Toplam 32 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Krikolar


Kriko Çeşitleri

Geniş bir kullanım alanı olan araba krikosu, elle yapılamayan ağır yüklerin kaldırılmasında kullanılmaktadır. Özellikle arabaların tamiratında tercih edilen araç krikosu çok fazla güç sarf etmeden işinizi kolaylıkla halletmenize yardımcı olan ürünlerdendir.

Kriko Nasıl Kullanılır?

Küçük ve sadece arabaların yarım bir şekilde kaldırılmasını sağlayan krikoların yanı sıra büyük ve sadece tamirci ustalarında bulunan krikolar da mevcuttur. Üç çeşit kriko vardır. Vidalı krikolar 1 tona uygun yük taşımaktadır. Hidrolik krikoların çalışması için iki ayrı silindire ihtiyaç vardır.

Bu kriko az bir yükle çalışabilir. Üçüncüsü ise oto kriko olarak adlandırılır ve genellikle araba tamiratında tercih edilen bir üründür. Oto krikonun markası, kalite ve kullanım açısından büyük önem taşımaktadır.

Kriko Nasıl Takılır?

Eğer bilginiz ve deneyiminiz varsa, yolda aracınızla seyir halindeyken lastiğin inmesi veya herhangi bir sıkıntı çıkarması sırasında aracınızda bulunan krikoyu kolaylıkla kullanabilirsiniz. Eğer daha önce böyle bir deneyiminiz yoksa araç krikosu kullanmanın çok zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak birkaç teknik bilgiyle kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz.

Öncelikle güvenliğiniz için aracınızı park ederken freni yavaş kullanın. Sonrasında bijon anahtarı ile lastiğinizi gevşetin ve bijonun tamamen çıkmamasına özen gösterin. Arabanın şasesinin hemen altına araç krikosunu yerleştirin ve krikonun kolunu çevirmeye başlayın. Araç yavaşça kalktığında lastiğinizi sökebilirsiniz.

Yedek Lastik Nasıl Takılır?

Aracınızın lastiğini söktükten sonra yedek lastiğinizi çıkarın ve yerleştirin. Ardından bijonları tekrar yerine yerleştirmeye ve elinizle sıkmaya başlayın. Kuvvetinizin yetmediği zaman anahtar yardımıyla sıkma işlemini tamamlayabilirsiniz. Tüm işlemlerin doğru bir şekilde gerçekleştiğinden emin olduğunuzda araba krikosunun kolunu tekrar çevirmeye başlayın ve aracınızı yavaşça indirin.

Oto krikolar kullanımı kolay tamir malzemelerinden biridir. Eğer çok fazla bilginiz yoksa ve hiç denemediyseniz bir tamirci yardımıyla lastiğinizi değiştirebilirsiniz. Tekzen.com.tr'de geniş bir yelpazeye sahip olan krikolar arasından aracınızda olmasını istediğiniz ürünü birkaç adımda kolaylıkla satın alabilir ve araç aksesuarlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Araç Kriko Fiyatları

Araç dışı akeseuarlar arasındaki oto krikoların fiyatları, işlevlerine ve kullanılacakları alana göre farklılık göstermektedir. Ayrıca ürünün modeli, markası, tasarımı ve sağlamlığı da fiyatları etkileyen faktörler arasındadır. Araç aksesuarlarınızı uygun fiyatlara ve Tekzen farkıyla tamamlayabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT