Toplam 25 üründen, 1-25 arası gösteriliyor.

Komütatör


Makel Mimoza Komitator Beyaz -12003
Makel Mimoza Komitator Beyaz -12003
Sadece Mağazada
74,99 TL
Makel Komitatör Nemli Yer
Makel Komitatör Nemli Yer
Sadece Mağazada
89,99 TL

En az iki lambanın veya lamba grubunun açılıp kapatılmasını sağlayan anahtara komutatör deniliyor. Komutatörler özellikle evlerde bulunan aydınlatma cihazlarında yoğun olarak kullanılıyor. Elektrik anahtarı da denilen bu ürünün çalışma sisteminde kontrol anahtarı üzerinde üç adet bağlantı sağlayan klemens bulunuyor. Bağlantı için kullanılan bir köprü klemens ve bu klemense sigorta sisteminden gelerek ulaşan faz iletkeni, diğer klemenslere de aydınlatma amacıyla bağlanan lambalara giden iletkenler bağlanıyor. Bu sistemle çalışan komutatör çift anahtar dediğimiz elektrik düğmelerindeki sistemle aynı olarak tasarlanıyor. Bu ürünlerin oldukça farklı tasarımları söz konusu olabiliyor. 


Elektrik anahtarı tasarım olarak farlılıklar gösterebildiği gibi bu ürünlerin monte edilmesinde de farklılıklar oluyor. Sıva altına yerleştirilen ürünler olabildiği gibi sıva üstü denilen modelleri de bulunuyor. Bu modeller ürünün kullanıldığı odanın duvar rengine, mobilya ve aksesuarlarına uyumlu olacak şekilde seçilebiliyor. Çok farklı renk ve desenlerle üretilen komutatörler kullanıcılar için çok fazla tercih imkanı sunuyor. Bu ürünlerin kalitesinin ve tasarımının iyi olması tercih konusunda kullanıcıları etkiliyor. Tek renk olarak tasarlanabildiği gibi bu ürünlerin üzerine farklı desenler de yerleştirilebiliyor. 


Komutatör modelleri içerisinde ahşap desenli ürünler de bulunuyor. Bunun yanında üzerinde çiçek modelleri bulunan ve duvardaki modelle birbirini tamamlayan ürünler de bulunuyor. Ayrıca üzerinde açma kapama işareti konulmuş olan ürünlerle ışıklı olarak tasarlanmış ürünler de kullanıcıların hizmetine sunuluyor.  Bu farklı tasarımlar odanın rengine ve özelliğine göre seçilerek monte ediliyor. Bu ürünler içerisinde özellikle küçük çocuğu olanlar çocuk emniyeti olan elektrik anahtarlarını tercih ediyor. Tekzen'de bu ürünler Elektrik-Aydınlatma kategorisinde prizler ve anahtarlar bölümünde bulunabiliyor. Makel, Viko, Legrand, Günsan, Agromak gibi markalar komutatör üretiminde önde gelen firmalar olarak biliniyor. 

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT