Toplam 18 üründen, 1-18 arası gösteriliyor.

Laminat Parkeler


Laminat Parke Modelleri

Suya dayanıklı laminat parke modellerinin yanı sıra kaliteli laminat çeşitlerini de "Parkeler" ürün grubunda bulabilirsiniz. Tekzen ile güvenilir bir alışveriş yaparken kaliteden ödün vermeyen parke üreticilerini de bir arada bulabilirsiniz.

Laminat Parke Nasıl Döşenir?

Parke çeşitlerinin döşeme işlemi yapılmadan önce dikkate almanız gereken konular bulunuyor. Öncelikle işlemin yapılacağı zeminin düzgün olması gerekiyor. Böylece istenen verim tam anlamı ile elde edilebilir. Bunun yanı sıra uygun bir ortam için zeminin kuru olması da hassasiyet gösterilmesi gereken konulardan biridir.

Uygulama yapılacak olan ortamın oda ısısının ise 15 dereceden yüksek olmamasına özen göstermelisiniz. Su bazlı tutkallar yerine poliüretan esaslı tutkal kullanarak parkeleri sıralamaya başlayabilirsiniz. İşlem tamamlandıktan birkaç hafta sonra cilalama yapılabilir.

Laminat Parke Nasıl Parlatılır?

Laminat çeşitleri arasından hangisini tercih ederseniz edin kesinlikle sert yüzey temizleyici ürünler için parke parlatma işlemi yapmayın. Bu durum parkelerin kısa sürede yıpranmasına neden olabilir. Parlatma işleminde kullanılan ürünlerde ağır kimyasalların bulunmadığından emin olmalısınız. Parkeler için özel formulüze edilen temizleyicileri tercih edebilirsiniz.

Parlatma işlemlerinde daha teknik ve profesyonel bir işlem yapmak isteyenlerin ise parke parlatma makinesi kullanması gerekir. Kullanılacak zemin için uygun ürün ve başlık tercih etmeniz aldığınız sonuçları da etkileyeceği için doğru cila makinesini kullandığınızdan emin olmalısınız.

Laminat Parke Nasıl Temizlenir?

Parke çeşitlerinin düzenli olarak temizlenmesi ürünün uzun süre kullanılmasına yardımcı oluyor. Parke temizlemek için ekstra bir masraf yapmaktan kaçınanlar için ise bulaşık deterjanı dahi yeterli olacaktır. Birkaç damla deterjanın bulunduğu su ile yapılan parke parlatma işleminden de büyük verim elde edebilirsiniz.

Parke temizliği için en uygun temizleme bezleri arasında mikrofiber özellikli ürünler başı çekiyor. Parkeler özellikle bir deterjan ya da temizleyici ürün ile temizlenecek ise mutlaka arkasından saf su ile durulama yapmalısınız. Aksi halde hem lekeli hem de kaygan bir zemin ortaya çıkacaktır.

Laminat Parke Nasıl Sökülür?

Parkelerin söküm işlemlerine süpürgeliklerin sökülmesi ile başlamanız gerekiyor. Düz ve ince tahta yardımı ile süpürgeliklerin altında kalan tahtaların çıkarılması ile işi devam ettirebilirsiniz. Eğer yapıştırma usulü kullanılmamışsa zaten hızlıca sökme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT