Toplam 7 üründen, 1-7 arası gösteriliyor.

Küvet ve Kabinler

Ev dekorasyonunda en önemli yere sahip alanlardan birisi de banyolardır. Banyoların ise en önemli elamanlarından birisi temizlenmek ve rahatlamanın adresi olan duşakabin ve küvetlerdir. Günümüz banyo duşakabinleri ya da küvetleri çok farklı tasarımlara sahiptir.

Duşakabin veya Küvet Nasıl Seçilmelidir?

Banyonuzda küvet ya da duşakabin seçimi yapmanız gerekiyorsa ve karar veremiyorsanız çeşitli unsurlara dikkat etmeniz germektedir. Alanın büyüklüğü, malzeme kalitesi duşakabin modelleri tercihi yaparken göz önünde bulunduracağınız bir kaç faktördür. Eğer alanınız geniş ise küvet tercihi yapabilirken alan küçük ise kare ya da dikdörtgen duşakabin tercihinde bulunabilirsiniz.

Duşakabin modeline karar verirken dekorasyonunuza uygunluğunu da göz önünde bulunmalısınız. Örneğin şeffaf cam sade bir görüntü oluştururken, buzlu cam modelleri banyonuza şıklık katar. Günümüzde duşakabin camları sadece buzlu ya da şeffaf değil çeşitli desenlerle de tasarlanmaktadır.Siz de stiline en uygun olanı seçerek banyonuza şıklık katabilirsiniz.

Banyonuza Uygun Duşakabin Ölçüleri Ne Olmalıdır?

Seçtiğiniz duşakabin ve küvet modeli banyonuzun ölçüleriyle doğru orantılı olmalıdır. Büyük bir banyoda tercih edeceğiniz küçük duşakabin size yeterli faydayı sağlamayacak ya da tam tersi durumda banyonuzu kullanışsız hale getirebilecektir. Küçük banyolar için 90x90 gibi kare duşakabin tercih edebilirken, büyük banyolar için küvet ya da geniş dikdörtgen model duşakabinler tercih edebilirsiniz.

Duşakabininizin ölçüsüne karar vermek kadar önemli olan diğer faktör ise banyodaki kullanım alanıdır. Banyoda duşakabini nereye konumlandıracağınıza karar verirken kullanışlı olmasını ön planda tutmalısınız. Uygun tercihi yaptıktan sonra konumlandıracağınız duşakabin, asıl işlevinden doğru olarak yararlanmanızı sağlayacaktır.

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duş alırken sağlıklı ortamın oluşması için ortam temizliği dikkat edilmesi gereken en önemli şeydir. Duşakabin temizliği yapılırken kullanılan malzemenin duş teknesini tahriş etmeyecek çizmeyecek ürünler olmasına gerekli önemi vermelisiniz. Camın temizliği için doğal temizlik ürünleri kullanımı önerilmektedir.

Duşakabin temizliği yaparken hem gerekli hijyenik koşulları sağlamak hem de kimyasallardan uzak durmak istiyorsanız sirke ve karbonat ile temizlik yapabilirsiniz. Yumuşak bir sünger yardımı ile plastik duşakabin zemine bu malzemeleri sürerek temizliği yapabilir, biraz beklediğinizde lekelerin de temizlendiğini görebilirsiniz. Ayrıca duş içinde fayansların temizliğini de gerekli fayans temizleyiciler ile yapabilirsiniz.

Küvetli Duşakabin Nasıl Sökülür?

Küvetli duşakabininizi herhangi nedenlerle sökmek istiyorsanız çeşitli işlemleri yapabilmeniz gerekir. Duşakabinin monte edilirken kullanıldığı maddelere göre değişim gösteren bu işlerde ilk yapılması gereken silikonun temizlenmesidir. Silikon kimyasalarla ya da kazıyarak çıkarılabilir. Küvetin zeminle bağlantısı koparıldıktan yavaşça kaldıralak sökme işlemi tamamlanmış olur.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT