Toplam 21 üründen, 1-21 arası gösteriliyor.

Karyola & Beşik


Karyola&Beşik Modelleri

Beşik, bebeklerin deliksiz uyumaları ortam sağlamakla kalmayıp, dengeli bir şekilde gelişmelerine ve mutlu olmalarına da yardımcı oluyor. Tekzen'in bebek odası & çocuk odası kategorisindeki çocuk beşik modelleriyle siz de kolayca bebeğinize uyuması için ideal ortamı sunabilirsiniz.

Bebek beşiği alırken dikkat edilmesi gerekenler

Karyola beşiği satın alırken dikkat edilecek konuların başında parmaklıkların arasındaki mesafe geliyor. Bu mesafenin 6 santimetreden az olması tehlikeli durumların ortaya çıkmasını engelliyor. Hem sağlıklı hem de doğal bir görünüme sahip olduklarından önceliği ahşap bebek beşiklerine verebilirsiniz. Ürünün, cibinlik gibi dış etmenlerden koruyucu özellikler taşıması da oldukça fayda sağlıyor. Ayrıca devrilme olasılığı yüksek hafif malzemeden üretilen modeller yerine dengesi daha iyi ayarlanmış, duruş kalitesi ile dayanıklılığı yüksek karyola ve beşik modelleri arasından seçim yaparak kullanım rahatlığını yakalayabilirsiniz.

Bebek mobilyası hangi malzemeden seçilmeli?

Satın almadan önce bebek yatak modelleri ile ilgili araştırma yaparken üretimde kullanılan malzemenin uluslararası standartlara uygunluğunu kontrol etmeniz, bireylerin sağlığı açısından önem taşıyor. Seçtiğiniz ürünün Formaldehit salınım oranının "E0" olmasına dikkat etmelisiniz. Odaklanmanız gereken bir diğer kriterse içeriğinde ağır metallerin olup olmadığıdır. Standartlara uygun modeller civa ve kurşun gibi metaller içermiyor.

MDF gibi ahşap içerikli malzemeden üretilen çocuk beşik modelleri, güvenli yapıları kadar sağlığa uygunluklarıyla da avantajlı konumda yer alıyor. Bu tarz ürünler, ortamda küf ve bakteri oluşumunu engelliyor. Metal iskelete sahip ürünlerse hafiflikleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Beşik güvenliği nasıl sağlanır?

Bebek karyolası modellerinin bir çoğu kolay kullanım özelliğine sahip olması için tekerlekli olarak üretiliyor. Bu modeller arasından fren sistemine sahip olanları seçerek çocuğunuz içerisindeyken beşiğin istemediğiniz şekilde hareket etmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca üst tarafta bulunan oyuncak ve süslerin de ulaşılamayacak seviyede tutulması önem arz ediyor.

Yatak boyu ile beşiğin iskeleti arasındaki orantı, güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer konuyu oluşturuyor. Zira yatak ile iskelet arasında boşlukların olması, istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Tercih hakkınızı ahşap bebek beşiklerinden yana kullanacaksanız, herhangi bir noktasında kıymık ya da çatlak olmadığından emin olmalısınız.

Beşikte kullanım rahatlığı yaratan detaylar nelerdir?

Karyola beşiği alırken, herkes çocuğunun sağlıklı bir uyku deneyimi yaşamasını ve gelişimini aksatmamasını amaçlıyor. Bu doğrultuda daha rahat uykuya geçiş için fazla efor sarf edilmeden sallanabilen modeller, ekstra avantaj sağlıyor. Cibinlik ise özellikle yaz mevsiminde zararlılara karşı engel teşkil ediyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT