Toplam 18 üründen, 1-18 arası gösteriliyor.

Mikrodalga Fırın Modelleri

Yiyeceklerin hızlı bir biçimde ısıtılmasını sağlayan mikrodalga fırınlar, mutfakların olmazsa olmazları arasında kendine yer buluyor. Kullanışlı olmalarının yanı sıra tasarruflu bir ısıtma işlemi yapması bakımından da tercih sebebi oluyor. Özellikle dondurulmuş gıdaların birkaç saniye içerisinde çözülmesinde büyük kolaylık sağlıyor. Siz de ihtiyacınıza ve cebinize uygun mikrodalga fırın modellerini Tekzen'den temin edebilirsiniz.

Mikrodalga Fırın Nasıl Çalışır?

Mikrodalga fırın modellerinin genellikle standart bir çalışma prensibi olsa da modellere bağlı olarak bazı değişiklikler olabilir. Kullanım amacınıza bağlı olarak uygun programı seçerek cihazı çalıştırabilirsiniz. Mikrodalga kapağını bazı cihazlarda düğme yardımı ile bazı cihazlarda ise manuel açabilirsiniz. Samsung ve Beko gibi beyaz eşya üretiminde dünya markası olan markaların tasarladığı mikrodalga fırınlar mutfakta işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Kullandığınız mikrodalga fırından daha fazla verim alabilmek için mutlaka kullanma kılavuzunu incelemelisiniz. Böylece ürünü uygun bir biçimde çalıştırma imkanı elde edersiniz. Bu da size verimli bir performans sağlar. Cihazı doğru kullanmanız ürünün ömrünü de uzatır.

Mikrodalga Fırın Nasıl Seçilmeli?

Uygun mikrodalga fırın seçimi genellikle marka ve model üzerinden yapılır. Fakat tercih ettiğiniz ürünün teknik özelliklerinin de günlük ihtiyaçlarınızı karşılar nitelikte olmasında yarar var. Çünkü her bir ürünün fonksiyonelliği üründen ürüne farklılık gösterebilir. Özellikle kontrol panelinin dijital olması daha kolay bir kullanım sağlar. Ayrıca fırınlarda bulunan güç kademesinin de yüksek olması kullanışlılığı artıran özellikler arasında sayılabilir.

Yeni nesil mikrodalga fırın modelleri içerisinde ızgara programı da bulunuyor. Ürünün kullanılacağı ortama bağlı olarak genişlik, derinlik ve yüksekliği de önem taşıyor. Özellikle ankastre ürün tercih edecekseniz ankastre için ayrılan bölmenin ölçüleri ile uygun ürünleri değerlendirmelisiniz. Mekanik kontrol paneline sahip modeller de ürün grubu içerisinde kendine yer buluyor. Zevkinizi karşılayan modelleri Tekzen'de bulabilirsiniz.

Mikrodalga Fırın Nasıl Kullanılır?

Mikrodalga fırınlar sadece yiyeceği ısıtan bir prensip ile çalışıyor. Cihazı çalıştırmadan önce gıdayı mutlaka bir tabak içerisine koymanız gerekir. Kullandığınız tabakların yaldızlı olmamasına dikkat etmemelisiniz. Ürünü ısıtacaksanız ideal güç seviyesini seçtikten sonra zaman ayarı da yapmanız gerekir. Daha sonca başlat düğmesine basarak cihazı çalıştırabilirsiniz. Belirlediğiniz zaman sonunda ürün otomatik olarak çalışmayı durdurur.

Cihazı çalıştırırken en çok dikkat etmeniz gereken konu doğru programı seçmektir. Kullanım tipini belirlediğinizde ve zaman ayarını doğru yaptığınız zaman istediğiniz verimi alabilirsiniz. Samsung gibi markaların tasarladığı ürünlerde buz çözme modunu da bulabilirsiniz. Böylece dondurucudan çıkardığınız bir ürünü sadece birkaç saniye içerisinde istediğiniz yumuşaklığa getirebilirsiniz. Birbirinden farklı teknik özelliklere sahip mikrodalga modelleri ile siz de hayatı kolaylaştırabilirsiniz.

Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir?

Tekzen mikrodalga fırın modelleri oldukça geniş bir skalaya sahip. Beyaz eşya grubunun önemli üyelerinden olan mikrodalga fırınların temizliği de kolaylıkla yapılabilir. Ürünü kullandıktan sonra cihazın içerisini sadece nemli bir bez yardımı ile silmeniz yeterli olur. Fakat yağlı besinlerin ısıtılmasından sonra deterjanlı bir bezle daha derin temizlik gerekir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT