Toplam 3 üründen, 1-3 arası gösteriliyor.

Kilimler


Kilim Modelleri

Çadırlardan evlere binlerce yıldır yerleri ve duvarları süsleyen kilim modelleri, Tekzen farkıyla sizlerle buluşuyor. Yolluk kilimlerden, yazlık kilimlere kadar onlarca farklı model ve dizaynı bünyesinde barındıran Tekzen ile uygun fiyata kaliteli alışveriş farkını yaşayın.

Kullanım Alanına Uygun Kilim Nasıl Seçilir?

Kilimlerin kullanım alanına uygun boyutlarda ve özelliklerde seçilmesi önemlidir. Öncelikle, çocuk odası, mutfak ve balkon kolay kirlenen alanlar için yıkanabilir kilimleri tercih edebilirsiniz. Makinede 30 derecede yıkanabilen kilimler, temizlik ve hijyen konusunda yardımcınız olur. Anti alerjik özelliği olan ürünleri de özellikle mutfak kilimleri olarak kullanabilirsiniz.

Satın alacağınız kilimin ebatları da kullanım alanına uygun olmalıdır. Odanın ortasına minicik yer kaplayan ya da eşyaların altına tıkıştırmak zorunda kalacağınız kilimler kullanım açısından zorluk oluşturabilir. Bu sebeple tercih ettiğiniz ürünün bilgilerini kontrol edip almalısınız.

Kilim Nasıl Yıkanır?

Kilim yolluk modelleri; pamuk ve polyester gibi farklı maddelerden ve bunların birleşiminden üretilebilir. Bu sebeple, her bir kilimin üretim malzemesine uygun yıkama yapılmalıdır. Aksi taktirde, kilimde istenmeyen renk değişimleri ve çekmeler yaşanabilir. Öncelikle makinenizde yıkama yapacaksanız, genellikle 30 derece uygun bir sıcaklıktır fakat yine de ürün bilgilerini kontrol etmek daha uygundur.

Kilimler isteğe göre elde de yıkanabilir. Özellikle ince yapıdaki yazlık kilim modelleri elde yıkama için kolaylık sağlar. Elde yıkama yaparken de ürünü ideal sıcaklık ayarıyla ve tercihen toz sabunla yıkamalısınız.

Kilim Nasıl Temizlenir?

Yıkama haricindeki kilim temizliği ise oldukça kolaydır. İnce yapıdaki kilim modellerini süpürürken süpürgenin minimum çekiş ayarı açılmalıdır. Bu sayede, süpürge kilime yapışmaz ve ürünü kaldırmaz. Bunun için elektronik ve manuel gırgır modelleri de kullanılabilir.

Piknik kilimleri ve balkon kilimleri ise uygun alanın bulunduğu evlerde silkelenerek temizlenebilir. Özellikler piknik kilimlerinin temizliğinde kullanacağınız bu yöntem hem pratik hem de işlevseldir. Kilim üzerinde bulunan küçük lekeler için ise mümkün olduğunca kimyasaldan kaçınmak gerekir. Nemli bez ve sabunla kirler çıkarılmalı bunlar işe yaramazsa makinede yıkama denenmelidir.

Dekorasyonda Kilim Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Evinizin tasarımına uygun kilim seçimi, Tekzen'in geniş ürün yelpazesiyle artık çok kolay. Geleneksel çizgiler taşıyan rengarenk kilimler, halılara fark atan modern görünümlü kilimler, geometrik desenli kilimler ve çift taraflı kullanılabilen kilimler arasından evinizi yansıtan ürünleri seçebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT