Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Kimyasal Tulumlar


Kimyasal Tulumlar Kategorisinin Çok Satanları

Kimyasal Tulum Çeşitleri

Kimyasal koruyucu tulum bazı meslek gruplarında çalışan işçilerin güvenliğini sağlamak amacı ile kullanılan ürünlerdir. Değişik meslek gruplarının ihtiyacına yönelik özel olarak tasarlanmış olan kimyasal tulum çeşitleri ve iş güvenliği malzemelerini Tekzen.com'da bulabilirsiniz.

Kimyasal Tulum Teknik Özellikler Nelerdir?

Yüksek kaliteli kumaşlar ile hazırlanan kişisel koruyucu iş tulumları hafif bir yapıya sahip olarak giyilmesi kolay bir yapıya sahiptir. Yumuşak, dayanıklı ve nefes alabilen giysiler aynı zamanda yanmaya ve suya karşı dayanıklı yapıdadır. Çalışan işçinin üzerine gelebilecek kimyasal atıklardan korunması için özel kumaşlardan üretilen tulumlar çift katlı yapıya sahiptir.

İş yerlerinde çalışma şartlarına uygun işçi tulumu kullanılması işçilere konforlu bir çalışma ortamı sağladığı için verimliliklerini de arttırır. Kimyasal tulumların teknik özellikleri ise iş alanında oluşabilecek risklerle orantılı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Kimyasal Tulum Seçimi ve Kullanımı

Kimyasal tehlikeye karşı koruma ve etkin bir kullanım sağlayan koruyucu tulum modellerini seçerken ergonomik yapıda olmasına özen gösterilmelidir. Kol ve ayak bileklerini kavrayan lastikli giysilerin tercih edilmesi önemlidir. Ayrıca esnek yapıya sahip olan tulumların seçilmesi hareket kolaylığı sağlayarak avantajlı bir kullanım sunar.

Farkı özelliklere sahip olan işçi tulumu modelleri arasında, ekstra koruma sağlamak için özel olarak hazırlanmış kumaşların tercih edilmesi önerilir. Baş ve yüz bölgesi için koruyucu kapak gibi özelliklere sahip olan giysilerin iş güvenliği standartlarını taşıyor olmasına dikkat edilmelidir.

Kimyasal Tulum Nasıl Giyilir?

Kimyasal koruyucu tulum giyilmeden önce kıyafetlerin üzerilerinde yer alan yönlendirmeleri takip etmeniz oldukça önemlidir. Tulumu giymeden önce gerekli olan tüm kontrollerin yapılması ve kıyafet üzerinde yer alan emniyetlerin sıkıca kapatılması gerekir.

Kıyafetin üzerinize rahat bir biçimde oturduğundan emin olun. Kullanan kişinin yapısına göre değişebilen ideal ayarlara ulaşabilmek için gerekli ayarlamaları mutlaka yapın. Başlığınızı takarken, başlığı kafanıza doğru çekip yanlarında bulunan contalar yardımı ile ayarlama yapabilirsiniz. Sızıntı tehlikesine karşı başlığın tam olarak oturup oturmadığını kontrol edin.

İş Güvenliği Tulum Çeşitleri

İş güvenliği ekipmanlarını seçerken gerekli kalite standartlarını taşıyan alanında ün yapmış markaların ürünlerini tercih etmeniz avantajlı bir kullanım sağlar. iş güvenliği tulumları konusunda geniş bir ürün yelpazesi sunan Tekzen.com'dan dilediğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT