Toplam 11 üründen, 1-11 arası gösteriliyor.

Sporcu Vitamini Nedir? Ne İşe Yarar?

Sporcu besinleri, vücudunuzun günlük ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin kompleks bir yapıda bir araya getirilmesi ile elde edilen ürünlerdir. Balık yağları sporcuların günlük beslenme programlarına destek olarak alması gereken takviye ürünler arasında yer alırlar.

Sporcu Vitamini Çeşitleri Nelerdir ?

Sporcu vitaminleri vücut ihtiyacına ve marka tercihine göre oldukça çeşitlidir. Balık yağları, multi-vitaminler, glukozamin ve eklem sağlığı ürünleri sporcu besinlerinin çeşitlerindendir. İçinde bulundurduğu Omega 3 sayesinde oldukça faydalı olan balık yağları ya da mineral destekleri en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Diğer bir takviye ürünü olan multivitaminler ise bağışıklığı desteklemek ve sağlıklı yaşlanmak için sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Glukozamin ise uzun süre spor yapan ya da geçmiş zamanlarda eklem ağrısı yaşamış kişilerin ağrılarının önlenmesi için kullanılan sporcu vitaminidir.

Sporcu Vitamini Kullanımı Nasıl Olmalı?

Genel olarak vitamin kullanımı için geçerli olan kurallar sporcu vitaminleri için de geçerlidir. Aç ya da tok karına içilmesi önemli değildir. Dikkat edilmesi gereken ise beslenme programına uygun doğru vitaminler ile beslenmeyi desteklemektir. Bu ürünler ekstra kalori içermediği için kilo da aldırmazlar.

Kalıcı hastalığı ya da düzenli ilaç kullanımı olan kişiler vitamin ve mineralleri uzman görüşünde kullanmalıdır. Sporcu vitaminlerine duyarlılık gösteren kişiler de kullanmamalıdır. Sporcular bu ürünleri beslenme programına uygun olarak tüketmelidir.

Vitamin Ve Minerallere Neden İhtiyaç Duyulur ?

Vitamin ve mineral yönünden zengin besinlerin yeterli ve dengeli miktarda tüketilmemesi, parazitlerin varlığı, enfeksiyonlar, kirli hava şartları, besin ögesi kayıpları gibi nedenlerle balık yağları, vitaminler gibi besin takviyelerine ihtiyaç duyulur.

Erkek ve kadınlara göre farklı çeşitleri de bulunan sporcu vitaminleri vücut ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Sporcuların fazla enerji kaybetmesi sebebiyle yorgunluğu ortadan kaldırmak ve eklem ağrıları için tercih ettikleri bu vitamin ve minerallere Tekzen.com sayesinde kolaylıkla ulaşarak uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Sporcu Vitamini Fiyatları Nasıldır ?

Çeşitlerine bağlı olarak içerikleri değişen sporcu vitaminleri ve multi-vitaminlerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Genellikle sporcu vitaminlerinin fiyatlarının belirleyicisi kapsül sayısı ya da gramajıdır. Fiyatları markalarına göre de değişen bu ürünler Tekzen.com'da genellikle uygun maliyetlerle karşınıza çıkmaktadır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT