Toplam 10 üründen, 1-10 arası gösteriliyor.

Kamelya Çeşitleri

Bahçe, park ve diğer yeşil alanların vazgeçilmez alanlarından olan kamelya modelleri, Tekzen güvencesiyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Birbirinden farklı onlarca tasarımı bünyesinde bulunduran Tekzen Kamelya seçenekleri ile siz de hem konforlu hem de göz alıcı alanlar oluşturun!

Kullanılacak Alana Uygun Kamelya Seçimi

Kullanılacak alana göre en uygun kamelya seçimini yapmak için öncelikle alanı göz önünde bulundurmalısınız. Dar alanlarda büyük bahçe mobilyası modelleri ve kamelyalar kullanmak alanı karmaşık ve sıkışık gösterecektir. Bu tarz alanlarda küçük ve fonksiyonel bahçe çardak seçeneklerini kullanarak sade ve ferah bir dizayn oluşturabilirsiniz.

Kamelyayı kullanacak olan kişi sayısı da önemli bir faktördür. Büyük aileler için alan olduğu takdirde geniş kamelyalar daha kullanışlı olacaktır. Eğer alan topraksa ve çamur olma ihtimali varsa, zemin kısmı da bulunan yerden yüksek hazır kamelya modellerini tercih edebilirsiniz.

Kamelyaya Uygun Masa Seçimi Nasıl Olmalı?

Kamelya çeşitleri, isteğe göre masalı ve masasız olarak satın alınabilmektedir. Masalı olan modellerde, kamelya içerisinde tasarımla özdeş hazır masa ve banklar bulunur. Bu bankları kullanmak istemediğiniz takdirde masasız modelleri tercih ederek kendi bahçe mobilyalarınız ile de uygun bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Kamelyaların içerisinde kullanacağınız masa, bank ve sandalyelerin alanı kısıtlamaması önemlidir. Masa ve sandalyeler kullanım halindeyken insanların geçişine izin verecek kadar uygun boşluk kalmalıdır. Fonksiyonelliği arttırmak içi açılıp kapanabilir bahçe mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Bahçe Kamelya Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kamelya modelleri, uygun şekilde dekore edildiğinde eşsiz manzaralar ortaya çıkarabilirler. Tamamen kullanıcının zevkine ve estetik algısına göre değişebilen kamelya dekorasyonu, bir kaç ufak ayrıntı ile kolaylıkla dikkat çekici hale getirilebilir.

Ahşap çardakların etrafına dikeceğiniz sarmaşık güller ve asmalar, çardağın etrafını saracak ve hatta üstünü de kapatacaktır. Gerekli budama işlemleri ve bakım yapıldığı takdirde uzun süre bu bitkiler çardağa renk katmaya devam edecektir. Kamelyanın kenarlarına asacağınız vintage fenerler de özellikle geceleri harika bir ışıltı oluşturacaktır.

Kamelya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çardak modelleri seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken nokta üretim materyalidir. Çardağın kaliteli ve şişmeyen bir ahşaptan yapılmış olması uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır ve küflenmeleri önleyecektir. Metal çardaklar için ise paslanmayı önleyici bir boya zeminin olması önemlidir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT