Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Kuzine ve Sobalar


En İyi Kuzine Soba ve Soba Çeşitleri Tekzen'de!

Sobalar geçmişte daha çok tercih edilen ısınma araçları olsa da günümüzde hala hem dekor olarak hem de ısınma aracı olarak kullanılmaya devam ediyor. Kuzinelerin de farklı tasarımları sayesinde varlığını günümüzde sürdürmeye devam ederken, doğalgazın ulaşmadığı yerlerde her evde bulunuyor. Kuzine soba modelleri geleneksel olarak kullanılmanın yanı sıra dekoratif olarak da tercih edilebiliyor. Yaşam yerlerine hem sıcak bir atmosfer katarken hem de ısıtmayı başarır. Gaz, sıvı ve katı şeklinde üç değişik şekilde farklı yakıt tipleri sunar. Gazlı sobalar LPG ve doğalgaz olmak üzere ikiye ayrılır. Katı yakıtlı sobalar ise sac ve döküm olmak üzere iki çeşide sahiptir. Şömineler de evlere romantik bir atmosfer katsa da bütçeleri zorlayabiliyor. Bu sebeple şömine görünümlü soba çeşitleri de tercih edilebiliyor. Daiwa DKS-18 Yan Kuzineli + Şömineli Katı Yakıt Sobası (Kuru) - Mekanik Termostatlı şömine görünümlü soba arayanlar için ekonomik fiyatlarıyla incelemek için Tekzen’i ziyaret edebilirsiniz.

Kuzine Soba Nedir?

Kuzine soba özellikle doğalgazın olmadığı yerlerde esas olarak soğuktan korunmak için kullanılırken aynı zamanda üzerinde kestane, patates gibi yiyecekleri pişirebilirken ayrıca fırın kısmını da yemek pişirmek için kullanabilmenize imkân tanır. Hem ısınmaya hem yemek pişirmeye yarayan kuzine ve sobalar, şık görünümleriyle de dekoratif bir görünüm oluşturur. Fırınlı soba modelleriyle evinize nostaljik bir hava katmak için hemen şimdi Tekzen’e göz atabilirsiniz.

Katı Yakıtlı Soba Nedir?

Katı yakıt denince herkesin de aklına gelen odun ve kömürdür. Katı yakıtların fiyatının çok daha uygun olması ve ısıtma süresinin uzun olmasıyla özellikle müstakil evlerde kullanımı daha kolay olduğundan sıklıkla tercih edilir. Kalorifer kazanları da tıpkı sobalarla benzer prensibe sahiptir ve genelde sistematik ısıtmaya sahip yerlerde kullanılabilir. Dekoratif sobalarda boyut ve yakıt tipi seçiminizi göz önüne alarak bir seçim yapmanız gerekir. Daiwa DKS-19 Katı Yakıt Sobası Kuzineli ( Kuru Üç Camlı) dekoratif modeller arasında Tekzen’le bir tık uzağınızda sizi bekliyor.

Hermetik Soba Nedir?

Duvar tipi olan sobi çeşitleri doğalgaz sobası olarak da adlandırılan Hermetik soba olarak adlandırılır. Doğalgaz ile bulunduğu odayı ısıtır. Kombi, kalorifer olmayan yerlerde ısınmanın en ekonomik yollarından olan Hermetik sobalar, duvara asılabildiği için de büyük bir yer avantajı sağlar. Arka tarafında bulunan baca ile atık gazı direkt olarak atmosfere bırakır. Evinizde kombiniz yok ancak doğalgaz tesisatınız varsa bu tür sobaları tercih edebilirsiniz. Soba fiyatları ve çeşitlerini inceleyerek siz de bütçenize uygun modellere ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Kuzine Soba Modelleri Nelerdir?

Kuzine modelleri kömür ve odun sobası olmak üzere ikiye ayrılıyor. Kömür kuzinelerinin en avantajlı kısmı kendi isteğinize göre hem odun hem kömür yakabiliyor olmanız. Bu alternatiflerin içerisinde kalın döküm ızgara da yer alır. Ateşlik ile fırın arasında külleri toplamak için ayrıca bir hazne de bulunur. Odun kuzine sobaları ise kömür kuzinelerinden farklı yakıt olarak yalnızca odun kullanabiliyor olmanızdır. Dekoratif amaçlı olarak döküm soba çeşitleri de sıklıkla tercih edilir. Sobaların alt kısmını temizlemek bir hayli zor olduğundan ayaklı sobalar da hem estetik açıdan daha hoş bir görünüm sunarken hem de alt kısmını temizlemek daha kolay olduğundan tercih edilen modeller arasındadır.

İnfrared ve Quartz Sobaların Farkları

Quartz ve infrated sobalar da sıklıkla birbirine karıştırılan soba türleridir. Quartz sobalar ışıma yolu ile belli alanları anında ısıtabilen bir rezistans türüdür. Cisimleri ve insanları doğrudan ısıtabilen ısıtıcı çeşitleridir. Isınan havanın kapalı alan içerisine dağılmasını istiyorsanız quartz sobalar aradığınız soba çeşidi olabilir. İnfrared ısıtıcılar ise ısıyı ışık yolu ile yayarlar. Havayı ısıtmadan nesneleri ısıtmak için havayı bir aracı olarak kullanan infrared ısıtıcı sistemleri ısıyı diğer ışıklardan daha fazla yayarlar. Kuzine soba fiyatları modeline, fırınına, büyüklüğüne göre farklılıklar göstermektedir. En ekonomik fiyatlar ve çeşitli modelleri keşfetmek için hemen şimdi Tekzen’e göz atabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT