Toplam 47 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Whey Protein Tozu


Whey Protein Tozu Çeşitleri

Protein tozu çeşitleri arasında en çok tercih edilen Whey protein tozları kendi içinde konsantre, izole ve hidrolize Whey protein tozu olarak üçe ayrılır. Tekzen'de Optimum gibi markaların en kaliteli ve en güvenilir gıda takviyelerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Whey Protein Tozu Nedir?

Vücut geliştirme ve kas yapısını güçlendirmek isteyen sporcuların sıklıkla tercih ettiği Whey protein tozu, hızlı bir şekilde kana karışması ve yüksek besin değerine sahip olması nedeni ile sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Diğer protein tozlarına oranla daha uygun fiyatlı olan, protein tozu protein takviyesine ihtiyaç duyan kişiler için uygun bir seçenektir.

İçeriğinde oldukça zengin protein barındıran Whey protein, ayrıca vücudun üretemediği amino asitleri de barındırır. Halk arasında peynir altı suyu olarak da bilinen bu protein çeşidi peynir ve sütten elde edilebilir.

Whey Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Whey protein tozu antrenman öncesi ya da antrenman sonrası kullanılabildiği gibi gün içinde ara öğünlerde de kullanılabilir. Suda çözünebilen bir tür olan Whey protein, hızla kana karışarak kandaki amin asit değerini yükseltir. Multipower gibi tanınmış markaların protein tozları sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Whey protein tozu kandaki insülin miktarını kısa sürede artırdığı için, kasların büyümesini hızlandıran özelliğe sahiptir. Ayrıca amino asitler bakımından en yüksek değere sahip olan Whey proteini bu özelliğiyle de sıklıkla tercih edilir.

Whey Protein Tozu Kullanımı

Günlük tükettiğiniz öğünler ve fiziksel aktivitelere göre değişen protein ihtiyacı genel olarak kişinin kilosu başına 1,5 ile 2 gram arasında değişmektedir. Kasların tedavisi, kilo alma, vücut geliştirme gibi amaçlar için kullanılan protein tozu süt ya da su ile karıştırarak tüketilebilir.

Laktoz içermeyen ve protein oranları fazlasıyla yüksek olan Whey proteinleri doğru kullanıldığında vücut geliştirme için oldukça büyük katkı sağlamaktadır. Protein tozu kullanım miktarı yaşa, cinsiyete ve kullanım amacına göre farklılık gösterir. Doğru bir kullanım için uzman kişilere ulaşarak yardım almanız önerilir.

Whey Protein Tozu Desteği

Protein desteği için su ve süt ile karıştırılabilen tozlar dışında Big Joy markasının yüksek protein değerine sahip olan ekmek, makarna ve çorba gibi ürünlerini de gönül rahatlığı içinde tüketebilirsiniz. Protein takviyesi ile ilgili çok sayıda ürüne Tekzen güvencesi ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT