Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Su Sebilleri


Su Sebilleri

Sebil modelleri farklı ebat ve özellikler ile üretilerek her ihtiyaca cevap verecek biçimde tasarlanmaktadır. Tekzen üzerinden Beko, Arçelik ya da Vestel su sebili modellerine ulaşarak ürünleri inceleme imkanı elde edebilirsiniz.

Su Sebili Nasıl Kurulur?

Dijitsu sebilleri sıcaklık değerlerini ve üründeki su miktarını görmenize yardımcı olacaktır. Sebillerin kullanımı kadar kurulumu da kolaydır. Cam su sebil modelleri kuruluma ihtiyaç duymazken elektrikli sebiller için kurulum gereklidir. Sebil ilk kullanımdan önce 1 ya da 2 saat bekletilmelidir. Sonra su haznesi nemli bezle silinerek damacana yerleştirilmelidir.

Dilediğiniz zaman sıcak ya da soğuk suya ulaşabilmeniz için elbette ki sebilin fişini de taktığınızdan emin olmanız gerekir. Elektrikli modeller, alttan damacanalı su sebili ve üstten damacanalı su sebili olarak farklılık göstermektedir.

Su Sebili Nasıl Çalışır?

Ürün grubu içerisinde Beko su sebili gibi Arçelik, Vestel ya da Premium markalarına ait ürünleri de görebilirsiniz. Sebilin fişini prize taktıktan sonra birkaç saat bekletmeniz gerekir. Böylece istediğiniz sıcaklıkta suyu temin etmeniz daha da kolaylaşacaktır. Sebil üzerinde sıcak ve soğuk su için ayrı anahtarların bulunduğunu da göreceksiniz.

Gerek üstten damacanalı gerek alttan damacanalı su sebili modellerinde bulunan sıcak ve soğuk su anahtarlarını bir süre açık bırakmanız yararlı olacaktır. Bu işlem esnasında akan suyu başka bir kaba alabilirsiniz. Uygulama sırasında su kanallarında bulunan atık maddeler temizlenmiş olacaktır.

Su Sebili Bakımı Nasıl Yapılır?

Sebil modellerinden hangisini tercih ettiğinize bakmaksızın zaman zaman temizliklerini yapmanız sağlıklı su elde etmeniz açısından yararlıdır. Sebilin temizliğini yapan firmalar bulunsa da evde de bakım yapma imkanı söz konusudur. Bu firmalar ozon yardımı ile kanalların temizlenmesini sağlayarak cihazın bakımını yapıyor.

Evde bakım için ise elma sirkesi yeterli oluyor. Cihazın fişini çekmeden yapılan temizlikte öncelikle üstünde damacana olmadan içerideki suyun tahliyesi gerekiyor. Sonrasında ise 2/3'ü su olan damacanaya bir litre sirke dökmeniz gerekir. Bu karışımı sebile takarak suyun akması için anahtarları açmanız gerekir. Belli aralıklar ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Cam su sebil modellerini ise elde yıkamanız yeterli olacaktır.

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Siemens gibi diğer sebillerin genel temizliği ise ihtiyaç halinde nemli bir bez yardımı ile yapılabilir. Bu temizlik genel iç bakımdan farklı tutulmalıdır. Ayrıca tercih edilen markanın temizleme önerileri de farklılık gösterebilir. Bu neden ile temizlik öncesinde talimatları incelemekte yarar bulunmaktadır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT