Toplam 29 üründen, 1-29 arası gösteriliyor.

Mutfak Robotları


Mutfak Robotları Modelleri

Mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak blenderlar ve mutfak robotları birbirinden farklı renk ve model seçenekleri ile tekzen.com'da sizlerin beğenisine sunuluyor. Sinbo, Arçelik, Arzum, Contı, Fakir, Goldmaster, Homend, Russell hobbs gibi kaliteli markaların mutfak robotlarını içeren koleksiyondaki ürünler, sahip oldukları parça sayısına göre de farklılık göstermektedir. 2-3 parçalı pratik modeller bulabileceğiniz gibi daha fonksiyonlu ürünler de bulabilirsiniz.

Mutfak Robotu Parçaları Nasıl Kullanılır?

Aradığınız özelliklere uygun mutfak robotunu satın aldıktan sonra, sırada parçaların doğru bir şekilde kullanılması gelmektedir. Tefal, Arzum veya tercih edeceğiniz marka türüne bağlı olarak her mutfak robotunun içerdiği parça sayısı ve çeşidi farklılık göstermektedir. Bundan dolayı ürünlerin kullanımı da birbirinden farklıdır. Bu nedenle öncelikle seçtiğiniz mutfak robotunun hangi fonksiyonları gerçekleştirebildiğini incelemeli ve bunlar için hangi parçaların kullanıldığına bakmalısınız.

Mutfak robotunun modeline bağlı olarak bazı ürünlerde meyve sıkma özelliği, rende özelliği gibi farklı özellikler bulunmaktadır. Gerçekleştireceğiniz işleme uygun parçayı robota takmalısınız. Ayrıca bazı modellerde parçalar tam takılmadığında robot çalışmayacaktır buna da dikkat etmelisiniz.

Mutfak Robotu Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Mutfak robotu seçiminde ilk başta dikkat etmeniz gereken mutfak robotunun fonksiyonlarıdır. Eğer bütün işlemleri tek bir robotla yapmak istiyorsanız buna uygun bir robot seçmelisiniz. Mutfak robotlarının özellikleri markasına bağlı olarak değişir bu nedenle King veya başka bir marka seçecekseniz o markaya ait özelliklere dikkat etmelisiniz. Compact mutfak robotu olarak adlandırılan bazı mutfak robotları sahip oldukları çok fonksiyonlu özelliği sayesinde çoğunlukla tercih edilmektedir.

Compact robotlarda bulunan dilimleme, rendeleme, hamur yapma, katı meyve ve narenciye sıkma, krema yapma gibi özellikler sayesinde mutfakta yapacağınız bir çok işlemi tek bir robotla kolayca yapabileceksiniz. Bu nedenle istediğiniz fonksiyonların bulunduğu mutfak robotu modelini ürünleri inceleyerek kolayca bulabilirsiniz. Eğer çok fazla fonksiyonlu olmasını istemiyorsanız daha pratik ve az parçalı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Mutfak Robotları Nasıl Temizlenir?

Mutfakta sürekli elinizin altında olan ve sık sık kullanılan blenderlar ve mutfak robotlarının sık sık ve özenli bir şekilde temizlenmesi gereklidir. Mutfak robotu temizliğinde ürünle birlikte verilen talimatları okumalı ve temizlemeye ilişkin detaylara dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde mutfak robotunun parçalarında bozulmalar meydana gelebilir. Ayrıca mutfak robotunu satın aldıktan sonra hemen kullanmaya başlamamalı temizlemeye elverişli kısımlarını temizlemelisiniz.

Sinbo veya tekzen.com'da bulabileceğiniz diğer markaların ürünlerinin temizliği birbirinden farklı değildir ve oldukça kolaydır. Mutfak robotlarını temizlemede en önemli nokta her parçanın yıkanıp yıkanamayacağıdır. Bazı parçalar sahip olduğu elektrik aksan nedeniyle kesinlikle su altında yıkanmamalıdır. Bu kısımları nemli bir bez yardımıyla silebilirsiniz. Yıkanabilecek diğer parçaları da ürüne zarar vermeyecek bir deterjan ve bez yardımıyla yıkayabilirsiniz.

Mutfak Robotu Fiyatları Nasıldır?

Mutfakta hayatınızı kolaylaştıran ve dayanıklılığı sayesinde uzun süre kullanabileceğiniz mutfak robotları farklı fiyat seçenekleriyle Tekzen.com’da sizlerin beğenisine sunuluyor. Arçelik gibi kaliteli markaları da içeren bu koleksiyondaki ürünler fiyatlar ile de kalbinizi fethedecek. Geniş fiyat aralığı sayesinde ürünler her kesime hitap etmektedir. Tekzen.com’da bulunan marka, fiyat ve kategori gibi filtreleme seçeneklerini kullanarak aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT