Toplam 56 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Menfezler


Menfezler ve Modelleri

Menfez ortamdaki havayı istenildiği doğrultuda dışarıdan içeriye ya da içeriden dışarıya aktarmaya yarayan kanalcıklardır. Her iş yeri ve dairede bulunması gereken havalandırma menfezinin havalandırma kapağı istenildiği derecede açılıp kapanarak ihtiyaca uygun olarak ayarlanabilir.

Menfez Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Menfezlerin en çok kullanıldığı yerlerden birisi olan su buharına çok fazla maruz kalan banyolardır. Banyo menfezi banyonuzdaki hava akımının dengesinin sağlanmasını sağlar. Banyo menfez ölçüleri, düzgün verim alınması için tam ve doğru olmalıdır. Menfezler, kullanılacakları ortamlara göre çeşitli modellerle karşımıza çıkmaktadır.

Menfezlerin kullanımının önemli olduğu bir diğer alan ise doğalgaz sistemleridir. Ocağın ya da kombinin bulunduğu ortamda gaz sıkışması sonucu gaz basıncının artmaması ve kolay bir şekilde dışarı atılmasını sağlayan doğalgaz havalandırma menfezinin kullanımı zorunlu hale getirilmiştir.

Menfez Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Menfezler kullanılacağı alana göre farklı ebatlarda tasarlanmıştır. Cam menfezi yuvarlak ve küçükken banyo menfezleri kare ya da dikdörtgen şeklinde ve farklı ölçülerde satılmaktadır. Kullanılacağı ortama göre yapısı da değişen menfezlerin plastik, alüminyum gibi çeşitleri bulunmaktadır. Siz de evinizde gerekli menfezler için Tekzen'i ziyaret edebilirsiniz.

Doğalgaz havalandırma menfezleri yuvarlak şeklinde ve küçük ebatlarda tasarlanmış olup beyaz ya da şeffaf renkleriyle karşımıza çıkmaktadır. Havalandırma menfezleri Tekzen'de bol çeşit ve uygun fiyatlarla satışa sunulmakta olup uygun satın alma seçenekleriyle sizinle buluşmaktadır.

Menfez Nasıl Monte Edilir?

Takıldığı ortamdaki hava akışını sağlaması sebebiyle oldukça önemli olan havalandırma menfezi belirli aralık bırakılarak usulüne uygun şekilde havalandırma girişine konumlandırılır. Ortamı en iyi şekilde havalandırması için havanın çıkış yönü ve kapakların yönü oldukça önemlidir.

Banyo havalandırma menfezi zemine yapıştırılarak monte edilebilir. Doğalgaz ortamı için takılacak menfez monte edilirken gazın yönü çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Gerektiği durumlarda uzman tarafından yardım alınması gereken bu işlem hayati önem taşıdığı için son yıllarda zorunlu hale getirilmiştir.

Menfez Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Menfezler çok fazla toz çeken alanlar olduğu için menfez kapağının sıklıkla temizlenmesi bir hayli önemlidir. Sabunlu ılık bir su yardımıyla bir bez yardımıyla dikkatlice silerek menfezinizi temizleyebilirsiniz. Silme işlemi bittikten sonra menfezi kurulayarak temizliğinizi bitirebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT