Toplam 13 üründen, 1-13 arası gösteriliyor.

Kulaklık Kategorisinin Çok Satanları

İş Güvenliği Kulaklığı

İnsan kulağının belirli frekanslardaki sesleri duyabildiği biliniyor. Bu bağlamda frekansa ek olarak, sesin şiddeti de önemli bir rol oynuyor. Ancak yüksek şiddetli sesler insan kulağı için işitme kaybına bile yol açabiliyor. Bu durumlarda mikrafonlu kulaklık veya inşaat kulaklğı hayat kurtarabiliyor.

İş Güvenliği Kulaklığı Standartları Nelerdir?

Gürültü, devamlı olarak ya da şiddeti değişerek kulak zarına ulaşabilir. Tabii dağınık ve yüksek sese maruz kalmak beş duyu organından biri olan kulak sağlığını olumsuz etkileyebilir. Çalışma ortamında ses seviyesi 100 desibel üzerindeyse iş güvenliği amacıyla kullanacağınız tekzen kulaklık oldukça işinize yarayacaktır.

Ses seviyesinin 85 desibeli aştığı durumlarda ise ipli kulak tıkacı kullanılması, kulak sağlığını sürdürmek adına yeterli olacaktır. Kulak tıkacını, kulağınıza zarar vermeden dikkatli bir biçimde kulak içinize doğru yerleştirmeniz gerekmektedir.

İş Güvenliği Kulaklık Özellikleri

Kulaklık çeşitlerinden biri olan manşonlu kulaklık için kullanılan malzemenin büyük çoğunluğunu, yumuşak bir materyal olan sünger oluşturur. Böylelikle kulağa çok düşük bir basınç uygulanmış olur ve uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık vermez. Genellikle sanayi ve inşaat alanlarında tercih edilen bu çeşit, aynı zamanda yüksek sesli kişisel hobiler için de uygundur.

Kulak içine yerleştirilerek kullanılan ipli kulak tıkacı genellikle 85 desibelde tercih edilir. Kaybolmalarını önlemek amacıyla tıkaçlar birbirine polyester bir iple bağlanmıştır. Taşıması oldukça kolay olan bu kulaklık çeşidi, yalnızca kişisel olarak kullanılmalıdır. Aynı zamanda düzenli temizliğine de özen gösterilmesi gerekir.

İşinize Uygun Kulaklık Nasıl Olmalı?

Aslına bakarsanız tekzen kulaklık yalnızca yüksek desibelli iş yerlerinde değil, günlük yaşam içerisinde gürültülü bir işle meşgul olunacağı zaman da kullanılmalıdır. Bunlara örnek olarak matkap ya da çim biçme makinesi gibi elektrikle çalışan aletler gösterilebilir.

Gürültü seviyesi iş yerine ve yapılan işe göre değişiklik gösterir. Ancak her iş yerinin, iş güvenliği için bazı güvenlik ve sağlık talimatları bulunur. Bu talimatlardan yola çıkarak, yaptığınız işe göre kullanmanız gereken kulaklıklarla ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz. Yukarıda da belirtildiği üzere, maruz kalınan desibele göre kulak tıkacı ya da koruyucu kulaklık kullanılması gerekebilir.

Kulaklık Ne Kadar Süre İle Kullanılmalı?

3M kulaklık için kullanım süresi ilk 5 gün içerisinde değişiklik gösterir. İlk gün yarım saat olarak başlayan süreç, 1. günde 1 saate çıkar. 5. iş gününe kadar her gün 1 saat artarak devam eder. 5. günde tüm mesai süresince takılması gerekir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT