşak bir dokunuş sağlaması da konforu arttırdığı için oldukça önemlidir.

Yatak Örtüsü Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Genç odası yatak örtüsü seçiminde satın alacağınız ürünün tasarımı, boyutu, kalınlığı, varsa dolgu malzemesi, işlemeleri ve kumaşı dikkatle incelenmelidir. Örtü içi için genellikle elyaf malzeme tercih edilir. Elyaf kullanım ve yıkama açısından oldukça kolaylık sağlayan bir üründür.

Yastık kılıfı ve örtünün kumaşı için ise genellikle pamuk ve polyester karışımı kumaşlar kullanılmaktadır. Bu kumaşların pamuk oranının yüksek olması sağlık açısından tercih edilir bir etkendir. Hatta, Tekzen'in yüzlerce ürün barındıran yatak odası tekstili kategorisinde uygun fiyatlı pek çok %100 pamuk ürün bulabilirsiniz.

Tek Kişilik Yatak Örtüleri Nasıl Serilir?

Yatak odası tekstilinin gözde ürünlerinden olan yatak örtülerini sermeye öncelikle çarşaftan başlanır. Çarşaf kenarları çıkmayacak şekilde yatağın için sıkıştırılır. Ardından yastık kılıfı yastığa geçirilir. Son olarak da örtü yatağın üzerine uygun şekilde serilir ve isteğe göre kenarları katlanabilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT