Toplam 10 üründen, 1-10 arası gösteriliyor.

En Etkili Kapı ve Pencere Bantları Tekzen'de!

Isı yalıtımı için özel olarak üretilen bantlar sayesinde evinizin daha sıcak olmasını sağlayabilirsiniz. Bunlara kapı izolasyon bandı adı verilir. Kapı ve pencere altlarına, kenarlarına bu bantları uygulayarak boşlukları kapatabilirsiniz. Bu sayede içeri hava girmesini engelleyerek hava akımını önleyebilirsiniz. Yakıt ve enerji tasarrufu yapabilmeniz için idealdir. "ısı yalıtım malzemeleri" arasında önemli bir yere sahip olan kapı ve pencere bantları, her evin ve mekanın vazgeçilmezi olarak sık sık kullanılır. Daha çok kış aylarında kullanılır ve pek çok farklı materyalden üretilir.

Kauçuk Kapı ve Pencere Bandının Özellikleri

Kapı ve pencere izolasyonunda kauçuk bantlar oldukça sık kullanılır. Hava geçirmez özellikleri ile ön plana çıkar. Esnek ve yumuşak bir dokuya sahiptir; bu sayede kolay bir şekilde boşluklara uygulanabilir. Ayrıca kauçuk su geçirmediği için içeri su girmesini önleyen bir pencere bandı olarak da tercih edilir. Isı yalıtımının yanı sıra ses yalıtımı da yapar. Farklı uzunluk ve genişlikte ölçüye sahiptir. İzolasyon malzemeleri olarak kapı ve pencere bantlarını ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz.

Etkili Isı Yalıtımı İçin Köpük Bantlar

Pencere izolasyon bandı olarak köpük bantları tercih edebilirsiniz. Bu bantlar; yalnızca ısı akışını değil, ses akışı, toz ve soğuğu da etkili bir şekilde önler. Ayrıca yumuşak ve esnek yapıları sayesinde "inşaat mastikleri" ile kolayca uygulanabilirler. Kendinden yapışkanlı oldukları için klasik kapı ve pencerelerde kullanıma uygundur. 25 – 50 metre arasında uzunlukları değişir, en ve kalınlık olarak ise daha küçüktür. Ancak etkili bir ısı yalıtımı için idealdir. 1-3 mm boşluklar için üretilen modeller kolayca uygulanabilir. "ses yalıtım malzemeleri" arıyorsanız, köpük bantları düşünebilirsiniz. Diğer "izolasyon malzemeleri"ne de Tekzen üzerinden göz atabilirsiniz.

Geniş Kullanım Alanına Sahip Sünger Kapı ve Pencere Bantları

Kapı bandı olarak en sık kullanılan çeşitler arasında sünger olanlar yer alır. Özellikle sezonluk kullanıma uygun olduğu için tercih edilir ve pencere ve kapı pervazlarına uygulanır. Tek kullanımlık özelliğe sahiptir ve uygun fiyatıyla ön plana çıkar. Metre ve kalınlık açısından da farklılık göstererek farklı ihtiyaçlara hitap eder. İnşaat malzemeleri kategorisinde sünger kapı ve pencere bantlarını oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz. Ayrıca pencere yalıtım bandı uygularken "silikon mastikler" kullanmak kolaylık sağlar.

Klasik Kapı ve Pencereler İçin E Tipi Bantlar

Isı yalıtım bantları kendi içlerinde farklı kategorilere ayrılır. E tipi pencere bandı, klasik kapı ve pencerelerde kullanıma uygun olarak tasarlanır. Enerji ve yakıt tasarrufu da sağlar ve böylece daha konforlu alanlar sunar. "Kapı Pencere Bandı E Tipi Kahverengi 6MT" oldukça kaliteli özellikleriyle ön plana çıkar. Kendinden yapışkanlı olduğundan kolay uygulanabilir. Ayrıca esnek ve dayanıklı özelliği sayesinde uzun ömürlüdür. Neme ve güneşe karşı da dayanıklılık gösterir. "Kapı Pencere Bandı E Tipi Beyaz 6mt" ise 9 mm x 4 mm kalınlığa sahiptir. Rüzgar önleyici pencere fitili olarak da kullanılabilir. Diğer "inşaat malzemeleri" de Tekzen’ de sizi bekliyor.

Uygun Fiyatlı Kapı ve Pencere Bantları

Kapı ve pencereye uygulanan bantlar, özellikle ısı yalıtımı yaparak enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Yani etkili bir şekilde ısınmak için yüksek faturalar ödemenize gerek kalmaz. Bu nedenle pvp fitilleri oldukça avantajlıdır. Fiyat olarak ise geniş bir aralık sunulur. Hangi malzemeden üretildiğine, ölçülerine ve tipine göre farklı fiyatlar söz konusudur. "poliuretan köpükler" diğer malzemelere göre daha sert bir yapıya sahiptir. Kauçuk bantlar, "su yalıtım malzemeleri" olarak da kullanabilir. Bu yüzden daha yüksek fiyatlıdır. Sünger bantlar ise tek kullanımlık oldukları için fiyatları daha uygundur. Farklı bütçelere hitap eden kapı ve pencere bantları Tekzen’de sizleri bekliyor!

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT