Toplam 183 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Yapay - Kuru Çiçekler


Yapay Kuru Çiçek Çeşitleri

Hem iç mekan hem de dış mekan tasarımlarının vazgeçilmez bir parçası olan kuru çiçekler, Tekzen güvencesiyle beğeninize sunuluyor. Yapay salon çiçekleri, saksı çiçekleri ve dekoratif çiçek modelleri için en doğru adrestesiniz.

Yapay Kuru Çiçek ile Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yapay kuru çiçekler ile ev dekorasyonu yapmanın yüzlerce farklı yolu vardır. Tamamen hayal gücünüze ve zevkinize bağlı olarak farklı tasarım ve aksesuarlar yaratabilirsiniz. Bu açıdan oldukça yaygın olarak kullanılan büyük vazolu yapay çiçekler, salon tasarımı için oldukça uygun ve gösterişlidir.

Ayrıca, orta sehpa dizaynı için küçük ve yassı vazolar ile cıvıl cıvıl bir çiçek dizaynı oluşturabilirsiniz. Tabak görünümündeki vazolar ile büyük yapraklı ve kısa saplı çiçekleri kullanabilirsiniz. Aynı işlem, zigon sehpalarla da kullanılabilir.

Hobiler İçin Yapay Çiçek Kullanımı Seçenekleri Nelerdir?

Yapay çiçekler, pek çok farklı hobi alanı için kullanılmaktadır. Yaygın olarak kısa saplı çiçekler kullanılsa da kişiye göre pek çok farklı kullanım seçeneği mevcuttur. Yapay çiçek modelleri, kapı süsleri yapımında jüt ya da hasır ip modelleri ile mükemmel bir tasarım oluştururlar.

Ayrıca, etamin ve nakış gibi sanatlarda kullanılan kasnakların süslenmesinde de yapay çiçekler ve yapraklarından faydalanabilirsiniz. Her evde mutlaka bulunan aynaların çerçeve süslemeleri için uzun saplı ve bol yapraklı çiçekler tercih edebilirsiniz.

Kuru Çiçek Nasıl Temizlenir?

Kuru ve yapay çiçeklerin temizliği birbirinden oldukça farklıdır. Yapaya çiçekler genellikle sentetik yüzeylere sahip oldukları için oldukça dayanıklıdırlar. Kuru çiçekler ise canlı çiçeklerin kurutulmuş hali oldukları için daha narin ve kırılgan yapıya sahiptirler.

Kuru çiçeklerin temizliğinde kimyasal temizlik ürünlerinin kullanımından kesinlikle kaçınılmalıdır. Çoğunlukla, kuru çiçeklerin tozunu yumuşak bir fırça ya da uygun bir bezle almak yeterli olacaktır. Daha detaylı temizlik gerektiren durumlarda ise renk vermeyen nemli bir bez ile hafifçe temizlik yapılabilir. Bu aşamada çok dikkatli olmak gerekir.

Özel Günlerde Çiçek Kullanımı Seçenekleri Nelerdir?

Parti, düğün ve kutlamaların vazgeçilmezi olan kuru çiçekler; masa süsü ve hediyelik ev dekorasyon objeleri olarak kullanılabilirler. Ayrıca, söz masası dizaynı ve nişan tepsisi süslemelerinde de sıklıkla tercih edilirler. Özel günler için mekan ve kapı süslemelerinde de yer alırlar.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT