Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Led Projektör


LED Projektör Modelleri

Dış aydınlatma sistemlerinde yeni nesil teknoloji olarak adlandırılan LED projektörler, pratik kullanımı ile de dikkat çekiyor. 30 W güce sahip modellerin yanı sıra 50 Watt LED projektör modelleri de Tekzen.com.tr'de bulunuyor.

LED Projektör Nedir?

LED projektör lamba, görsel bakımdan diğer aydınlatma sistemlerine nazaran daha güçlü bir çalışma prensibine sahiptir. Ayrıca şarjlı projektörlerin çevresel etkenlere karşı da daha dayanıklı olduğu ifade edilebilir. Güçlü yansıtma gücü sayesinde geniş alana sahip dış mekan aydınlatmasında sıklıkla talep görüyor.

Farklı çeşitlere sahip olsalar da LED projektörler hemen hemen aynı çalışma prensibine sahiptir. Ürünlerdeki sınıflandırma ise ölçülerine ve aydınlatma rengine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kasa rengi ve lümen sayısı da üründen ürüne farklılık gösterebiliyor.

LED Projektör Kullanım Alanları Nelerdir?

Uzun süreli dış mekan aydınlatmaları 50 Watt LED projektör kullanımı ile sağlanmakla birlikte daha minimalist mekanların aydınlatmasında da düşük güçteki modeller kullanılabiliyor. Özellikle bahçe aydınlatmasında da son yıllarda sıklıkla LED projektörlerin tercih edildiği görülmektedir. Sahne aydınlatmasında da kurtarıcı nitelik taşımaktadır.

LED projektör modelleri özellikle akşam konserlerinde sahnenin daha net görülmesi ve daha şık bir ortam yaratmak için kullanılıyor. LED aydınlatma halı saha ya da otopark gibi geniş alanlı mekanlar için de talep görmektedir.

LED Projektör Nasıl Bağlanır?

Şarjlı LED prejektör bağlarken profesyonellerden yardım almaya gerek bulunmazken akım gücü yüksek elektrikli modellerin bağlanmasında uzmanlardan destek almakta yarar bulunmaktadır. Projektörlerde genellikle 3 tane çıkış kablosu yer almaktadır. Bu kablolar bağlantı yapmak için en önemli detaydır.

LED projektör lambada bulunan kablolar farklı elektrik kaynakları ile kullanıma imkan veriyor. Bağlantı sağlanırken topraklı güç kaynağı için sarı yeşil kabloları kullanmanız gerekmektedir. Kablo bağlantı işlemi tamamlandıktan sonra güç kaynağını açarak cihazın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca ürün ile birlikte gelen bağlantı şemasından da yardım alabilirsiniz.

LED Projektör Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tekzen projektör modelleri arasında pek çok seçenek bulunuyor. Zengin ürün grubu içinden seçim yaparken kullanım amacı ve kullanılacak mekanın büyüklüğü dikkate alınmalıdır. Ayrıca ürünün lamba ömrü de kullanım amacına göre hassasiyet ile incelenmelidir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT