Toplam 16 üründen, 1-16 arası gösteriliyor.

Protein Bar Çeşitleri

Protein oranı oldukça yüksek olan protein bar çeşitleri, sporcu atıştırmalıkları arasında oldukça tercih edilen bir yiyecektir. Multipower, Nutrever ve Olimp gibi kaliteli markaların ürünlerini bulabileceğiniz kategoride diğer sporcu yiyeceklerine de erişebilirsiniz.

Protein Bar Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Protein bar, içerisinde yüksek miktarda protein bulunan ve genellikle gofret, çikolata tarzında olan bir atıştırmalık türüdür. Sporcuların sağlıklı beslenme ve diyetleri için oldukça önemli olan protein bar çeşitleri, karbonhidratlar ve vitaminler bakımından da oldukça zengindir. Bu nedenle vücudun ihtiyacı olan tüm besinleri içinde barındırmaktadır.

Sağlıklı atıştırmalık olarak değerlendirebileceğiniz protein barlar, düzenli olarak spor yapan kişiler arasında oldukça yaygın bir yiyecektir. Tat olarak genellikle çikolata veya gofreti andıran protein bar, kişiye ihtiyacı olan tüm enerjiyi sağlamaktadır.

Protein Bar Nasıl Kullanılır?

Protein bar çeşitleri, düzenli olarak sporcular tarafından genellikle spordan önce ve spordan sonra kullanılır. Sporcu atıştırmalıkları kategorisinde yer alan protein barların kullanımı için, öncelikle kişinin enerji ve protein ihtiyacını belirlemesi gerekmektedir. Ardından spordan 30 ila 40 dakika önce veya spordan 30 ila 40 dakika sonra kullanılabilir.

Sağlıklı atıştırmalık olan protein barlar, vücut geliştirme sporunun yanı sıra, yüksek fiziksel aktivite gerektiren diğer sporlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Doğru bir kullanım için antrenman hocanıza veya bir doktora danışarak bilgi alabilirsiniz.

Protein Bar Ne Zaman Kullanılmalı?

Protein oranı açısından oldukça zengin olan protein barlar, vücut geliştirme veya diğer spor aktivitelerinden yarım saat önce kullanılmaya başlanabilir. Bu sayede kaslarınızın gelişimi için gerekli olan enerji depolayarak spora hazır hale gelebilirsiniz.

Bununla birlikte spordan yaklaşık yarım saat veya kırk dakika sonra da kullanarak vücudunuzun ihtiyacı olan protein ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ayrıca içerisinde bulunan karbonhidratlar sayesinde, spor sonrası gerekli olan karbonhidrat alımını da sağlamış olursunuz. Günlük protein alımınız için önerilen miktar yaklaşık 40 ila 50 gramdır. Bu miktarın aşılması vücut geliştirmede istediğiniz sonucu almanızı geciktirebilmektedir.

Protein Barı Kimler Kullanabilir?

Birçok spor etkinliği için kullanılabilen protein barlar, özellikle vücut geliştirme sporcuları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanında futbol, basketbol, atletizm ve boks gibi efor gerektiren diğer sporlarda da rahatlıkla kullanılabilir. İhtiyacınız olan protein bar çeşitlerine tekzen.com'dan ulaşabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT