Toplam 39 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Mikroskoplar


Mikroskop Modelleri

Mikroskop malzemeleri ve mikroskop modellerini bir arada görebileceğiniz ürün grubunda farklı markalar da yer alıyor. Kaliteden ödün vermeyen ve farklı amaçlar ile kullanabileceğiniz ürünler arasından çalışmalarınız için uygun olan modeli temin edebilirsiniz.

Kullanım Alanına Uygun Mikroskop Nasıl Seçilir?

Geniş bir kullanım alanı olan mikroskop seçiminde öncelik kullanım amacı olmalıdır. Örneğin Bresser mikroskoplar, dokunmatik ve LCD seçenekleri ile öne çıkıyor. Bu ürünler okul ve araştırma kullanımı için ideal özellikleri bünyesinde barındırıyor. Ebatlar ve büyütme aralığı da seçim esnasında dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alıyor.

Dijital özelliklere sahip bir mikroskop seçerken ise çözünürlük oranı ön planda tutulmalıdır. Çözünürlük oranı ne kadar yüksekse net görüntü almanız da o kadar kaliteli oluyor. Görüntü almak istiyorsanız hafıza kartı desteği olan modelleri inceleyebilirsiniz.

Mikroskop Nasıl Kullanılır?

Mikroskop modellerinde lam ve lamen olmak üzere iki küçük cam bulunuyor. İki cam arasında yer alan preparatı nesne tablasına uygun bir biçimde yerlestirmelisiniz. Bu noktaya sıkıştırma klipleri denir. Mikroskobu ise objektif büyütme seviyesine getirmeniz gerekiyor. Çalışmaya her başladığınızda bu seviyeyi kullanmanız gerekiyor.

Nesne tablasının yükseltmeye yarayan kaba ayar düğmesi ile tabelayı en üst seviyeye çıkarmalısınız. Ölülerden bakarak görüntü istediğiniz netliğe gelene dek kaba ayar düğmesi ile ayar işlemini tamamlayınız. Böylece ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mikroskop Özellikleri Nelerdir?

Dijital özellikteki LCD Bresser mikroskoplar ile 6 farklı renk kalitesi elde etme şansına sahipsiniz. Bu ürünler alttan ve üstten aydınlatmaya sahip olduğundan daha sağlıklı daha parlak bir görüntü almanıza yardımcı oluyor.

Klasik mikroskop modellerinde farklı bir bakış açısı getiren dokunmatik ekrana sahip çeşitler ise 400 kata kadar büyütme olanağı sağlıyor. Bu ürünler ayrıca daha sağlıklı sonuçları da kısa sürede verebiliyor. Kas sistemi ya da kristal yapıları incelemek isteyenler için özel üretilen modeller ise profesyonel araştırmalarda sıklıkla tercih ediliyor.

Mikroskoplar ve Fiyatları

Tekzen tarafından satışa çıkarılan dijital mikroskop modelleri ekonomik fiyat listesine sahip. İhtiyaçları karşılayacak donanımda olan mikroskoplardaki fiyat değişikliği ürünlerin özelliklerine bağlı olarak görülüyor. Siz de uygun fiyatlı seçenekler arasından dilediğiniz ürünü hemen sipariş edebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT