Toplam 31 üründen, 1-31 arası gösteriliyor.

Kombiler


Kombi Modelleri


Birbirinden kaliteli yapı ürünlerini kullanıcılarla buluşturan tekzen.com, kombi modellerinde de fark yaratıyor. ECA kombi ve Baymak kombi gibi markaların yoğuşmalı ve hermetik çeşitleri arasından ihtiyacınıza en uygun olanı seçerek satın alabilirsiniz.


Yoğuşmalı Kombi Avantajları Nelerdir?


Yoğuşmalı kombiler, doğal gazın yanması sonucu çevresine ısı vererek sıvıya dönüşmesiyle çalışır. Teknolojik özellikleri ile verimli çalışan yoğuşmalı kombi markaları arasından Vaillant kombi veya Ariston kombi modellerine göz atabilirsiniz. Ayrıca sessiz bir çalışma sistemine sahip olan yoğuşmalı kombiler, çevreci bir özelliği ile de öne çıkıyor.

Yoğuşmaşı kombiler, özellikleri itibariyle diğer kombi çeşitlerine göre daha az yakıt tüketimi sağlar. Bu sayede ekonomik anlamda da oldukça tasarruf edebilirsiniz. Yoğuşmalı kombi çeşitlerini tercih ederek kış aylarını rahatça geçirebilirsiniz.


Hermatik ve Yoğuşmalı Kombi Arasındaki Farklar Nelerdir?


Bosch kombi çeşitlerinden hermatik ve yoğuşmalı özellikte olanları tercih edebilirsiniz. Yoğuşmalı kombilerin hermetik kombilerden ayrılan farklarından biri, içeride yakılan gazın dışarıya atılmadan, yoğunlaştırılıp sıvıya dönüştürülerek tekrar kullanılmasıdır. Böylece normale oranla çok daha az enerji harcar ve tasarruf etmenize imkan sağlar.

Hermatik kombilerde ise, ateşlemek için hava dışardan alınır, yakılan hava tekrar baca ile dışarıya çıkartılır. Yoğuşmalı kombilerin hermatik kombiler ile arasındaki farklardan biri de, yoğuşmalı modellerde tasarruf amacıyla kullanılan özel sistemlerdir.


Kombi Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?


Kombi bakımı, cihazın ömrünü uzatırken ve daha sağlıklı bir kullanım imkanı da sağlar. Demirdöküm kombi gibi modellerin bakımını yaparken öncelikle cihaz üzerindeki basınç seviyesini kontrol etmeniz gerekir. Su basıncı düşük ise kombinin alt tarafında bulunan küçük vanadan su ekleyebilirsiniz.

Kombi bakımında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, su sızdırmazlık durumudur. Cihaz içerisindeki elektrik kablolarını da kontrol edilmesi gerekiyor. Ayrıca kombinin baca fanını da temizleyerek içerisinde herhangi bir madde varsa çıkartabilirsiniz. Arçelik kombi gibi birçok markanın ürünleri için kategoriyi inceleyebilirsiniz.


Kombi Tasarruf Yöntemleri Nelerdir?


Kombi tasarrufu için, yoğuşmalı demirdöküm kombi modellerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda evde olmadığınızda veya geceleri kombiyi tamamen kapatmak yerine düşük ısıda çalıştırabilirsiniz. Bu sayede soğuyan suyun tekrar ısıtılması için yüksek enerji harcanmasının önüne geçilebilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT