Toplam 27 üründen, 1-27 arası gösteriliyor.

Vernikler


Vernik Çeşitleri

İnşaat & Boya kategorisinde bulunan vernik çeşitlerini Tekzen'nin geniş seçenekli ürünlerini inceleyebilir ve kullanımınıza en uygun vernik boyayı kolayca bulabilirsiniz. Ahşap vernik çeşitleri farklı litreler ile satışa sunulmaktadır. Farklı markalar arasından tercih yaparak satın alabilirsiniz.

Vernik Nerede Kullanılır?

Vernik çeşitleri boya ile ilgili tüm alanlarda kullanılmaktadır. Ahşap, parke, cam gibi malzemeler üzerinde kullanılmakla birlikte geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kısaca ağaç, metal veya boyanmış bir malzemeye parlaklık vermek için tercih edilir. Boyalar üzerine sürülen verniğin birçok çeşidi vardır.

Öncelikle verniği kullanacağınız alana göre seçmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede gerçekleştireceğiniz vernikleme işlemi daha uygun olacaktır. Selülozik verniklerin parlak, saten ve mat görünümleri mevcuttur ve çabuk kuruma özelliğine sahiptir. Sentetik vernikler daha geç kururken, poliüretan vernikler darbelere ve çizilmelere karşı ürünün dayanıklı olmasını sağlar.

Vernik Nasıl Yapılır?

Ahşap vernik renkleri şeffaf bir yapıya sahiptir. Öncelikle vernik uygulayacağınız malzemenin temiz olması işin daha iyi sonuç vermesini sağlar. Boya işleminin en sonunda yapılacağı için fırçanızın verniğe uygun olması gereklidir. Orta sertlikte bir fırça yardımıyla dikkatli bir şekilde verniği yüzeye sürebilirsiniz.

Fırça ileri hareketiyle ahşabın verniği kolayca emmesini sağlayabilirsiniz. Eğer fırça bulunmuyorsa aynı işlemi en uygun rulo ile de yapabilirsiniz. Eğer verniğin renginden emin değilseniz işe başlamadan önce malzemenin küçük bir kısmında verniği deneyebilirsiniz.

Vernik Nasıl İnceltilir?

Yağlı ve su bazlı verniklerin incelmesi birbirinden farklıdır. Yağlı vernikler yüzeyde geç kuruma yapar ve kullanımı oldukça kolaydır. Su bazlı vernikler ise son yıllarda boyalarda sık sık tercih edilen bir üründür.

Su bazlı verniklerin bir diğer özelliği ise renk açısından fazla çeşit sunar. İnceltmek için en fazla tercih edilen yol tiner kullanmaktadır. Ancak vernik çeşitlerine göre tinerle yapılan inceltmeler yanlış bir cilalamaya sebep olabiliyor. Bunun yerine verniklerin çeşidine göre hazırlanan inceltici sıvaları kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Vernik Çeşitleri ve Fiyatları

Vernik renklerine ve çeşitlerine göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Yağlı ve su bazlı verniklerin markası, kalitesi, kullanılacak alanı da fiyatları etkileyen faktörler arasındadır. Tekzen.com.tr'nin sunduğu seçenekler arasından bütçenize hitap eden en uygun ve kaliteli verniklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT