Toplam 24 üründen, 1-24 arası gösteriliyor.

Şömineler


Şömine Modelleri

Evinizin tasarımı ve sıcaklığı için önemli bir yere sahip olan şömineler, birbirinden özel çeşitlerle tekzen.com'da satışa sunuluyor. Her biri farklı dekoratif şömine modellerini, balkonunuzda veya odanızda da kullanarak keyif yapabilirsiniz.

Şömine Nasıl Kullanılır?

Soğuk kış aylarında ısınmanızı keyifli bir hale getirecek olan şömine modellerinden, ihtiyacınıza göre en uygun olanı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz, elektrikli şömine modellerini tercih ederek kolay bir kullanım elde edebilirsiniz. Odunlu şömine modelleriyle ise ortama daha rustik bir hava kazandırabilirsiniz.

Şömine kullanımında, dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, odun doldurma kapasitesidir. Gereğinden fazla odun atmanız şöminenin sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelleyebilir. Bu durum şöminenizdeki ateşin fazla büyüyerek aşırı ısınmasına neden olabilir. En uygun şömine modelleri için ürün grubunu inceleyebilirsiniz.

Şömine Nasıl Yakılır?

Evinize, dekoratif bir duruş katan şömineyi yakarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Öncelikle koyduğunuz odun ve kütüklerin çok büyük olmamasına özen göstermelisiniz. Balkon şömine modellerinde, şöminenin mevcut hava girişlerini değiştirmemeye özen gösterin. Ayrıca gereğinden fazla odun atmayın, bu sayede ateşi kontrol altında tutabilirsiniz.

Şöminenize odun ve kütükten başka bir madde yakmayın. Plastik, poşetli çöp atıkları, kağıt veya karton gibi maddeler; sağlık için elverişsiz bir ortama neden olabilir. Birbirinden kaliteli ve farklı şömine modellerini en uygun fiyatla tekzen.com'dan satın alabilirsiniz.

Şömine Nasıl Söndürülür?

Isınma ihtiyacınızı keyifli bir şekilde karşılayacağınız şömineler, yakıldıktan sonra özenle söndürülmelidir. Klasik şömine modelleri için, ateşi gereğinden fazla canlandırmamaya dikkat edin. Bu sayede söndürmeniz daha kolay, zahmetsiz ve temiz olacaktır.

Şöminenizi yatmadan önce söndürmeye dikkat edin. Ev içi şömineleri söndürmek için kum, toprak veya su kullanabilirsiniz. Ayrıca söndürme işlemi için ateşin azalmasını bekleyerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Hem ısınma ihtiyacınızı karşılayabilir, hem de evinize estetik güzellik katan şömineleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Şömine Nasıl Temizlenir?

Hazır şömine modellerini temizlemek için, ateş söndükten sonra içeride kalan külleri, alt tarafta bulunan küllüğe doğru dökerek tek bir noktada tutabilirsiniz. Şömine içerisinde bulunan külleri temizlemek için ise elektrik süpürgesi de tercih edilebilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT