Toplam 13 üründen, 1-13 arası gösteriliyor.

Kompleks Amino Asit Çeşitleri

Kompleks amino asit çeşitleri marka ve tablet sayısına göre değişmektedir. Toz şekilde, sıvı olarak ve hap şeklinde çeşitleri bulunan Hardline, Big Joy gibi markaların ürünleri sporcular tarafından en çok tercih edilen markalar arasındadır.

Kompleks Amino Asit Nedir?

Vücut geliştirme ile uğraşan sporcular tarafından tercih edilen kompleks amino asit ürünleri, whey proteinlerinin kas büyümesindeki asıl etkisini sağlayan ve 20 amino asit çeşidini birden barındıran ürünlerdir. Grenade, Hardline gibi markaları bulunan bu ürünler besin takviyeleri kategorisinde bulunan amino asit çeşitleridir.

Kompleks amino asitler içerisinde amino asit dışında B6 vitamini, sodyum, vitamin ve mineral gibi maddeleri de bulundurduğu için bir servis ile birden fazla amaca hizmet etmektedir. Genellikle BCAA odaklı olan bu ürünler sporculara uygun olarak üretilmektedir.

Kompleks Amino Asit Ne İşe Yarar?

Amino asitler de diğer sporcu ürünleri gibi uzman tavsiyesi ile kullanılması gereken ürünlerdendir. Sporcuların kas oluşumunu destekleyen bu ürünler vücudun asit seviyesinin düzenlenmesinde de rol oynamaktadır. Kompleks amino asitlerin bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve bedenin enerji deposuna destek olmak gibi işlevleri de bulunmaktadır.

Vücuttaki ihtiyaca yönelik olarak madde aktarımının sağlanmasını destekleyen bu takviye ürünleri kişisel özelliklere uygun olarak kullanılmaktadır. Direkt kaslara etki eden bu ürünlere marka ve fiyat çeşitliliği ile Tekzen.com'dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kompleks Amino Asit Kullanımı

Kompleks amino asit kullanımı ürünlerin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Uzman görüşü ile kullanılması gereken bu ürünlerden Hardline, Grenade gibi markaların hap şeklinde olan ürünleri su ile tüketilmektedir. Spor öncesi ya da sonrasında kullanılabilmektedir.

Toz amino asit ise su ile karıştırılarak tüketilmektedir. Bu ürünlerin tüketiminde sağlık koşulları göz önünde bulundurularak fazla ya da az değil olması gerektiği gibi tüketilmelidir. Diğer bir amino asit çeşidi ise doğrudan alınan sıvı şekildekilerdir. Kana en hızlı karışan çeşidi sıvı olanlarıdır.

Kompleks Amino Asit mi BCAA mı?

Kompleks amino asit ve Bcaa arasında büyük farklar yoktur. BCAA içinde kas gelişimi ve vücudun diğer ihtiyaçları için gerekli maddeler bulunurken kompleks amino asitler içerisinde amino asit çeşitlerini bulundurmaktadır. Big Joy gibi öncü markaların ürünlerini Tekzen.com'da alış veriş kolaylığı ile bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT