Toplam 22 üründen, 1-22 arası gösteriliyor.

Kek Kalıbı Çeşitleri

Tekzen'in ayrıcalıklar dünyasının sizlere sunduğu kek kalıplarını; amaçlarına, üretim malzemelerine, şekillerine ve fonksiyonlarına göre pek çok çeşitte edinebilirsiniz. Kelepçeli kek kalıbı modelleri, cheesecake kalıbı modelleri ve çok daha fazlası Tekzen farkıyla sizleri bekliyor.

Kek Kalıbı Nasıl Olmalı?

Satın almak istediğiniz kek kalıbının öncelikli fonksiyonu amaca uygunluktur. Kalıp, hazırlayacağınız tatlı ya da kek için uygun özellikte olmalıdır. Örneğin, tart yapacaksınız bunun için özel olarak tasarlanmış bir tart kalıbı satın almalısınız. Bir diğer fonksiyon ise ebatlardır. Ürünün kaç kişilik hazırlanacağına göre büyük ya da küçük boyutlarda kek kalıbı çeşitleri edinmelisiniz.

Bir diğer detay ise ürünün malzemesidir. Bu aşamada ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Eğer tatlı yada kekleriniz tek seferlik tüketilecekse kağıt kalıplar sizleri memnun edecektir. Keki kalıptan çıkarma aşamasında esneklik istiyorsanız, plastik kalıplar daha uygundur. Dayanıklılık açısından ise granit, teflon, seramik gibi ürünler sizlere daha fazla hitap edecektir.

Kek Kalıbı Nasıl Ölçülür?

Kek kalıplarının boyutu, yapacağınız kekin ideal görünüme sahip olabilmesi için çok önemlidir. Kalıbınız malzemenize göre daha büyükse, kekiniz ince kalacaktır ve kalıbın tam şeklini almayacaktır. Kalıbınız malzemenize kıyasla küçük kalıyorsa, malzemeniz taşacak ve pişme sırasında problem oluşacaktır. Kelepçeli kalıp modelleri de dahil olmak üzere tüm kalıplarınızda boyutu kontrol etmelisiniz.

Yuvarlak kek kalıplarının boyutu, kalıbın çapı alınarak ölçülür. Dikdörtgen ve kare kalıplarda ise cm bilgisi kenar uzunlarına uygun olarak verilir. Satın alacağınız kalıbın ürün bilgileri bölümünde boyut bilgisini bulabilir ve ihtiyaçlarınıza hitap eden seçimler yapabilirsiniz.

Kek Kalıbı Nasıl Açılır?

Kelepçeli kek kalıbı modelleri, özellikle profesyoneller için bir vazgeçilmezdir. Ürünlerin kenarlarında bulunan kelepçe, kekin zarar görmeden kalıptan çıkarılmasını sağlar ve kullanıcıyı yapışma, dağılma gibi dertlerden kurtarır. Kelepçeyi açmak için üzerinde bulunan mandalı açmanız ve yavaşça gevşetmeniz yeterlidir.

Klasik kek kalıbı çeşitlerinden kekinizi tek parça halinde çıkarmak için ise kalıbınızın ilk sıcağının çıkmasını beklemelisiniz. Kalıbınızı güzelce yağlamışsanız, kalıbı ters çevirdiğinizde kekiniz küçük yardımlarla düşecektir. Süreci kolaylaştırmak için kekinizin kenarlarını sivri bir cisimle kalıptan ayırabilirsiniz. Kalıbınızın tabanına ıslak bir bez koymak da fayda sağlayacaktır.

Kek Kalıbı Nasıl Temizlenir?

Kek kalıbı ve kek kalıbı seti temizliği oldukça kolaydır. Bulaşık makinesinde yıkanabilen malzemelerinizi makineye atabilir, yıkanamayanları ise deterjanlı sünger ve sıcak su yardımıyla temizleyebilirsiniz. Temizlik sırasında zorlanmamak için kalıbı önceden ıslatmak faydalı olacaktır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT