Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Poliuretan Köpükler


Poliuretan Köpük Çeşitleri

Bir tür köpük olan poliuretan, özellikle ısı yalıtımında sıklıkla kullanılıyor. Kapıların yanı sıra pencerelerin de bağlantı noktalarında yalıtım yalıtımı sağlamak için kullanılan köpük malzemesi Tekzen.com'da farklı seçenekleri ile satışa sunuluyor.

Poliüretan Köpük Kullanım Alanları

inşaat köpüğü, zengin bir kullanım alanına sahiptir. Ürün duvar panellerinin yanı sıra kiremitlerin dolgularında da sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle pencere ya da kapı kasalarının montajı esnasında ortaya çıkacak açıklıkların kapatılmasında sıklıkla tercih ediliyor. Dolgu malzemesi olarak inşaat sektöründe kurtarıcı nitelikte olan ürün ses yalıtımına da katkı sağlıyor.

Mekanik mukavemetinin güçlü olması sayesinde dayanıklılığı da artırıyor. Üstün yapıştırma performansı sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sağlanıyor. Çatı arası ya da teras ve tavan gibi noktalarda da kullanım için uygun özelliklere sahiptir.

Uygulama Alanlarına Göre Poliüretan Köpükler

Tekzen.com köpük malzemesi ürün grubu içerisinde bulunan poliüretan köpükler, kullanım alanlarına ve kullanım amaçlarına göre farklılık gösterebiliyor. Bu neden ile kullanılacak olan mekan ile uyumlu özelliklere sahip olan ürünlerin tercih edilmesi verimliliğin de yüksek olmasını sağlıyor. Ürünlerin elastikiyetleri de değişiklik gösteriyor.

Sızdırma ve genleşme gibi problemlerin bulunduğu mekanlar için elastikiyeti güçlü olan ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Bu ürünler prefabrik yapılarda da kullanılabiliyor. Sadece iç mekanlar için değil dış mekanlar içinde elastik köpük seçiliyor.

Poliüretan Köpük Nasıl Kullanılır?

İnşaat köpüğü farklı özelliklere sahip çeşitlilikte olduğu için kullanım bakımından da farklılıkların ortaya çıktığı görülebiliyor. Fakat ne tür bir köpük kullanılırsa kullanılsın mutlaka zeminin temizlenmiş ve zımparalanmış olması gerekiyor. Yüzeyin tozdan olduğu gibi kalıp ayırıcı maddelerden de arındırılması gerekiyor.

Ürünler farklı sıcaklıklara karşı oldukça dayanıklıdır. Dayanıklılık derecesi her bir üründe değişebiliyor. Kullanılan köpük fazla geldiğinde kesilebilir ya da zımparalanabiliyor. Ayrıca ihtiyaç halinde köpüğün üzeri harç ile sıvanabiliyor. İnşaat köpükleri dikkatli kullanıldığında mükemmel bir ısı ve ses yalıtım ürününe dönüşebiliyor.

Poliüretan Köpüklerin Fiyatları Nedir?

Köpük malzeme oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip olduğundan ürünlerdeki fiyat farkının da ortaya çıkması doğaldır. Tercih edilen ürünün özelliği markası ve içeriği gibi ürünün ölçüleri de fiyat farklarında belirleyici kriterler arasında yerini alıyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT