Toplam 52 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Pişirme Ürünleri


Kurabiye Kalıbı Şirinler L-218
Kurabiye Kalıbı Şirinler L-218
Sadece Mağazada
34,99 TL
Pandeli Wok Tava 32 cm
Pandeli Wok Tava 32 cm
Temin Edilemiyor
Awox Elektrikli Cezve
Awox Elektrikli Cezve
Temin Edilemiyor
CHEF Tava 32 cm
CHEF Tava 32 cm
Temin Edilemiyor
Chef Sahan 16 cm
Chef Sahan 16 cm
Temin Edilemiyor
Chef Tava Seti 3 Parça
Chef Tava Seti 3 Parça
Temin Edilemiyor

Pişirme Ürünleri ve Modelleri

Mutfakta geçirilen zamanı en verimli şekilde kullanmanızı sağlayan yemek pişirme ürünleri, Tekzen kalitesiyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Tencere seti, sahan, tava, düdüklü tencere ve fırın kapları gibi pek çok ürünü bulabileceğiniz kategoride, farklı renk ve model seçenekleri de mevcuttur. Üstelik Arçelik, Aksan Endüstriyel ve Emka gibi birbirinden kaliteli markalar tek tık uzağınızda!

Döküm Tava İlk Olarak Nasıl Kullanılır?

Korkmaz ve Cem tencere seti gibi setlerin içerisinde de bulabileceğiniz döküm tavaları ilk kez kullanmadan önce tamamlanması gereken birkaç aşama vardır. Öncelikle satın alınan ürün ılık su ve az miktarda deterjanla yıkanmalıdır. Ardından yumuşak bir bez yardımıyla ürün nem kalmayacak şekilde kurulanmalıdır. Bir miktar yağ, yumuşak fırça yardımıyla tavanın yüzeyine ince bir katman halinde sürülmelidir. Ardından, tava 200 derecelik fırında 15 dakika kadar ısıtılmalıdır. Fırından çıkarılan tavanın yüzeyinde bulunan fazla yağ uygun bir bez ya da peçete yardımıyla alınmalıdır. Bu işlemden sonra döküm tavanızı kaldırabilir ve istediğiniz zaman kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Döküm Tava Bakımı Nasıl Yapılır?

Döküm tavanın ilk bakımı, ilk kullanım öncesi yapılan bakımdır. Kullanım sonrası yapılan bakım ise diğer tencere ve düdüklü tencere modellerinden farklı olsa da oldukça basit ve kolaydır. Öncelikle, satın aldığınız ürünün teknik özelliklerini ve kullanım kılavuzunu okumalısınız. Bazı döküm tava modelleri, kullanım sonrası bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ürünü bulaşık makinesine atmadan önce içerisinde bulunan kalıntıları tahta kaşık ve sıcak su yardımıyla temizleyebilirsiniz.Eğer ürününüz bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değil ise, özellikle emay kaplı döküm tavalarınızı sünger ve deterjan yardımıyla yıkayabilirsiniz. Fakat, sıcak tavanın soğuk suyla temasından kaçınmakta fayda var. Yıkamayı kolaylaştırmak için sıcak tavaya sıcak su ekleyip ocağın altını açabilir ve kirlerden kaynayan su yardımıyla kurtulabilirsiniz. Elde ya da makinede fark etmeksizin yıkama sonrası ürünü kurulayarak kullanım süresini arttırabilirsiniz.

Kullanışlı Tencere Seti Nasıl Seçilir?

Kullanışlı bir tencere seti seçmek için önceliklerin belirlenmesi çok önemlidir. Tencere setinin uzun yıllar boyunca dayanıklılığını koruması, materyal tipi, kulp özellikleri, boyut ve derinlik gibi pek çok faktör arasından önceliklerinizi listeleyip buna uygun filtreleme yapabilirsiniz. Tabii ki tüm bu özelliklerden maksimum verim alabilmek için ürünlerin korunması ve bakımı da çok önemlidir. Tencere setinizi kullanırken çizilme problemi yaşamak istemiyorsanız çelik tencereler tercih edebilirsiniz. Pişirme sırasında yemeklerinizin çabucak dibe tutmasını engellemek için ise granit ve teflon malzemeli tencereler seçebilirsiniz. Dayanıklılığı arttırmak için sağlam ve kalın cam kapaklara sahip ürünler seçerek uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz. Mehtap ve Cem gibi kalitesiyle ön plana çıkan markalara ait ürünleri tercih ederek, riskten kaçınabilirsiniz.

Pişirme Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tava, tencere, borcam ya da kalıp gibi pişirme ürünlerini seçerken tekzen.com'da bulunan ürün bilgilerini okumak; sizleri aklınızdaki sorulardan kurtaracaktır. Ayrıca, ürün yorumlarını okuyarak diğer kullanıcıların ürün hakkındaki düşüncelerini öğrenebilir ve buna uygun seçimler yapabilirsiniz. Ürünün üretim materyali, markası ve boyutları gibi özelliklere dikkat ederek de seçimlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT