Toplam 69 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Kuzine ve Sobalar


Kuzine Sobalar ve Soba Modelleri

Soğuktan korunmak için kullanılan sobalar günümüzde özellikle doğal gaz olmayan bölgelerde daha sık tercih ediliyor. Isınma ihtiyacının dışında dekoratif olarak da hoş bir görüntü oluşturduğu için kullanılan soba çeşitleri içinde kuzineli sobalar ve odun sobası gibi modelleri Tekzen’den satın alabilirsiniz.

En Kullanışlı Soba Modelleri Nelerdir?

Soba çeşitleri içinde geleneksel bir hava yaratan kuzine soba ya da dekoratif soba modelleri yaşam alanlarınızda hem sıcaklık hem de hoş bir atmosfer yaratmayı başarıyor. Katı, sıvı ve gaz olarak üç farklı yakıt tipi sunan soba modelleri her kullanıma hitap ediyor.

Katı yakıtlı soba modelleri döküm ve sac olmak üzere iki çeşittir. Gaz yakıtlı sobalar ise Doğalgaz ve LPG olarak ikiye ayrılır. Ülkemizde en çok kullanılan katı yakıtlı sobalar olmasına karşın gaz ve sıvı yakıtlı sobalar da tercih ediliyor. Ayrıca fırınlı sobalar çok yönlü olarak kullanıldığı için tercih edilebiliyor.

Yakıtlı ve Katı Soba Arasındaki Farkları ve Avantajları Nelerdir?

Yakıtlı sobalar, katı yakıtlı sobalara oranla daha düşük karbonmonoksit emisyonuna sahip olduğundan doğa dostu bir kullanım sağlar. Katı yakıtlı sobalar ise kuzine soba gibi modelleri ile yemek yapabilme imkanı sunar. Katı yakıtlı içinde yer alan kömür sobası gibi modeller daha yüksek ısı sağlayarak daha verimli bir şekilde kullanılabilir.

Kırsal yerlerde daha çok tercih edilen kuzine soba ya da fırınlı soba modellerinin yanı sıra son dönem dekoratif açıdan oldukça şık bir görününüm sunan şömineli soba modellerinin kullanımı da oldukça fazladır.

Soba Bakımı nasıl Yapılır?

Soba bakımı insan sağlığı açısından oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Karbonmonoksit gazı zehirlenmesi yaşanmaması için kullanımının doğru ve temizliğinin rutin olarak yapılması gerekir. Sobayı kullanırken baca ile bağlantısı açısından sobanın doğru konumlandırıldığından emin olmak gerekir. Soba modellerinin hepsi mutlaka soğuk haldeyken temizlenmelidir.

Boruları bir fırça yardımı ile dik olarak tutarak iyice silerek içindeki kurumların tamamen temizlenildiğine emin olunmalıdır. Dekoratif soba modelleri ise dıştan hafif nemli bir bez yardımı ile kolayca temizlenebilir. Ayrıca katı yakıtlı soba modellerini temizlerken bacaların temizliği de düzenli olarak yapılmalıdır.

Soba Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soba modellerini seçerken temizliğinin kolay olduğu modellere yönelmeniz avantaj sağlar. Ayrıca ısıtma gücü ısıtılacak alan için uygun olup olmadığına da dikkat etmeniz önerilir. Dekoratif bir soba almak isterseniz boyutları ve yakıt tipi, seçim yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT