Toplam 15 üründen, 1-15 arası gösteriliyor.

Klozet Seti Modelleri

Modern tasarımları ve kolay kullanımıyla dikkat çeken klozet çeşitleri son zamanlarda banyoların vazgeçilmezi oldu. Artan taleple birlikte pek çok model ve özellikte piyasaya sürülen klozet ve aksesuarları Tekzen kalitesiyle sizlerle buluşuyor.

Banyonuza Uygun Klozet Seti Seçimi Nasıl Olmalı?

Klozet modelleri zemine monte edilenler ve duvara asılanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Eğer banyonuz dar ise asma tip klozetler size kolaylık sağlayacaktır. Çünkü bu tiplerde genellikle gömme rezervuar kullanılır. Bu da klozetin banyonuzda daha az yer kaplamasını ve daha şık bir görüntü oluşturmasını sağlar. Fakat banyonuzun bu ürünlere uygunluğunu kontrol ettirmelisiniz. Zemine monte edilen klozetler ise hem montaj hem de bakım açısından kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Üstelik her türlü banyoya uyumludur ve pek çok serel klozet çeşidi mevcuttur.

Klozet Montajı Nasıl Yapılır?

Klozet montajı bilgi ve beceri gerektiren bir iştir. Eğer yeterli bilginiz ya da gerekli araçlarınız yoksa bir tesisatçıdan yardım almanızı tavsiye ederiz. Kaliteli bir kurulum yapmak istiyorsanız öncelikle ana vanadan suyu kesmelisiniz. Ardından atık su giderini dikkatli ve sağlam bir şekilde takmalısınız. Kadanın diğer ucu ise klozete takılacaktır.

Daha sonra vidalama yapacağınız yerleri belirleyip bu yerlere dübel koyun. Klozeti sabitleyip vidalayın ve klozetin sallanmadığından emin olun. Duvara sıfır klozeti sabitledikten sonra klozet musluğunu takabilirsiniz. Muslukları hortum aracılığıyla birbirine bağlayın. Klozeti birkaç gün kullanın ve sızıntı yoksa diplerine silikon uygulayın.

Alttan Çıkışlı Klozet Nasıl Takılır?

Arkadan çıkışlı klozetler duvara monte edilen modellerdir ve bu modellerde atık su arkadan duvarı geçerek tahliye edilir. Klasik modellere göre takılması daha detaylıdır ve daha çok beceri gerektirir. Banyonuza zarar vermemek ve zamandan tasarruf etmek adına tecrübeli bir tesisatçı çağırmanızı tavsiye ederiz.

Kada ile atık su gideri 225 mm'ye ayarlanır ve montaj için delinecek yerler işaretlenip matkapla delinir. Bu deliklere dübel takılır. Hortum ve borular takılır. Serel klozet döşemeye sabitlenir. Rezervuar su girişi hortumları ara musluklara sabitlenir. Kapaktaki menteşeler yerlerine yerleştirilir. Kelebek somun sıkılarak kapak klozete sabitlenir.

Dikkat Edilmesi Gereken Klozet Özellikleri

Klozet seçerken banyonuzun tasarımını dikkate almalısınız. İsteğe göre oval ya da köşeli modeller seçebilirsiniz. Klozet kapağınızın sararma yapmaması için kaliteli ürünlerden yapılmasına dikkat ediniz. Kolay temizlenebilir modeller hijyen açısından yardımcınız olacaktır. Klozet ve rezervuar modellerini vitrifiye takım kategorisinde bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT