Toplam 47 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Protein Tozları


Protein Tozu Çeşitleri

Vücudun kendini yenileyebilmesi için özelikle sporcular tarafından tercih edilen İzole Protein Tozu, besin takviyesi olarak da ifade edilebilir. Farklı türlere ve içeriklere sahip olan bu ürünleri Tekzen güvencesi ile temin edebilirsiniz.

Protein Tozu Nedir Ne İşe Yarar?

Kompleks Protein Tozu günlük protein ihtiyacını tamamlamak için tercih edilirken vücut geliştirmek adına ağır antrenman yapan sporcuların da sıklıkla tercih ettiği ürünler arasındadır. Hasar gören hücrelerin onarılmasına yardımcı olduğu gibi hücrelerin büyümesine de katkısı olan protein tozu uygun ölçülerde kullanılmalıdır.

Kas ve sinir sisteminin koordine edilmesine de katkı sağlayan protein tozu, vücutta antibiyotik üretimi sağladığı için vücudun bağışıklığını güçlendirmektedir. Yoğun bir biçimde spor yapan kişilerin, aldıkları besinlerden istenen verimi sağlamaları için sıklıkla kullanılmaktadır.

Protein Tozu Kimler Tarafından Kullanılmalı?

Vücudunda bulunan kas kütlesini artırmak isteyenler özellikle vücut geliştirme çalışmaları yapanlar, ihtiyaç duydukları proteini besinlerden alamayabilir. Bu neden ile besin takviyesine ihtiyaç duyacaklardır. Bu noktada protein tozu oldukça ideal bir takviyedir. Protein tokluk hissi de verdiği için diyet yapanlar da tercih edebilir.

Yemek yemesine rağmen hemen acıkan kişilerde ve yemek sonrasında uykusu gelen kişilerde protein eksikliği ihtimali yüksektir. Bu gibi durumlarda da kişi spor yapmasa da protein tozunun verdiği enerjiden rahatlıkla yararlanabilir.

Protein Tozu Spordan Önce Mi Sonra Mı Kullanılmalı?

İzole Protein Tozu için sıklıkla sorulan sorular arasında ürünün kullanım biçimi bulunuyor. Spordan sonra kullanmak isteyen kişiler antrenman bittikten 30 ile 60 dakikalık zaman aralığında protein tozunu tüketmeleri gerekir. Yatmadan önce ve sabah kalkınca da rahatlıkla kullanılabilir.

Sabah saatlerinde, özellikle kahvaltı yapmaya vakti olmayanlar için protein tozu uygun bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra spor öncesinde de protein tozu kullanımında herhangi bir sakınca yoktur. Tüketilmeden önce ürünlerin kullanma talimatlarının okunmasında yarar bulunuyor. Böylece daha başarılı sonuçlar elde edilir.

Protein Tozu Nasıl Tüketilmelidir?

Whey Protein Tozu, farklı biçimlerde kullanılabilir. Buna rağmen genellikle su ile karıştırılarak tüketilmesinde yarar bulunuyor. Fakat ilk kez kullanacak olan kişiler protein tozunun tadına alışabilmek açısından meyve suyu ya da süt ile de kullanabilir. Tüm bun ürünleri Spor & Outdoor sekmesinde bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT